Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Van nekem egy 14K-os,12grammos...

Sticker 23/F kérdése:

Van nekem egy 14K-os,12grammos mercédes emblémás pecsétgyürüm amit el szeretnék adni sajnos! Nem rég vettem 127. 000 Ft-ért! Szerintetek mennyit lehet érte kapni zaciban, vagy hol tudom viszonylag jò árban eladni?

Figyelt kérdés

#arany #gyűrű #Pecsét gyürü
2014. jan. 27. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
ha jó helyre viszed 5-6 ezer ft grammja, szóval fele annyit kapsz érte mint a bolti ár.. de ha találsz valakit esetleg jofogason vagy bárhol szerintem megkaphatsz érte egy 90-100.000 et , bár nem nagyon értek az aranyhoz.
2014. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Fazonaranyként többet adhatnak érte, törtarany árban kevesebbet, ezt a felvásárló becsüs dönti el. Törtarany árat kb. lehet kalkulálni a napi arany árfolyam lapján. (A törtarany nem azt jelent, hogy az ékszer törött, vagy hibás.)

Pár helyen, többnyire ékszerboltokban, meg kell nézni, hogy hol mennyi épp az aktuális felvásárlási ár.

Elzálogosítás esetén a felvásárláshoz képest alacsonyabb az ár.

Természetesen nem kereskedőnek való értékesítés esetén többet lehet kérni.

2014. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 HUN_Sector válasza:
A helyzet komplikáltabb. A törtarany világpiaci és felvásárlási ára két külön dolog. Ráadásul ez nem színarany, hanem 14 karátos. A 14 karátosnak a mai nap 4460 ft/g a felvásárlási ára. Ha bizományos értékesítésbe beadod, akkor kb 80-90.000ft-ot lehetne kapni érte, tört nemesfémként kb 62.000ft-ot. Viszont ez elég rétegmodell, mert kevés embert érdekel egy mercedes emblémás pecsétgyűrű. Tedd fel első körben 95-ös irányáron jófogásra, expresszre, vaterára. Ha még 90-ig le is alkudják, relatíve jól jársz. Ám tudnod kell, aki ennyi pénzt szán egy gyűrűre, az már színaranyat vesz és/vagy neki tetsző modellt. Így reális esély, hogy a nyakadon marad.
2014. jan. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!