Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Rh összeférhetetlenség. Ha...

Rh összeférhetetlenség. Ha egy Rh negatív nő Rh pozitív gyereket szül, és nem kapja meg 72 órán belül az injekciót, akkor később már egyáltalán nem is lehet több gyereke, vagy Rh negatív férfitől még lehet?

Figyelt kérdés

2013. jún. 5. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gyereke, csupán magas a vetélés kockázata, ha a következő gyermek is RH pozitív.
2013. jún. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Lehet gyereke ettől még nem lesz meddő csak az éppen adott magzatnak nem fog jót tenni az ellenanyag hiánya.


Ezért ha egy pár gyereket tervez el kell menniük egy vérvizsgálatra és akkor még idejében orvosolják a problémát.


Persze az más ha véletlenül esik teherbe valaki és nem tud róla de ezért kell figyelni a védekezésre.

2013. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem csak a vetélés kockázata magas, hanem különféle betegségeké is.

De Magyarországon _kötelező_ beadni az AntiD-t, továbbá a terhesség alatt legalább háromszor ellenőrzik az anya vérében az ellenanyagszintet.

2013. jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy elvetélhet az anya, én konkrétan egészséges magzatra gondoltam (bár igaz, ez kimaradt a kérdésből). Sajnos hallottam olyat, hogy valaki nem kapta meg az anti-D injekciót - igen itt, Magyarországon. Ezért is merült fel bennem a kérdés.
2013. jún. 5. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!