Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Reggeli készülődés? Ti, hogy...

Reggeli készülődés? Ti, hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Minden reggelem ugyan olyan...katasztrófa az egész. 6:00kor felkelek, megcsinálom a sminkem (legkésőbb 6:15re megvan), kivasalom a hajam (6:30) elkezdem igazgatni a hajam, mert még itt se áll jól, meg ott se áll jól. Javítgatom a sminkem, mert még itt se tetszik, meg ott se tetszik, aztán szép lassan egyre rosszabb lesz az egész fejem és azon kapom magam, hogy 6:45 gyorsan rohanok 5 perc alatt csinálok valami kaját, na igen, de még fel se öltöztem. Mondjuk ez is 2 perces dolog, mert már előtte való nap eldöntöm, hogy mit vegyek fel. Aztán vissza a tükör elé és indulásig (7:10), a hajammal és a sminkemmel szerencsétlenkedek és sehogy se tetszik az egész, legszívesebben csapkodnék és ordibálnék, hogy hogy lehet ilyen ocsmány a fejem. Majd úgy indulok el, hogy borzalmasan nézek ki és ez tönkreteszi az egész napom, komolyan egész nap legszívesebben elbújnék az emberek elől, ha új emberrel találkozok akkor is totál ki vagyok, hogy miért pont így kell megismernie, kerülöm a tükröket, szó szerint, ha el kell mennem egy tükör mellett odafigyelek arra, hogy bele ne kelljen néznem, ha mégis akkor szó szerint a hányinger kap el. Ha 1 órával hamarabb kelek fel, akkor egy órával tovább állok a tükör előtt, de ugyanúgy rohanásba vagyok és nem nézek ki jobban. Minden reggel eldöntöm, hogy 'na ma jól fogok kinézni" aha...sose jön össze, reggel valahogy nem.

Ellenben, ha délután/este megyek valahova mindig sikerül úgy elkészülnöm, hogy tetszek magamnak és megy az ismerkedés, jól érzem magam, bátran belenézek egy tükörbe és tényleg sokkal jobb.

Reggel miért nem megy így? Ti, hogy készültök reggelente? Mit tegyek, hogy jobban nézzek ki akkor is és ne érezzem ezt?

16/L


2014. szept. 27. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Mondjuk az én időbeosztásom kicsit más, mert előbb kell elkészülnöm és korábban kelek, de szerintem ez a tökéletes menetrendje a reggeli rutinnak: 4.30kor kelek, először felöltözöm, összepakolom a kajám, ez 4.45ig megvan. Megmosom az arcom mindennapra használható arcradírral, kifestem magam, ami annyiból áll, hogy alapozó, púder, pici bronzosító, kihúzom a szemem meg szempillaspirál meg ennyi (azé jegyezzük meg, hogy az iskola nem divatbemutató!!), ezzel 5ig megvagyok, aztán kivasalom a hajam, 5.15, és a maradék 15 percben még esetleg igazítok azon amivel nem vagyok elégedett. 5.30kor indulok a buszomhoz.

Szerintem annyi a teendő, hogy a sminkeddel ne bénázz annyit, nem kell túlfesteni magad egy iskolába, és a hajkoronádat se kell túlizgulni, elég egy felgumizás vagy simán engedd ki és kész. Iskola, nem operabál :))

2014. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen igazad van. Sminknek alapozót, kevés púdert, tust és szempillaspirált használok. Na most bőven elég lenne a szempillaspirál magába is, viszont, ha kihúzom a szemem felül, akkor nem csak a szempilláimon van a hangsúly, magyarul nem rakok fel annyi szempillaspirált, nem kezd el összeragadni, így könnyebben megvagyok vele.
2014. szept. 27. 16:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor ezt a tusvonalhúzást gyakorold be, feltételezem ezzel vannak a problémák. Keress youtubon ilyen rutinvideókat, meg könnyen elkészíthető frizurákat, és hétvégén vagy délutánonként gyakorold :)) Komolyan, én is gyakoroltam ezeket, most már simán mennek :)
2014. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele 14 éves korom körül, meg tudtam volna őrülni. Egy ideje valahogy belejöttem, és gyorsabban megy, de a legújabb problémám az hogy nehezen kelek ki az ágyból és csak fél órám marad elkészülni reggelivel együtt. (már kétszer késtem ebben a hónapban a suliból...)

