Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van előitéletük az...

Miért van előitéletük az embereknek a fiatal (15-20) éves focistákkal szemben?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok és 10 éve focizok egyesületben. Igényes vagyok hajam is mindig bevan lőve és épp ezért az embereknek elöitéletük van velem szemben..PL:új suliba kerültem összebarátkoztam az osztállyal meg minden és utólag mondták, hogy azt hitték hogy beképzelt, öntelt egoista állat vagyok:P közben teljesen szerény vagyok meg minden..nem értem miért kel öltözködés és stilus alapján elitélni az embert..ötletek esetleg??:S
2010. febr. 15. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Ez manapság mindig így van. Kinézet alapján ítélnek. Meg beskatujáznak. Általában a focisták egoista, bunkó majmok.

Apám pl elítéli a kapucnis pasikat... Na ez mekkora baromság már...


16/L

2010. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de ez mi?? nem is ismernek személyesen azt egyböl elitélnek egy bunkó parasztnak..így az ismerkedés se olyan egyszerü..
2010. febr. 15. 21:31
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Igen. Ezt úgy hívják,hogy szemétség... Sajnos sok focista srác egy bunkó, egoista barom. A tv-ben is csak azt lehet látni,hogy köpködnek és káromkodnak a pályán... Ebből jön le az embereknek,hogy az összes focista ilyen. Pedig közel sem.
2010. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De szerintem azért hiszik hogy egoisták vagyunk, mert kicsivel nagyobb az önbizalmunk vagy nem tudom :S de attól még mért kell egoista bunkónak nevezni minket?? tisztelet a kivételnek persze:P
2010. febr. 15. 21:39
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Nagyobb az önbizalmatok, nem hiszem,hogy ezért. De sok focista pasi tényleg bunkó...És az emberek ilyenek. Ha egy pár az,akkor már az összes. Sajnos a focistáknak ezzel együtt kell élni. Nálunk is az osztályban a tanárok basztatják a focista srácokat, hogy "Na, megszólalt a focista" meg "Látszik,hogy focista"...Én is focizok lány létemre. Én meg mindig azt kapom,hogy egy lányka mi keresni valója van a focipályán...
2010. febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:| fúú te a tanárokról ne is beszéljünk..múltkor egyik tanár úgy leugatott közbe meg se szólaltam idézem "A bunkó focista stílusodat hagyd az ajtón kívül" csak néztem, hogy most mi van ezzel..Szerintem semmibaj sincs azzal ha egy lány focizik..inkább aranyos:)
2010. febr. 15. 21:52
 7/12 anonim ***** válasza:
A tanárNŐKnek mániájuk a focistákat leszólni. Meg kéne változtatni a focistákról kialakult képet vagy meg kell tanulnotok nem foglalkozni vele. Egy lány focizik, szerintem nincs benne semmi...Ugyan olyan keményen dolgozunk,mint a pasik.
2010. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
én egy ideje nem foglalkoztam ezzel..de most mikor kérdeztük egymást suleeban hogy milyennek gondoltuk egymást gólyatáborban mindenki azt mondta h egoista f@sznak, öntelt búza..de azt is hozzátették hogy kellemesen csalódtak bennem :) de akkor se értem, hogy miért van ilyen negatív előitéletük:S
2010. febr. 15. 22:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezen sajnos nem tudunk változtatni. Bár tény,hogy ismerkedésben is hátrány.
2010. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jaj drága, te hol élsz ahol ekkora barmok vesznek körül?!


Én nem vettem észre, hogy előítéletesek lennének az emberek veletek szemben.

Nálunk a suliban voltak olyan srácok, mint te. De mind rendes volt, sőt ők voltak a legrendesebb srácok az egész osztályban, a focis brigád. :)

Bunkó az volt aki kocsmázni, inni, meg gépezni járt és állandóan discozott.


Részvétem amiért ilyen tudatlan diáktársaid és p.öcs tanáraid vannak.

Ne foglalkozz velük, örülj, hogy:

- (gondolom) jó focista vagy

- jól nézel ki, adsz magadra

- értelmes vagy és még fogalmazni is tudsz.


Nekem sok focis haverom van, de egyik se öntelt vagy bunkó. Mind rendesek, pedig bulizni is együtt járunk meg elég sok időt töltünk együtt, szóval ha olyan borzalmasak lennének már rájöttem volna.

Való igaz néha úgy viselkedünk, mint az állatok és barmok vagyunk de ki kell kapcsolódni néha :)


Megjegyzem én azt az előítéletet nem értem, miszerint a focisták buták. Volt több focista barátom, de egyik sem volt buta, sőt. Jó tanulók voltak és értelmesek. Kedvesek, figyelmesek, udvariasak.

2010. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!