Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyennek akarjuk láttatni...

Milyennek akarjuk láttatni magunkat és milyen vagyunk a valóságban?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam néhány dolgon,pl,

-a kövér fogyni akar

-a buta okos akar lenni

-a csúnya szép

-a szegény gazdag stb.


én pl mindig is szerencsétlennek,jelentéktelennek és bénának voltam elkönyvelve ami a meghatározó gyermekéveket illeti .Kinézetre kipofoztam magam, senki meg nem mondja a lelki handicap-et.



Vajon melyik az igazi önvalónk?,amit belénk nevelnek ? amiben leéljük az első 20 évünket ? v abba a szerepbe is csak belekényszerültünk a család a környezet által. a Változtatási szándékunk nem fals elképzelés ami az alapszemélyiségünket illeti ? ilyen formán csalók lennénk?

és tényleg színjáték az egész világ?


remélem a érthető ..


aztán ott van a másik dolog (ez lehet külön kérdést is megér) hol van a realitás és az irrealitás határa. Ha ebben az országban én valakinek azt mondom pl h a ny-i Broadway-en fogok színpadon állni mert gyerekkori álmom volt ,kerek meredt szemekkel néznek rám .vagy mondjuk az adott kiskamaszra -rögtön hozzá is teszik ,de hát miből fogsz megélni ? beleölünk egy csomó pénzt,és nincs is garancia ? aztán a gyermeki szabad hittel teli nekiindulás csüggedt távoli reménykedéssé olvad ,majd teljesen tova tűnik .Néha könnyes szemű időseknél- mikor megérinti őket a pillanat- lehet látni hogy nagyon rég megfosztották őket valamitől,és ennek az emléke mégis visszaköszön.


Végezetül én mint reális felnőtt ember szeretném tudni, látni mik a valódi korlátaim és lehetőségeim ? ki mondja ezt meg ?vagy honnan kaphat az ember erre meggyőző választ amit aztán békével nyugtáz magában?


Mi az ami a kétségeket és bizonytalanságokat eloszlatja az életünkből?


2011. aug. 17. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

"Vajon melyik az igazi önvalónk?,amit belénk nevelnek ? amiben leéljük az első 20 évünket ? v abba a szerepbe is csak belekényszerültünk a család a környezet által. "

mindegyik.. véleményem szerint a személyiségünket jelentős mértékben befolyásolja az egész életünk.. mindaz mint belénk neveltek illetve azok is amilyen tapasztalatok, sérelmek, örömök érnek az életben :)

2011. aug. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a környezetünk alakít minket, hogy mik történnek velünk és ezt hogyan éljük meg, valaki pozitívan, valaki negatívan

a másik kérdésre válaszolva: "Ha meg tudod álmodni, meg tudod csinálni." Walt Disney

2011. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ez a kérdés nekem is nagyon sokat forog a gondolataimban. És álltalában hasonlóképen érvelek mint te. Azthiszem hogy minden egyes embernek vannak hasonló gondolatai. Az emberek nagytöbbsége teljesen mást mutat mint ami valójában. Sokaknak ez egyszerűen csak önvédelmi célt szolgál, itt egy példa: Egyik nagyon kedves ismerősömmel a közelmúltban volt egy nagyon mélyreható beszélgetésünk, ami után teljesen megváltozott a róla alakított eddigi képem. Mint kiderült, az örökön, piszkálódó, és keményen túl racionálisan kritizáló ismeősöm, a legmélyében nagyon súlyos gyermekkori emlékeket rejteget, és a megbántás félelmét. Retteg attól hogy valaki megbántsa,ezért ő bánt másokat. Ez igen viccesen hanzik, de eztkövetően megkérdeztem tőle, hogy miért bánt másokat ha ő sem akarja hogy bántsák. Magyarul, miért képtelen beleéerzni saját magát más ember bőrébe, aki talán ugyanúgy retteg a bántástól mint ő?! Erre azt a kicsitsen önző választ kaptam hogy " Én védem magam, az ő baja ha hagyja." Ez után a beszélgetés után, még napokon át gondolkoztam ezen, és rákellett jönnöm hogy az ember minden tekintetben önző lény. Az egész élet egy színjáték, de inkább csak játék. Ha az igazságot tudnánk, akkor talán kiderülne hogy a fekete az valójában a fehér, és ettőlsogva semmisem az aminek látszik, sőt talán pont a szöges ellentéte annak mint amit láttat. Nekem fiatalabb koromban az is hosszas fejfájást okozott, hogy nincsenek szinek, csak fényem amik egy adott tárgyról visszatükröüződnek. Ezért van az, hogy nappal és este is más "szinü" egy fehér papír, ugyanakkor minden egyes napszakban tudjuk, és bizton állítjuk bárki is kérdezi hogy az Fehér! Így, a kérdésedre válaszolva, az emberi lélek is hasonló rendeszeren/rendzsertelenségen alapszik, amit magunksem tudunk.

A neveltetés, és a gyermekkor nagyon nagy hatással van a későbbi természetünkre, de nem befolyásolhatja 100%-ban. Mert amint a tudatunkra ébredünk, megszületik bennünk a szabad akarat érzése, és ettől fogva, képesek vagyunk használni azt. Szabadakarattal és hittel bármi megvalósítható.

2011. aug. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!