Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az ajakpiercing jobban fáj...

Naomi.K. kérdése:

Az ajakpiercing jobban fáj mint a köldök piercing? Milyen vastag tűvel fúrják az egyiket és milyennel a másikat?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt gyógyul meg, mit szabad enni, és inni? Hogyan isztok vele, nem zavar? Szeretnék pontosan a szám mellé rakni, de úgy, hogy a piercing és az ajkam között ne legyen hely.. Ilyenre gondoltam: [link]

2014. nov. 20. 12:50
 1/5 gelazso ***** válasza:
a barátomnak lebénult töle a fél ajka.szóval minek is ezt csinálni?
2014. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fájhat jobban is, de kevésbé is. Attól függ..., de túl lehet élni ezt is.

2-4 hét a hivatalos gyógyulási idő, persze ez változhat egyéntől függően. Nem zavar sem evésnél, sem ivásnál, legalábbis gyógyulás után. Elsőnek furcsa lesz, hogy van ott valami, és persze kissé be is dagad. De a duzzanat 1 hét alatt lemegy. Állandó kezelést igényel, úgy, mint a többi ékszer.

Első hétben napi 4-5x belülről phlogosol-lal való öblögetés, kívülről ectenisepttel vagy betadinnal való ápolás. (A gyógyulást segíti, ha evés illetve dohányzás után is öblögetsz.)

Második héten annyi ápolás, amennyire úgy érzed szükség van. Ha lassabban gyógyul, akkor több, de minimum napi 3-szor, majd később csak reggel és este.

Enni bármit szabad, de én a tejtermékeket első pár napban kerülném. Nem annyira kell rá odafigyelni, mint a nyelv piercingre.


A tűméret a szúrásnál változó. Általában 16 vagy 18G-s tűvel szúrják, attól függ, milyen ékszert akar bele az illető. A köldökékszert általában 14 G mérettel szúrják, bár előfordulhat a vékonyabb szárú ékszer esetén a keskenyebb tűméret is. (és nem fúrják, szúrják)


Remélem megfelelő a válaszom, amennyiben kérdésed lenne, írj privátban bátran ;)

2014. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, nagyon szépen köszönöm a válaszodat, hasznos volt.. Csak nekem az hihetetlen, hogy az ajakpiercinget vastagabb tűvel szúrják mint a köldököt.. (ha nem értettem fére) :)
2014. nov. 29. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:

A G mértékek fordítottak, amerikai szabvány. A 'wire gauge' (drótvastagság) mértéke. Az értéke nem fix, szóval nincs olyan, hogy 1 G = x akkor 2 G= 2x.

A vastagság fordított sorrendben megy. A 0 G a legvastagabb drót. Ahogy növekednek a számok, úgy csökken a drót átmérője. 0,1,2,4,6,8,10,12,14,16,18,20,22,24,..stb. Tehát a 14 G vastagabb, mint a 16, vagy a 18. A 14 G 2mm körül van, míg a 22 G már nagyon vékony (a legvéknyabb orvosi tű, amivel oltást adnak, de általában 20-as tűt használnak.

Szóval nyugi, az ajak vékonyabb, mint a köldök.

2014. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Huh, köszi, most megnyugodtam :D
2014. dec. 2. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!