Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el, vagy...

Hogyan fogadjam el, vagy tegyek a dolog ellen?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, és szeretném már szőrteleníteni a lábam. A bőröm nem túl egészséges színű, így borzalmasan látszik rajta az amúgy is erős,vastag, fekete szőr.Felhoztam anyukámnak a dolgot, de meglepően kiakadt rajta.(Mégis hogy gondolom ezt kislány létemre?! Ki mondta ezt nekem?!)Róla tudni kell, hogy soha sem szőrtelenített, de nem értem miért kéne nekem is követnem a példáját. Miután kijelentette hogy nem csinálhatom, téma lezárva, én nem erőltettem tovább a dolgot, gondoltam majd megszokom, és beletörődtem-egy darabig. Elég sűrgős volt igazából a dolog, ígyhát engedély nélkül, de elmentem, és saját, gyűjtögetett pénzemből vettem gyantapatront. Rendesen utánaolvastam előtte a dolgoknak, hogy hogyan,s mint kell, majd mikor senki nem volt otthon nekikezdtem. A pöttyeim pár nap alatt teljesen láthatatlanná váltak,és az évben először rövidnadrágot vettem. Nagyon féltem tőle,hogy a szüleim szólni fognak, de anyukám csak furcsán nézett rám, és szó nélkül méregette a lábam. Borzasztóan elszégyelltem magam!

A szőr azóta már visszanőtt, de nem merem leszedni, pedig a gyantából még maradt. Nagyon bűntudatom van az előző eset miatt, viszont sokkal jobb lenne a közérzetem így nyáron, hogyha nem villogna a fekete szőr a lábamon. Az iskolában már minden lány szőrtelenített idén, és beszédtéma is volt a dolog, de tudom, hogy hogyha jövő év elején is így megyek suliba, akkor ismét cikizni fognak. (Tavaly, és idén is volt rá példa, de igazából rendesen ki tudok állni magamért) A hónaljammal nincs gond, ott szerencsére (el nem tudjátok képzelni, milyen hálás vagyok a sorsnak) nem nő szőr.

Hogyan fogadjam/fogadtassam el ezt a dolgot?

A válaszokat előre köszönöm, a kisregényért pedig elnézést kérek!



2014. jún. 19. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne legyen miatta bűntudatod...Én anyukám szőke, alig látható szőrrel rendelkezik, ő se szőrtelenített soha, viszont nekem csodaszép erős fekete szőrzetem van mindenhol...a szőrtelenítést én egy néma tüntetéssel fogadtattam el, nyáron FEKETE hosszú nadrágot hordtam és nem akarta hogy hülyének nézzék amiért hagyja...viszont a bajusz gyantázást azóta se engedi...

Na meg hát végső esetben tudsz azzal érvelni, hogy már kifizetted a gyantát, csak nem dobhatod ki a pénzt az ablakon...

Mindenesetre én még biztosan elhasználnám a helyedben, max legközelebb más módszert alkalmaznék...


19l

2014. jún. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég gáz hogy még vannak ilyen anyák a világon. Neki kéne szégyellnie magát, nem neked. Ő az akinek segítenie kéne, megvenni neked ezeket és elmondani mi hogy van, hogy kell, támogatni ebben is neki kéne. Hogy ő kiakad ezen, és inkább elnézi hogy téged majd a szőrös lábad miatt kiközösítenek meg leszólnak, akkor vele valami nagyon nincs rendben. Én ezt neki is elmondanám a helyedben, akkor is ha veszekedés lesz belőle, mert valakinek észhez kéne téríteni őt. Esetleg szólhatnál egy barátnőjének az ügyben, aki szőrtelenít... hogy hasson már rá egy kicsit, mert ez nem állapot.

Te meg szedd le a szőrödet nyugodtan. Semmi gond nincs azzal, teljesen normális dolog, nem neked kell hogy bűntudatod legyen miatta, hanem anyádnak.

2014. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira képtelen lenne elfogadni a dolgot anyukád, akkor nem csak szó nélkül méregette volna a lábad, abban biztos lehetsz.

A kommunikáció egyébként sokszor hatásos módszer. Egy gyerek mikor törődött bele az első "nem"-be? :D Sokszor a szülők megtiltanak valamit, de ha nem extrém marhaságról van szó és eleget rágod a fülüket, egy idő után megunják és belemennek.

Másrészt szépen, nyugodtan elmagyarázhatod anyukádnak, hogy a mai világban teljesen megszokott dolog szőrteleníteni, a te korosztályodban pedig gyakorlatilag kötelező, mert ha csak neked szőrös a lábad, akkor bizony elkezdenek szekálni, kiközösíteni és a barátaid sem hajlandóak veled együtt mutatkozni (kicsit túlozhatsz is nyugodtan :D). Direktben azért nem akar rosszat egy szülő a saját gyerekének. Ha esetleg tudsz olyanról, amivel őt cikizték anno, megemlítheted neki, hátha úgy átérzi a helyzeted.

Vagy ha van olyan nő rokonod, akivel jóban van anyukád, esetleg egy barátnője, beszélhetnél vele. Talán ha egy felnőttől hallja anyukád, hogy ez a mai világban nem olyan nagy ügy, könnyebben rááll a dologra.

Ha pedig minden kötél szakad, marad a lázadás. Visszaragasztgatni nem fogja a szőrt a lábadra, abban biztos lehetsz. :D

2014. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden választ! Zöld kéz természetesen ment! Most jönnek az észérvek, vagy próbálkozni fogok a "fülrágással" (:P köszi 3-as)! Köszönöm mégegyszer !
2014. jún. 20. 10:48
 5/7 anonim válasza:
Teljesen megértelek, Kérdező. Lány létemre a fiúk is megirigyelhették volna a szőrös lábamat: hosszú fekete szőrszálak mindenütt. Anyukám sem szőrtelenített soha, de ő teljesen más "berendezkedésű", és nem is igazán értette, hogy engem miért zavar. Emlékszem, amikor egyszer rövid nadrágban küldött el egy iskolai verseny eredményhirdetésére, iszonyatosan kínosan éreztem magam. Én is azt csináltam, mint az egyik hozzászóló előttem: hosszú nadrágban jártam még a legnagyobb melegben is. A hátránya ennek az egész szituációnak az lett, hogy borotválni kezdtem, akkor az volt a divat. De amint túl voltam rajta, sokkal magabiztosabb lettem. :)
2014. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát kedves utolsó, örülök, hogy nem vagyok a problémámmal egyedül, és annak is, hogy a dolog után magabiztosabb lettél :)
2014. jún. 20. 23:41
 7/7 anonim válasza:

Én is megértelek téged. Én nekem ugyanez van de nekem annyira hogy még a kezemet is gyűlölöm látni... 2 nagymamámtól is örököltem ezt az egészet. Én egész suliidő alatt hosszú gatyába voltam és általában egy bojlerben. Nálam megszokták és úgy könyvelték el hogy azért vagyok ilyen ruhában nyáron mert félős vagyok:'D De nem rég nekem szerencsére megengedték a gyantázást.

Szerintem nem kéne hogy bűntudatod legyen ellene elvégre te járkálsz abban a testben és ha téged zavar akkor ne engedd hogy mások döntsenek a helyedben, elvégre nem tetkót kérsz vagy pirszinget, csak azt hogy megengedjék neked..

15L

2014. jún. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!