Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért látom másképp magam...

Lohohol kérdése:

Miért látom másképp magam fotókon, mint amilyen vagyok a tükörben?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem..Amikor tükörbe nézek meg vagyok elégedve a külsömmel, tetszik amit látok. Aztán előveszem a kamerát és csinálok pár képet és teljesen mást látok, nem vagyok fotógénikus, de mégis csak..Mi lehet az oka? Önbizalommal összefügghet?

2015. febr. 13. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem függ össze. Nekem elég nagy egóm van, mégis pocsékul festek a fényképeken, mintha nem is én lennék. Tükörben tök szép vagyok, de amikor az életrajzomba csináltam magamról képet, na akkor mit össze szerencsétlenkedtem :D A 20. kép elfogadható lett. Az sem lett szép, de úgy ahogy elment.

Egyszerűen nem vagy fotogén, nem vagy egyedül ezzel.

2015. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert a tükörben másképp látod magad. Én 160 centis lányként 95 kilósan csinosnak láttam magam a tükörben, évek kellettek ahhoz, hogy a sok ocsmány kép után rájöjjek és elfogadjam, hogy szörnyen nézek ki. A kép jobban visszaadja a valóságot, mint a tükör...
2015. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pont hogy a fényképek csalnak, ha nem normálisan vannak elkészítve, normális géppel, normális fényekkel. A férjem is sokszor csodálkozik, hogy hogy lehetek ilyen furcsa (de szépen fogalmaz) a képeken, ha nem is így nézek ki. Mások szerint sem úgy nézek ki élőben, mint a képeken, valaki képen fel sem ismer :D
2015. febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Ez attól is függ, hogy ki mennyire fotogén. Attól még hogy jól nézel ki, lehetsz hihetetlenül antifotogén, de ez megfordítva is igaz, nézd meg a modelleket! Sokuk szürke kisegér a mindennapokban, még átlagosnak sem mondható arccal, mégis olyan arcszerkezettel rendelkeznek, hogy a fotóik szó szerint ütnek.
2015. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg attól is függ ki mennyire tud fényképezni. Ha egy sötét szobában rossz szögből pofánvakuzod magad ne várj szép végeredményt. Ha egy fotós által készített képen sem látod magad szépnek az már lehet probléma, de még ott is meglehet, hogy rosszul választottál fotóst.
2015. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függhet pl azoktól amit fentebb is leírtak. És talán attól is hogy a tükörben máshogy látod magad mert ami neked a jobb oldal az a tükörben lévő énednek a bal. Viszont fényképen ami neked jobb az a képen lévő énednek is jobb. Talán ezért olyan furcsa.
2015. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A fotón két dimenzióban látod az arcod, a tükörben viszont háromban.

A vaku is sokat változtat. Természetes fény mellett jobb portrékat lehet készíteni

2015. febr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Adapter007 válasza:

A fotó is torzíthat (az objektív torzítja a képet), ha nem szakérelemmel készítik.

A tükör is torzít, ha rossz minőségű. Sőt, van olyan tükör ami kifejezetten, direkt slankít (majdnem minden ruhaboltban ilyen van... :) )

2015. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

fotó 100% hogy torzít, míg egy nem hepehupás girbegürbe tükör semmit sem torzít. Főleg a mobilos kamerák torzítanak, egy épületet fényképezve gyönyörűen látszik, ahogy a halszem optika miatt az épület egyenes fala a képen még is görbe.

Vízszintesen fényképezve a kép szélein nyújt, és görbít, a közepe felé pedig összenyom függőlegesen. Emellett a digitális fényképező az infravörös tartományba, és az ibolyántúli tartományba is belelát, és ez a végső képen a látható tartományhoz adódik hozzá, na meg mivel a digitális színes kép színszűrésen alapül, a színhűség a színszűrők minőségétől függ.


Még a profi gépek sem tökéletesek, bár jobbak. A vaku is sokat ront a helyzeten, ugyan is a világos bőrűeknek ragyogni kezd tőle a bőre, a kevésbé bevilágított területen (pl szemgödör) viszont sötét marad, így nagy lesz a kontraszt. Sötétebb bőrű embereknél viszont jóval kisebb ez a kontraszt.

2015. szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!