Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen órát vegyek, ha bedagad...

Milyen órát vegyek, ha bedagad a kezem, ha karórát viselek?

Figyelt kérdés

Hiába állítom olyan bőre, hogy majd' leesik a kezemről, 10 perc után olyan szoros, hogy szinte vágja a kezem. Az órát levéve, a csuklóimat összehasonlítva a bal kb 1,5x vastagabb. Kb fél óra után visszaáll a csuklóm vastagsága, és újból egyformák. Állítólag ez attól van, hogy allergiás vagyok a tok és/vagy szíj anyagára. Van olyan tok vagy szíj, aminél nem dagad meg a csuklóm? Valaki ajánlotta a titán tokot, de nagyon drága kipróbálni, főleg ha csak egy újabb kacat lesz a szekrényben, mert ebben is megdagad a kezem. Eddig amit próbáltam, a fém tok-fém szíj, fém tok-bőr szíj, műanyag tok-műanyag szíj, műanyag tok fém hátlappal-gumiszerű szíj (olcsó Casio órák szíja).

A vicces kedvűek kérem mellőzzék a "zsebórát" választ, mert mióta van telefonom ('99), azóta azt használom, és természetesen zsebben hordom. Viszont mostanában kezdenek b*gatni, hogy egy férfi a csuklóján hordja az óráját, nem telefonján.



2014. nov. 9. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha téged ezzel lehet baszogatni, amikor allergiás vagy rá, akkor még nagyon messze állsz a férfitől.
2014. nov. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha ettől mindtől bedagad a kezed akkor nem az anyaggal van gond hanem attól hogy rajta van bármi is a csuklódon. Amúgy meg tök felesleges órát hordani ha a telefonodat használod.
2014. nov. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ki kéne deríteni melyik anyagra vagy allergiás. Elsőre fémérzékenységre tippeltem, de írtad, hogy a műanyag-műanyag dolog se jött be, nem volt abban is valamilyen pici fém részlet. Szerintem háziorvoshoz mindenképp menj el, ő majd tovább irányít, valószínű bőrgyógyász felé, mert azért jó lenne tudni mi van egy órában, ami nem tesz jót, mert lehet, hogy másban is van, pl. övcsat, nyaklánc, cipzár, szemüvegkeret, stb.
2014. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es: B*ogatni bárkit lehet, hidd el. Más kérdés, hogy hogyan reagálod le. Engem meglehetősen hidegen hagy. Tudod, a rokonait az ember nem válogathatja meg. De ha erre még nem jöttél rá, akkor Te is elég messze lehetsz tőle. Van az úgy, hogy egy szakállas borotvát kap karácsonyra, és olyan is, hogy aki allergiás az órára, az meg órát.


2-es: Erre gondoltam én is, de nem csak a csuklómon. Semmilyen ékszert nem hordok, és nem azért, mert nincs.


3-as: Jogos. Megkerestem, és a hátlap is, és a csat bizonyos része is fém. Korábban fel se tűnt. Ez amúgy egy céges logóval ellátott Rolex Submariner műanyag replika, kb $0,99.

2014. nov. 9. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod esetleg színtelen körömlakkal bekenni azokat a felületeket, amik hozzáérnek a bőrödhöz. Ez csak akkor hatékony, ha tényleg az anyagra vagy allergiás, ha más probléma van, akkor nem tudom, mit tehetnél.
2014. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!