Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a testalkat...

Miért van az, hogy a testalkatom sovány (az átlagnál soványabb, ez genetika könyörgöm), és a kövérebb emberek felhatalmazva érzik magukat, hogy beszóljanak/negatív megjegyzést tegyenek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Csak egy példa: Nekem eszem ágában sincs azt mondani egy kövér embernek, hogy milyen g*cidagadt vagy, miért nem eszel rendesen? (Mert ugye én simán megkapom a "milyen ki*szott sovány vagy, eszel te rendesen?" beszólást), ők mégis megteszik. Azt hiszik, nem sértő, ha megvádolnak étkezési problémával?? Pedig a legtöbb ilyen ember elgondolkozhatna, és talán rájönne, hogy akinek étkezési problémái vannak, az nem én vagyok...Tehát a kérdés, hogy miért érzik azt, hogy ezt megtehetik?
2014. aug. 14. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Amiért a sovány/vékony emberek úgy érzik, hogy joguk van paraszt stílusban "életvezetési tanácsokat" osztogatni a dagadtaknak. Ha te nem ilyen vagy, hát pech, de valószínűleg azok a kövérebb emberek már kaptak pár tahó megjegyzést hozzád hasonló testalkatúaktól, és a legjobb védekezés a támadás ugye.

Egyébként meg le kell szarni, aki paraszt az úgyis mindig talál valamit, amiért beugasson.

2014. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, de tény, hogy az van a köztudatban, hogy a kövérek lelkét pátyolgatni kell, a vékonyakat meg nyugodtan lehet b-szogatni. Szerintem egyébként ebben irigység is van, vagy fene tudja..de, amíg kövér voltam, sosem szólt be érte senki..aztán lefogytam és most mindig mondják, hogy jaaaj, egyél rendesen, meg hova fogysz már..kicsit unom már.
2014. aug. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
(A "könyörögni" nem ikes ige, tehát nem "könyörgöm" hanem "könyörgök")
2014. aug. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
(oké, grammar nazi)
2014. aug. 14. 13:38
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem ebben az irigység is jócskán benne van
2014. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a kérdezővel. Még csak extra sovány se vagyok (160cm/48kg), de már annyian beszóltak ez miatt, persze csak a betonkeverő testű hölgyek. Szerintem az irigység beszél belőlük, irigylik, hogy nekem van energiám heti 3x elmenni a konditerembe edzeni, ők meg kimerülnek a chips zabálásában. Sose bántottam a testesebb nőket, de volt rá példa, hogy nagyon kiakadtam. Egyszer egy fiatal lány (teszem hozzá volt vagy 90 kiló a kb 160-as magasságához) teljes egyszerűséggel anorexiásnak nevezett. Kérdem én hogy lehet valaki ekkora tahó? Az anorexia egy betegség, normális ember nem mond ilyet a másikra, ugyanúgy nem nevezünk senkit se aranyeresnek, se rákosnak stb. Ennek ellenére nem bántom őket, sose szólom be nekik (amit persze ők megtesznek a karcsú alkatom miatt) ők döntöttek úgy, hogy malacként élik le az életüket(más dolog persze, ha valaki betegség miatt hízott el és nem tud lefogyni, sajnos van ilyen), intelligensebb vagyok annál, de tényleg nagyon zavaró.

Az meg talán még idegesítőbb hogy ők gebézhetnek, de ha vkire azt mondja az ember, hogy elhízott, rögtön megvan sértődve. (Mert nem elhízott, hanem molett vagy teltkarcsú. Hahaha, felesleges kitalálni mindenféle külön megnevezést magukra, ettől nem lesznek vékonyabbak)

21/L

2014. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
oké cuncu.
2014. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek van igaza és kész. Egyszerű pszichológia.
2014. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

elsővel értek egyet. Én is imádom, mikor nekemesnek, hogy mert én hülye vagyok, nem kell csokit meg chipset enni, meg mozogni kell, meg 6 után nem enni (ami amúgy nettó baromság...) meg stb és akkor majd hú, de jó lesz nekem.

Pajzsmirigy problémám van, nem azért vagyok akkora, amekkora, mert nem teszek ellene.

És akkor nagyon sokan jönnek ezekkel az "okos" tanácsokkal, meg a lesajnáló nézéssel.


Hozzáteszem, én nem is szeretnék vékony lenni, én a 160cm-hez szeretnék 60kg lenni, ami az itteni válaszadók szerint még mindig kövér.


barátnőm is ekkora, s szintén 45-6kg volt, és én is megmondtam neki, hogy nem szép. nem volt se melle, se feneke. hízott 10kg-t oszlanak utána a pasik, már belátja, h nekem volt igazam.


Én úgy érzem, neked sem tetszik a testalkadot (az írásodból legalábbis), és te is támadsz, csak más alapelven...


és én is egyetértek az elsővel

2014. aug. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!