Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Most lett kilyukasztva a...

Most lett kilyukasztva a fülem. Azt mondta a lány aki lyukasztotta, hogy nem kell nagyon tisztítani, csak egy kis kamilla teával, ha úgy érzem, hogy begyulladhat. De én mindenhol azt olvasom, hogy naponta 2x tisztítani kell, akkor most melyik?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 17. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell, de ha téged az megnyugtat, akkor kend le Betadine-nal
2014. ápr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
de kell!! napi 2x fertőtleníteni kell 70%-os alkohollal
2014. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nővéremék, mikor lyukasztották nekik, folyton piszkálták, tisztítgatták, mozgatták, amitől be is gyulladt nekik. Én semmit sem csináltam vele és nem is lett semmi bajom. Később volt, hogy begyulladt, akkor Tetran kenőccsel kenegettem. Az kiváló krém gyulladásra/gennyedzésre.
2014. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2-es: nem kell.
2014. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és moshatok ma hajat vagy inkább halasszam holnapra?
2014. ápr. 17. 18:38
 6/10 anonim ***** válasza:

nyugodtan moshatsz hajat, de vigyázz rá, hogy ne rántsd meg a törölközővel.

2-4hét a gyógyulási ideje és mivel egy "sebről" van szó igényel fertőtlenítést. nekem jó pár lyuk van a fülembe már egy ideje, mindegyiket fertőtlenítővel (Octenisept/Betadine) kezeltem, illetve gyulladás/vadhús esetén Tetran kenőccsel kentem. a túlzott fertőtlenítés nem jó, de a napi kettő kezelés kell.

2014. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6: Szia, mi az a vadhús, ami füllyukasztástól lehet?....
2014. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

vadhús: gombostűfej nagyságú piros duzzanat ami általában vérrel és gennyel van tele. gyakran fordul elő porcba szúrt ékszereknél valamilyen behatásra: nyomás, rántás, ráfekvés stb. miatt gyógyulási folyamat közben.

eltüntetése/kezelése: nagyon jó és hatásos rá a Tetran krém, én használtam úgy is rá krémet, hogy nem fakasztottam ki a vadhúst és úgy is, hogy kifakasztottam. általában ezen kenőcs hatására néhány nap múlva nyomtalanul eltűnik. ilyenkor elég ha az ember estére tesz az adott bőrfelületre a krémből, majd reggel lemossa. nekem ezt 3-4napig kell ismételnem.

remélem tudtam segíteni.


így néz ki:


[link]

2014. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Juj. Köszi.

Nekem a cimpámat lyukasztották csak, de a jobboldalit be kellett növesztenem, mert fél év múlva is nyílt seb volt, levedzett, vérzett, mint a szúrás napján. Aztán ahogy begyógyult, volt egy nagy göb belül, amit ujjal lehetett tapintani, és ahogy telik az idő, múlogat el, de hát évekről beszélünk. Azt hiszem, görbe alagutat szúrt a piercinges lány bele, mert elhajlította a fülcimpámat, mielőtt átszúrta, és ez lehetett az ok, hogy ez a lyukasztás nem jól sikerült. De a másik is nagyon lassan gyógyult be, majdnem fél év beletelt.

2014. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen, valószínűleg a lyukasztással volt gond. ha nem megfelelő irányba van szúrva, akkor előfordulhatnak az általad említett gondok.
2014. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!