Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A BMI értékem milyen?

A BMI értékem milyen?

Figyelt kérdés

Régebben 45-47 kiló voltam és 155 cm. Aztán nőttem egy kicsit, és ettől vékonyabbnak látszottam, ezen felbuzdulva elkezdtem fogyózni. Lefogytam 42-42.5 kilóra, de ekkor ez még nem volt betegség. Aztán szépen lassan anorexiás lettem, és először 40-41 kilóra, majd szépen lassan 37-38-ra, később 35-re lefogytam.(persze voltam ezek között a súlyok között is, de ezeket tartottam egy hosszabb ideig, ezért neveztem meg őket külön) Lassan nyilvánvalóvá vált, hogy beteg vagyok, ezért elkezdtem orvosokhoz és pszichológusokhoz járni. Lassanként rendben lettem, és fokozatosan kezdtem elfogadni önmagam. Visszahíztam 38 kilóra. Eközben mondanom sem kell, hogy a melleim illetve a magasságom egy picit sem nőtt, de az osztályban már 13 évesen a 158 centimmel törpének számítók. Most már eszem süteményt is(még csak apróbb adagokat)és megbékéltem magammal. Elhatároztam, hogy nem akarok soha többé fogyni, de egyenlőre hízni sem. Csak az a baj, hogy egy ideje hízásnak indultam. Bármennyire is próbálom tartani a súlyomat, képtelen vagyok 38 kiló maradni. Rájöttem, hogy ez valószínűleg annak köszönhető, hogy a növési folyamataim újra beindulnak.(mellek, magasság) Elhatároztam, hogy hagyom magam hízni, neem érdekel, hogy mi lesz a következménye. Nem szeretnék 40-41 kilónál több lenni, de nem is akarom görcösen megtartani a 38-at. A BMI-m így 15.22, vagyis elég sovány, de 40-41 kilósan már 16.02-16.42 lesz. Arra lennék kíváncsi, hogy ez nem lesz-e már túl sok, illetve, hogy ha elérem ezt a súlyt, akkor fogok-e egy picit hízni, és az elmaradt menstruációm visszajön-e. És ne azt írjátok, amit hallani akarok, hanem azt, ami az igazság, mert higgyétek el, azzal többet segítetek.

+ járok hetii 3-szor atlétikára és 1-2 alkalommal lovagolni. A szebb hízásban ez fog valamit segíteni?(úgy értem, hogy mondjuk izom lesz, és nem háj, vagy hogy formásabb lszek stb.)

++az a baj, hogy a felsőtestem nagyon vékony, azon még látszik az anorexia, de a lábam már teljesen normális(40-41 a combbőségem). Szerintetek az a 2 kiló hova fog fölmenni? Az anorexiás felsőtestemre,vagy a már amúgy is tökéletes lábaimra?



2014. dec. 31. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
19-25-ig jo a BMI. Alatta tul vekony vagy(azaz nem egeszseges az a suly szamodra!) felette tulsulyos
2014. dec. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
40-41 cm-vel a combod sem jó, hanem rettentő vékony. Nekem 50 cm-s volt, amikor a legvékonyabb voltam és már az sem volt vastag egyáltalán, 40 centivel nagyon vékony lehet.
2014. dec. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, de mondtam már, hogy anorexiás voltam, szóval 35 is volt már!
2014. dec. 31. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit az első ír, az FELNŐTTEKRE igaz, rád NEM.

[link]

itt beírod az adataidat, ha 10% alatt van, akkor alultáplált.

2014. dec. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne a BMI értékeddel foglalkozz (az elég pontatlan és semmitmondó szám, sok tényezőt nem vesz figyelembe), hanem azzal, hogy visszamenj az orvoshoz, ugyanis még mindig vannak problémáid, amiket helyre kell tenni. Sok erő kell hozzá és nehéz belátni, de a saját érdekedben ajánlom.

Ha normális súlyod lesz (nem, ez még messze nem az), és helyreáll az egészséged, akkor talán helyreáll a ciklusod, de erről az orvosokat kéne kérdezni. Sajnos van olyan eset, amikor már nem tudnak mit tenni, ha még nem is gondolod, de egyszer valószínűleg szeretnél majd anya lenni, ugye? Már csak ezért is vigyázz magadra! 158 centivel nem vagy törpe, az majdnem átlagos női magasság, de jó esetben még nőhetsz amúgy is. Legalább 45 kiló legyél, még az is vékony, de nincs komolyabb egészségügyi kockázata.

A pszichológus mellett endokrinológusra és dietetikusra is szükséged lenne. A fejlődéshez szükséged lesz egy egészséges és tápláló étrendre, a mozgást pedig ne hagyd abba, az remek dolog, csak ésszel kell azt is.

Sok erőt és kitartást kívánok!

2015. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ugyan ilyenek az én adataim is, írj privit
2015. júl. 17. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!