Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy a tükörben...

Tényleg igaz, hogy a tükörben 3x szebbnek látjuk magunkat, mint amilyenek a valóságban vagyunk?

Figyelt kérdés
Mostanában mindenhol ezt hallom, de egyszerűen nem tudom elhinni. Ha ez igaz, akkor borzasztóan nézhetek ki...szóval, igaz?

2014. okt. 18. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy van benne valami.

Például az iskola tükrében teljesen normálisnak nézek ki, az otthoniban meg magamra se bírok nézni..

2014. okt. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én pont fordítva vagyok vele. :)

De akkor sem hiszem el, hogy a tükörben 3x szebbek vagyunk. Néha amikor a suliban a tükör előtt megigazítom a sminkemet/hajamat, és valaki odaáll mellém, akkor ránézek, aztán a tükörképére, és általában ugyanolyan szokott lenni, sőt, sokszor a tükörképüket csúnyábbnak látom, mint az "igazi" arcukat. De néha szebbnek. Szóval nem értem, hogy számolták ezt ki?

2014. okt. 18. 14:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez marhaság.
2014. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt is brit tudósok állapították meg? :D

Egyrészt, miért pont háromszor? Miért nem 2,75ször?

Az igaz, hogy a fotó valósabb képet ad, mint a tükör, mert ez utóbbi felcseréli az oldalakat.

Én szépnek látom magam a tükörben is, képeken is, és a valóságban sem panaszkodott még senki, hogy gond lenne velem. Nyilván függ a tükör típusától, a fényviszonyoktól, a lelki állapotodtól, hogy épp milyennek látod magad.

2014. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem a tükör miatt van. Én például a ház különböző tükreiben, máshogyan nézek ki. Nem mindegy, hogy milyen, mekkora a tükör, milyenek a fényviszonyok, valamint úgymond "jól áll a távolság" egy mosdó feletti borotválkozó tükörben nem látsz mindent elég pontosan, ha nem férsz hozzá elég közel. Leggázabbul a próbafülkékben nézek ki....azt nagyon utálom. Meg, ugye tükör belső térben van, szobában, helyiségben és egy adott pillanatban látod magad, ha meg kimész az utcára akkor süt a nap, fúj a szél valamint mozgás közben is más vagy. Valamint mások az egész tested látják, te pedig csak az arcod vagy az egész tested is, de nem minden szögből. Viszont szerintem, pláne járókelők az utcán nem figyelnek annyira, hogy mi hogyan áll rajtad, hogy nézel ki, max. szélsőséges esetekre figyelnek fel.
2014. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Max annyi lehet benne, hogy sok tükör torzítja a valóságot. Van itthon kettő tükrünk, az egyik a fürdőben, másik a gardróbszekrényen.

Ami a szekrényen van, az ilyen hullámos fajta és a fürdőben, ahol sima soványabbnak látom magamat.

2014. okt. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a világításon múlik hogy mennyire látod szépnek magad. Nálam a szobában pocsék a világítás, méteres szürkeség van a szemeim alatt a tükörben és a bőröm is ronda. De ha kint nézek a tükörbe akkor egyik sem látszik, szép vagyok. A munkahelyen neonfény vagy mi a szar van, kékes, amitől a bőrömön a legapróbb hiba is látszik, a pórusok, és a hajam is ronda színű tőle.
2014. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
a tükörképébe szerintem mindenki belelátja a lelkiállapotát. nekem legalábbis vannak napjaim, amikor mindenhonnan bányarémek néznek rám, máskor meg wow, de jó
2014. okt. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eleve az van, hogy egy tükörben nem látod magad rendesen. Ahhoz hogy rendes képet kapj, legalább 2-3 tükör kell. Most hogy kinek milyen az a nem túl gyakran látott másik szög, már egyéni.
2014. okt. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!