Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nagyon rossz a testalkatom...

Nagyon rossz a testalkatom (duci, aránytalan). Egyszóval förtelmes. Mit csináljak még?

Figyelt kérdés

Igazából a családunkban mindenkinek volt problémája a súlyával, és nekem is van.

Anyukám gyerekkorában nálam sokkal ducibb volt, és mindig csúfolták. Az óvónőtől kezdve a tanárokig. Még a anyja is. És ő emiatt éheztette magát, mivel az anyja azért is lecseszte ha evett és azért is ha nem evett. Kis idő elteltével abbahagyta ugyan, de most is kísérti a múltja (ha értitek), pedig már rég lefogyott és a korához képest gyönyörű alakja van.


Na mindegy is.


Nekem is ez a gondom.( én nem éheztetem magam). Egy hónapja rendszeresen használom a futógépet, minden nap egy-két órát, persze szünetekkel. Édességet nem eszek, leginkább salátát vagy halat. Öt kilót fogytam, ami valljuk be nem túl sok. Azelőtt fogytam még vagy nyolcat, de most nem az a lényeg .


Nem nagyon látszik, hogy fogytam akár egy kilót is, és mivel alacsony vagyok, nem túl előnyős ez a dolog.


Amit eddig csináltam azt nem fogom abbahagyni, mivel már nekem is elegem van abból, hogy senkinek nem tetszem, de azért örülbék ha valamit ajánlanátok még.

Min változtassak?



#alak #testalkat #fogyás ..
2014. szept. 6. 18:50
 1/10 A kérdező kommentje:
*örülnék
2014. szept. 6. 18:53
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem irtad, mennyit szeretnel fogyni. Inkább még folytasd igy par hónapig, es látszani fog az eredmény. Ha nagyon drasztukusan gyorsan fogysz, az nem szokott tartós lenni, vagy több jön vissza, mint ami lement. A kulcs az eletmodvaltas.Futogepet hogy használod? Futsz, vagy gyalogolsz csak? Emelkedőket valtogatod? Esetleg elmehetsz alakformalo órákra edzoterembe, oda ducik is szoktak jarni, illetve hatha jobban beindul a fogyás a másfajta mozgástól. Illetve lehet, túl sok a kalória még igy is, etelnaplot irni es megnézni a kalória, zsir, szénhidrát mennyiseget Naponta.
2014. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Minimum 8 kilót szeretnék fogyni.


Futok. :)

2014. szept. 6. 19:11
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, talán az edzőteremmel is próbálkozok. :)
2014. szept. 6. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:
A sport mozgás kategóriában jobb tippeket tudnak adni. Aerob edzés kell és kalóriaszegény étrend.
2014. szept. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó az amit csinálsz, egészséges diétával kb ilyen a fogyás üteme, ha ennél többet fogynál egy hónap alatt az már nem lenne jó. Így tovább.
2014. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó az, amit csinálsz, csináld így tovább. 5 kiló egyáltalán nem kevés, sőt, még kicsit több is, mint az egészséges fogyás.
2014. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5 kiló egy hónap alatt? Aztakefe, ez nagyon sok. Én Decembertől fogytam 14-et, nekem még ez is sok. Én tornázok, jó a tesitanárom és heti háromszor 5 km-t futok, de odakint. Sokkal bejövősebb, mint a futógép, mert nem monoton, jó a levegő és szabadabb érzés, főleg megállni pihegni egy emelkedő tetején. Egy éve nem gondoltam volna, hogy nyáron fél hatkor fogok kelni, hogy kimenjek futni, de nem bánom, ma is fent voltam már és kint :) Evésileg eszek mindent amit megkívánok, de tudatosan nem kívánom a chipset és a csokit, ennek ellenére tegnap moziban betoltam a nagy nachost, nem vonom meg magamtól az élet apró örömeit teljesen. De már ugyanolyan finom a teljes kirőrlésű muffin steviával cukor helyett, mint a kalóriadús változat. A csirkére se kell az a panír, fini fűszerekkel lesütöm. :)

Na nem írok kisregényt, csak így tovább, jó lesz ez! Esetleg kezdj el egy másik mozgásformát is, de a futás az abszolút kedvenc.

2014. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Általában ilyen fokú elhízás trauma eredménye, ami miatt tudat alatt úgy döntesz, hogy nem is akarsz szép lenni. Keresd meg magadban, hogy miért nem akarsz karcsú lenni, például képzeld el, hogy gyönyörű vagy, és körberajonganak a fiúk, aztán figyeld, hogy mit érzel közben. Menj végig gondolatban a teljes testeden, szép lassan, valahol kellemetlen érzésed lesz. Abban az irányba kell keresni a problémát is.


Különben felfoghatod úgy is, hogy az emberek egyszerűen szarok, akik most le sem köpnek, azok ha lefogytál, a talpadat fogják nyalni. Ha visszahízol, megint ugyanez lesz, pedig te ugyanaz az ember maradsz. Szóval nagyon jó társadalmi szűrő is. :D

2014. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy trauma eredménye. Ez kicsit a tyúk vagy a tojás esete, hiszen túlsúllyal élni is traumatizáló-lásd a kérdező mamája.

De mint láttad fönn, genetika is.


Először is, javasolt ezzel a súllyal az a mozgásforma amit csinálsz? Ez nagyon fontos, mert ha túl sok extra kilóval ugrálsz, futsz, az bizony nem jó az izületeknek.


Ami szerintem jót tehet, ha reális célt tűzöl ki, tehát tudod, mi az ami elérhető. Pár kilót leadhatsz, de az alkatod, arányaid ugyanolyanok lesznek.

Tanulj meg jól öltözködni, sminkelni hozzá. Érezd magad jól a bőrödben, ne sanyargasd magad mert csak bedepizel és az semmi jóra nem vezet. Sportolni se kinyúlt-benyúlt ruhákban járj, érezd magad csinosnak.

2014. okt. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!