Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Havas vagy sáros (szóval...

Havas vagy sáros (szóval csúszós) talajon magassarkú vagy lapossarkú a jobb?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy ilyen talajra ne vegyek magassarkút. Én meg pont abban érzem biztosabbnak a járást, mert a sarka bemélyed, és azzal meg tudok kapaszkodni, nem csúszkálok annyira. Én gondolom rosszul?
2010. febr. 11. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak magassarkút használok, és nagyon csúszik, meg néha inog a sarka, de akkor se fogok lapos cipőt venni, mert az nekem nagyon kényelmetlen. /:
2010. febr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem törpesarkú csizmám van, és én is belemélyesztem a hóba, mégis csúszkálok ott, ahova nem tudom belenyomni..
2010. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bakancsban illetve csizmában járok, aminek nincs sarka és nem csúszkálok. Ha teljesen sima a talpa a cipőnek, akkor csúszik, de ha bordázott, az fog és max a jégen csúszik, ott is csak egy kicsit. Mennyit röhögök a sok sportcipós, meg sima talpú csizmás csajokon, ahogy csúszkálnak meg esnek.
2010. febr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lapostalpú szerintem mindenképpen jobb, mert biztosabban érzed benne a talajt, míg a magassarkúnál csak a talpad elülső része érintkezik vele. A másik meg, hogy a magas sarkúaknak általában nem bordázott a talpa (előzőnek a bakanccsal nagyon igaza van, de azért ne röhögj túl hangosan :)), és az veszettül tud csúszni a látszólag biztonságosabb helyeken is. Én egy kb 2 cm magas sarkú csizmában mentem múltkor gyalog valahova, végig letaposott (de még szerencsére nem megfagyott) havas és itt-ott jegyes volt a járda. Folyamatosan csak azt figyeltem, hogy hová léphetek, hogy el ne essek. Végre kb. 15 perc séta után eljutottam az uticélomhoz és annak az előterében a járólapon estem majdnem hanyatt, mert vizes volt a cipő talpa, bordázata meg nem volt, nincs ami kivezesse a vizet, így kb. úgy csúszott, mint a jég. :D Szóval jegyes, csúszós terepre bakancsszerű megoldást választok azóta.
2010. febr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!