Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan szörtelenítsem a...

Hogyan szörtelenítsem a nuneszt? :D

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem vagyok már annyira fiatal, egy jó ideje szőrtelenítek, de lent mindig is problémát okozott a dolog! Nem mondanám hogy érzékeny a bőröm mert napon sosem égtem le meg ilyenek, viszont a borotválástól és epilálástól a lábamon és a kezemen is egyaránt fájó piros pöttyök keletkeztek. Lent meg aztán pláne!!! Azt tudni kell hogy nagyon erős a szőrzetem, fekete és elég hosszú, szóval azok a szerencsés csajok akiknek a szőke pihék eltávolítása jelenti a szőrtelenítést ne adjanak tanácsot, mert itt most nem erről van szó:D (sajnos, de ez van) És nem csak bikinivinal, hanem ugy komplett. Szóval rengetegszer próbálkoztam a borotválással, mert epilátorral a kezemen is ugy fájt hogy majd be szartam ezért azzal meg se próbáltam soha. De borotválástól itt is fájó piros kiütések maradnak vissza, amik viszketnek is, és 1-2 napon belül már rendssen borostás de nem eshetek neki megint, mert ugye eleve sebes-pöttyös ott a bőr, és akkor vérezne (próbáltam :D)

Tehát akkor marad a jól bevált gyantázás, amit már minden területen próbáltam, csak ott nem! Nem merem kipróbálni, elvégre ott olyan érzékeny és vékony a bőr, félek hogy szimplán a forró gyanta rákerülésétől 3-as fokozatù égési sérüléseket szenvednék :D Kell erre valami külön féle-fajta gyanta, vagy jó az a görgős amit lábra és kézre használok? Nekem az a Veet márkájú van, amihez adnak olyan melegítőt is, ami rózsaszín, és csak a Veet gyantapatron jó bele. Olyat árulnak sima széles görgővel, és van egy vékonyabbik fajta, amit bikini vonalhoz és hónaljhoz árulnak. Az jó arra hogy komplett legyantázzam magam alul, vagy csak a bikini vonalra? Nézelődtem a DM-ben, de csak olyanokat találtam amire bikinivonal van írva, de nem tudom hogy az csak arra való, vagy mehet az egészre?

Kozmetikushoz ne küldjetek, ahhoz én túlságosan szemérmes vagyok, és akármennyi puncit is látott már, és akármennyire is ez a szakmája, én nem tudnám szétrakni neki a lábam :D Se szörtelenítőkrém, mert ezt az erdőt az nem írtja ki. Szóval mindenképp csak otthoni praktikák jöhetnek

szóba. jaaa és gyantázás után hintőporozzak vagy olajozzak? És ha olaj, akkor milyen olaj?

köszönöm szépen ha válaszoltok :)



2015. jan. 28. 19:25
1 2
 1/16 opened paradise ***** válasza:
69%

Bár pasi vagyok,de hátha:

Régen érzékeny volt a nyakam (nem a "nuneszom" :D) és ami a legjobban kímélte az az elektromos borotva.

2015. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%
Gyanta. Olajat ne, pont hogy eltömíti a pólusokat, nem lélegzik a bőr. Bár sok tapasztalatom nincs:D 17f , de itt lesznek pasik akik szívesen leborotválják neked, ne félj; ))
2015. jan. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
24%

A borotvatol csak gyorsabban visszano, szur es erosebb lesz a szor.


Menj el kozmetikushos ha teheted es gyantaztasd el, vagy ha megy neked egyedul, akkor magadnak is megtudod csinalni.

Lehet, hogy felelmetesnek tunik, de nem kell felni tole.



22/L

2015. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Igaz a kozmetikust mondta, hogy ne mondjam, de az sem rossz megoldas.
2015. jan. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem én hogy gyanta, de milyen? Bármelyikkel mehet, a hagyomágyos görgőssel, amit kézre és lábra is használok? Vagy azzal nem?
2015. jan. 28. 19:37
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

én nem akarom megvárni míg 2 méteres szőr lesz ott és alul meg képtelenség gyantázni ha fullra akarod simára.

én borotválom hát ez van 2 naponta kell különben borostás ez a hátránya.. én nem ajánlom a gyantát érzékeny bőrre nagyon fog fájni és piros pöttyök lesznek.

2015. jan. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Cukorpasztával... kevésbé fáj és érzékeny bőrre való. sima Alveola cukorpaszta... nézz utána, literes konzervben szokott lenni. Nem kell melegíteni sem, se papír nem kell hozzá. Csak felkened és letéped.

Amúgy nekem extra érzékeny bőröm van és fekete dzsungel, de egy jó minőségű borotva, habbal, bőrfertőtlenítővel nem okozott sose gondot. A fertőtlenítő mindig nagyon fontos. Anélkül én is kipattogok.

2015. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nekem pont hogy a borotvátol piros pöttyös és kegyetlenül fáj,viszket és kellemetlen, aztán ha a piros pöttyökre 1-2 nap után ráborotválsz akkor már vérezni is fognak azok a piros pöttyök. Ugyan ezt válltotta ki a borotválás a kezemen meg a lábamon is, és a gyantázástól pedig semmi baja nem lett, sima és szörtelen, és csak több hét mulva kell megismételni. ezért gondolom h ott is ez lehetne a megoldás.

Nekem pedig nem kell megvárnom hogy szörös legyen mert az :DDddDd de azért koszi :)

2015. jan. 28. 19:50
 9/16 A kérdező kommentje:
Wlés hol lehet ilyen cukorpasztát venni? Ez olyan mint a gumigyanta? azt mindig is kiakartam próbálni, csak fogalmam sincs hol lehet kapni
2015. jan. 28. 19:51
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Akarhogy is dontesz (en borotvalom), hasznalj kamillas hintoport. Nekem bevalt a piros pottyok ellen.: )

Ahogy lecsupaszitottad magad, hasznald is, ne varj vele sokat!

Remelem tudtam segiteni.: )

2015. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!