De miért vasalod negyed órán keresztül a hajadat minden áldott reggel? Ennyire göndör? Az enyém enyhén hullámos, és ha időnként kivasalom az megvan szó szerint 5 perc alatt. És ha meghagynád természetes formájában? Lehet hamarabb kész lennél. Persze ahogy tetszik, csak kérdezem. :)

Próbálj meg nem leragadni a részleteknél, mert ezeket senki sem veszi észre. Szóval miután kész vagy a sminkeddel még ne állj neki háromszor újra azt nézegetni. Nem az marad meg benned akkor hogy milyen borzasztó, és jobban érzed magad napközben.

Az én készülődésem:

6.30-kor kelek, de elnyomom az órát legalább 45-ig

7.00-ig reggeli, fogmosás, kontaktlencse ilyesmik

7.10 smink

7.25 ruha (nem készítem ki előtte lévő nap, tudom jobb lenne, mert olyankor vidámabb ruhákat is választok ki)

7.35-ig megcsinálom a hajamat (szeretek valami különlegesebbet csinálni, pl fonások)

És itt kezdődik amikor is össze vissza rohangászok a lakásban és próbálom megtalálni a cuccaim. És átkozom magam hogy azelőtt délután szerteszét szórtam a mobilom, kulcsom, tankönyveket, tollakat... Te még mindig összeszedettebbnek tűnsz mint én. :)

Általában emiatt örülök ha elindulok 45 körül. Főleg amikor elalszom mondjuk 15-ig. :D Nem egyszer volt már.

2014. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

5:45-kor kelek, magamra rántok valamit, 10 perc alatt leöblítem az arcom és fölkenek egy sminket (spirál, szemhéjpúder), főzők egy teát, addigra már 6:00 az idő, negyedig reggelizek, fogat mosok 3-5 perc alatt, fésülködök, és kb. 6:25-kor már indulok a suliba.

Próbáld meg, hogy nem nézegeted magad folyton, hogy min javíthatsz. Régebben én is mindig úgy jártam, hogy alaposabban szemügyre vettem magam, és 15 percekre a tükör előtt ragadtam, de nem sikerült semmin se javítanom, és csak görcsöltem miatta egész nap.

2014. szept. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 4.30-kor kelek.A reggeli rutinom a következő,felkelek,utána elmegyek a mosdóba,utána arcmosás,fogmosás ez kb 4.40-ig tart.Felkapom a ruháimat,általában ezt lefekvéskor átgondolom,és ha egy adott ruhát amit felakarok venni nincs meg azt még este előkerítem.Szóval felöltözök,utána ismét fürdő alapozó+púder, hajamat megfésülöm ha úgy van összekötöm.Tehát 5 órára kényelmesen elkészülök.Nem szoktam magam túlságosan festegetni de ha mégis akkor szememet világosbarna szemceruzával kihúzom ami fél mp :) Utána kutyát sétáltatok és 5.20-kor már "boldogan" megyek is dolgozni:)

22/L

2014. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hú, én sokkal kapkodósabb vagyok. :D 40-45 perc alatt simán kész vagyok, pedig én reggel még tusolok is (nyilván este is, de én szörnyen érezném magam, ha még a fél napot tusolás nélkül kellene töltenem). (bár reggelizni nem szoktam) Szóval

6.40kor kelek

6.55-ig letusolok, megmosom a fogaimat

7.10-ig kisminkelek, ha kell, belevasalok a hajamba

7.15-ig felöltözök, utána még kb 5-10 percig fésülködöm, összefogom a hajam (ha kell), stb.. Aztán elindulok


17l

2014. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!