Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen hátrányai lehetnek a...

Milyen hátrányai lehetnek a tetoválásnak?

Figyelt kérdés

Most nem az olyan "klisékre" gondolok, mint a rossz helyen lévé AIDS fertőzés lehetősége, vagy hogy idővel megunja az ember stb.

Hanem pl., hogy lehetséges-e, hogy valaki allergiás legyen a festékanyagra, amivel dolgoznak? És ha igen, akkor mi van?

Illetve egy lehet buta kérdés, de érdekelne, hogy a tetoválástól megszaporodhatnak-e az anyajegyek?

No meg ha van még valami, amiről ti tudtok, akkor légyszi írjatok!


2009. dec. 17. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

sztem a legnagyobb hátránya, hogy nem jön le.


ha a gyerekem ilyesmit szeretne, azt mondanám neki, hogy ne csináljon a testén visszavonhatatatlan változásokat. egyrészről még meggondolhatja magát, másrészt a fiatalok nem hiszik, de a bőrre idősebb korban hat a gravitáció. harmadrészt az ember egy társadalmi szabályrendszerben él, és lehet, hogy nem jó, ha kül. jelekkel "megbélyegzi magát". tudom, nem erre voltál kíváncsi, de én ezt gondolom.


a tetkóeltávolítás meg olyan, mint az égési heg :(

2009. dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Valóban nem ilyesmikre gondoltam, de köszönöm azért a hozzászólást, ment is az értékelés! :)

2009. dec. 17. 17:43
 3/10 anonim válasza:
Szerintem semmi gond nincs azzal ha valakinek tetoválása van, nekem is van egy (még) a bokámon és nagyon szeretem!:) Nem hiszem,hogy ezért külömbözöek lennénk a többi emberektől, ha valaki rászánja magát akkor magáért csináltatja és nem másért! Egyébként nem szaporodhatnak tőlle az anyajegyek, és annyi bajod lehet tőlle ha nem bírja a tintát a bőröd,hogy kidobja!
2009. dec. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én fémallergiás vagyok és megcsináltattam. semmi bajom se lett. direkt rákérdeztem és a mai festékek nem allergizálnak, nincsenek tele fémekkel. amúgy kell kérni próbát és akkor kiderül, hogy lesz-e a gond. és az anyajegyeket sem szaporítja, bár olyan helyre kell csinálni, ahol nincs anyajegy, mert egy már meglévőt nem szabad piszkálni-.

az meg egy óriási marhaság, hogy mert nem jön le. az ostoba, hozzá nem értő, süket duma. aki elhatározásból csináltatja, az nem unja meg. nem kell mindenkit egy kalap alá vonni, hogy ostoba hóbort, stb. öreg koromban meg a kutya sem fog engem ruha nélkül nézegetni. akkor meg nem mindegy? a társadalmi elítélés pedig visszamaradott és rossindulatú. szerintem sokkal rondább egy agyonszolizott, ráncos nő a szétszőkített hajával. azt mégsem ítélik el.

2009. dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem,ha megoregedsz es pl.egy diszkogomb vagyvalami mostani stilusodhoz illotetovalasod van,akkor az mar idegesiteni fog.
2009. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

18:53

Nekem volt köldök pc-m...és fél év után kidobta a szervezetem..:S gondolom nem bírja a fémet..:S a tetkóóót bírná???:S(mert szeretnék)

2010. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utolsó!

nekem minden fémet kidob a szervezetem, az aranyat is. begyullad meg minden. tetkóra azt mondta a csávó, hogy nem lesz bajom, megcisnáltattam. már jóval több, mint egy éves és semmi baja. ha biztosra akarsz menni próbát csináltatsz és vársz vele. ha nem bírod azt a bőröd kidobja nyom nélkül, olyan kis helyen bár kellemetlen, de elviselhető(viszket főleg). ha viszont bírja mehet a tetkó.

2010. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
értem!:) köszönöm:)
2010. márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nem szeretnék új kérdést kiírni, mert lényegében tök ugyanezt szeretném kérdezni, mint amit itt olvashatunk...

Az ujjbegyemre szeretnék tetoválást, csak olyanokat hallottam h itt található a legtöbb idegvégződés, és azokban a tetoválás kárt tehet. Tudtok erről vmi biztosa(bba)t?

2010. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Abfox válasza:

Van itt egy egészen részletes cikk szakemberektől, ami válasz a kérdésedre: [link]


Pontokba összeszedi a hátrányokat. Előnyt mondjuk nem nagyon ír....

2012. szept. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!