Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A kék kontaktlencse tényleg...

A kék kontaktlencse tényleg elviselhetetlen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég azt olvastam a neten, hogy a kék színű kontaktlencse zavarja az emberi szemet és nem lehet megszokni. Ez igaz, vagy ez a hír is csak kacsa, mint netes dolgok jelentős része?

2014. ápr. 16. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Az összes színezett lencse zavarja a szemet, mivel ezek anyaga vastagabb, van akinek simán ki is esik amint berakja. A kontaktlencse normál esetben is kicsit mozog, ez színezett lencsénél viszont gondot jelent, mert amint a színes része a pupilládba lóg akkor homályosan látsz tőle és könnyezhetsz, szúró érzés lehet. Ez a látást is ronthatja.
2014. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Én nem színes lencsét hordok és kérdeztem a szemészem, hogy nem hordhatnék-e színeset, de lebeszélt róla, mert sokkal rosszabb minőségűek, mint a nem színeseket, meg kevésbé levegőzik alatta a szem.
2014. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt, engem nem zavart...
2014. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Barna szemem van, mindig is zöldet szerettem volna, de a látásom tökéletes. Egy alkalommal a szemészemet megkérdeztem a dologról, hogy ha 1-2 alkalomra szeretnék zöld szemet, melyik a legjobb minőségű, legszembarátabb lencse, és nagyon letört, mikor egyenesen megtiltotta, hogy ilyesmit tegyek. Azt mondta, hogy sokkal vastagabb,mint a normális lencse, ezáltal irritálja a szemet és a látás is rohamosan romolhat tőle, már egy alkalommal is. Valamint a szem sokkal jobban ki van téve a betegségeknek is. Így letettem róla.
2014. máj. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már régi a kérdés, de azért válaszolok.

Kb. 14 éves koromtól szemüveges voltam, -0,5-ös dioptriám volt majdnem 10 évig. 23 éves koromban elkezdtem szemüveg helyett színes kontaktlencsét hordani. Barna szemem van, hordtam már kék, szürke és zöld lencsét, sőt volt ilyen extrémebb lilám is, de azt nem hordtam rendszeresen. Most vagyok 25 éves, már lassan egy éve mindennap zöld lencsét hordok. Legutóbb márciusban voltam optikusnál szemészeti vizsgálaton, mert akartam csináltatni új szemüveget. Azt mondták, már egyáltalán nincs is szükségem szemüvegre, és mostantól a színes kontaktlencséket is rendelhetem nullás dioptriával. Szóval nem feltétlenül rontja el a látást a színes lencse.

2015. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!