Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tilos esküvőre a fekete ruha?

Tilos esküvőre a fekete ruha?

Figyelt kérdés
Két olyan ruhám van,ami esküvőre talán felvehető, de az egyik szerintem nagyon rövid ilyen alkalomra (ez egy bézs csipkés ruha,combközépig ér), a másik viszont egy fekete koktélruha... Úgy tudom, feketét nem szabad felvenni lakodalomba, viszont valahol azt olvastam, hogy ha színes kiegészítőket veszek fel, akkor még oké. Ilyen esetben mit tegyek? Mit vegyek fel?
2014. júl. 8. 12:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Én minden esküvőre feketébe mentem eddig, mivel nincs más színű ruhám, és mások is voltak feketében, fehérben is... szerintem teljesen mindegy ez már manapság.
2014. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tilos. Régebben nem illett, mert a fekete a gyász színe. De már egyébként sem kizárólag a gyász színe, máskor is sokszor hordjuk. Szerintem ma már nem foglalkoznak ezzel. Én sokakat láttam feketében lagziban, esküvőn.
2014. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem felveheted bármelyiket. Ha úgy gondolod, hogy a bézs túl rövid akkor a feketét válaszd. Bár szerintem, ha combközépig ér az nem túlzás vagy ízléstelen, ha nincs kint belőle semmid, tehát nem kivágott meg ilyenek meg a cipő sem 20 centi, tehát a kiegészítőktől is függ, akkor szépen tud kinézni. A feketét valóban feldobják a színes kiegészítők. Szerintem senki nem foglalkozik ezekkel, legalább is én személy szerint hatalmas baromságnak tartom ezt az egészet. Az esküvőre elegánsan, csinosan kell felöltözni és kész. Attól, hogy valakin fehér vagy piros van attól még nem lesz menyasszony és nem is hívja el róla a figyelmet és a fekete sem csak gyászruha. Bár, tudom, hogy mostanában mindenki szeret beszólni és kibeszélni mások öltözetét, főleg a fiatalok. Persze, lehet mondani, hogy ez is egyfajta hagyomány, de szerintem egy esküvőn nem a jelenlévők cipője, ruhája a legfontosabb.
2014. júl. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igazatok van, köszönöm. :) Tavaly is voltam esküvőn, akkor még egy korall ruhám volt,de azóta kifogytam belőle jócskán. Akkor is volt sok emberen fekete, meg volt, aki fehérben jött, ráadásul extra miniben. :D


A bézs ruhám tényleg rövid, de nem is tudom, inkább parti ruhának néz ki, mint elegánsabb koktélruhának. Ezért inkább a fekete mellett döntenék, az hosszabb. Van rajta derékban egy vékony aranyozott öv, ha a kiegészítőim arany színűek lennének, az úgy jó lenne szerintetek?

2014. júl. 8. 12:38
 5/14 anonim ***** válasza:
5%

Figyelj, nem tilos, de tényleg illetlenség. Én nem vagyok egy falusi összesúgós liba, de azért még én is forgatnám a szememet rád.


Szerintem ne bánts meg senkit azzal, hogy nem tudod az illemet. Még ha neked nem is fontos, hogy illemtudó légy.


Feketét, fehéret és pirosat nem szabad felvenni.:) A fekete koktélruha is túlzás.


Aki azt írja, hogy emberek tömegét látta így esküvőkön, az nem tudom, hogy hol él, de szomorú hely lehet.


Én sok embert látok köpködni az utcán, én mégsem csinálom, mert illetlenség!


26l

2014. júl. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ha nem lenne fontos, hogy illemtudó legyek, fel se tettem volna a kérdést, és szemrebbenés nélkül felvenném a bézs miniruhámat, ami elég kihívó lenne.


Tudom, hogy mit lehet esküvőn, és mit nem, de ha egyszer nincs pénzem másik ruhára, mit csináljak? :) Ezért kérdeztem, hogy melyik ruha lenne úgymond kevésbé rossz. Farmerban mégsem mehetek. :) Egyébként van egy hófehér térdig érő alkalmi ruhám, de ezt nyilván szóba se hoztam, mert alapból kizárt. Totálisan tanácstalan vagyok.

2014. júl. 8. 13:39
 7/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan felveheted az arany kiegészítőkkel, így nem leszel tiszta fekete.
2014. júl. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%

Nem tilos, csak illetlenség. Fekete, fehér és piros, amit nem szokás felvenni.

Manapság már nem sokan ügyelnek erre, szóval biztos nem néznek ki nagyon, de ha szoktál elegánsabb helyekre menni vagy van pár ezer forintod, ami nélkülözhető, akkor beszerezhetnél egy másféle színűt. Én alkalmi ruhákat turkálókban szoktam nézni, tök jók és alig használtak vannak (persze, alkalmi ruhát azért ritkán hord rojtosra bárki is) fillérekért. De h&m-ben is vannak egész jók viszonylag olcsón.

De ha nincs rá keret/idő, akkor legalább színes kiegészítőkkel dobd fel a feketét tényleg.

2014. júl. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább felvenném a farmerem egy inggel, ha már muszáj választani. Ezek közül egyik sem jó, amiket felsoroltál:) mind illetlenség!
2014. júl. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
jaj, de cuki, hogy lepontoztatok 0-ra amúgy. kérdező, a válaszolók a fehér ruhádban még jól oda is köpnék a földre a helyedben:D úgy az igazi:D
2014. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!