Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Irhakbátot, valódi szőrmét...

Irhakbátot, valódi szőrmét mivel lehet házilag tisztítani?

Figyelt kérdés
Semmiképp nem tudom tisztítóba vinni.Ara gondoltam, samponos vagy kímélő mosószeres vízbe kimosom.Végül is mi baja, lehetne?Az állatnak sem lesz baja, ha víz éri a szőrét-bőrét, nem?Vagy nem jó ötlet? Nem száradna meg? Mivel tisztítsam szerintetek?Az irhakabátnak egyébként valódi prém szegélye van.Most láttam a szűcs boltban, hogy 100.000 Ft körül van egy ilyen kabát, nálunk meg vagy 20 éve a szekrényben hánykolódik, már elég dohos és koszos :(
2015. febr. 24. 21:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Ne keverd a szezont a fazonnal, az élő állat más, mint a kikészített bőr és szőrme. Házilagos tisztításra benzines korpát ajánlottak a régiek, amit tiszta szőrkefével kell felvinni a felületre és azzal kefélgetni. Tiszta foltbenzin vagy sebbenzin használható csak ! Tűz- és robbanásveszélyes a tevékenység ! A finom szőrmére benzines lisztet ajánlottak, kefélgetéssel. A zsíros szennyeződést a korpa ill. a liszt szemcséi szívják magukba, amit végül ki kell kefélni a bőrből, irhából, szőrmből és nagyon alapos kiszellőztetés kell.
2015. febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!