Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Csak én szégyenlem a szemüveget?

Csak én szégyenlem a szemüveget?

Figyelt kérdés

Mielőtt belekezdenék a történetembe, előre leszögezném, hogy nem sajnáltatni akarom magamat! Választ kérek a kérdésemre: Te szégyenled, hogy szemüveges vagy, vagy nem?

Önbizalomhiányban szenvedtem mindig is, egy kis csitri nyomorult csicskának tartottam magamat mindig is. De mióta 2,5 éve szemüveges lettem azóta még jobban. Nagyon idegesít, hogy négy szemem van, leverem, idősít, összetörik, le kell vennem testnevelés órán, nem látok nélküle semmit stb. De még sajnos nem lehet kontaktlencsém.

Tehát utoljára felteszem a kérdést: Köztetek van olyan ember aki bánja a szemüveget? Vagy szereti? Szégyenli esetleg?



2015. máj. 14. 14:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

5.-es voltam,amikor kiderült,hogy szemüveg kell.

Sírtam,utáltam,nem akartam.Nem is hordtam,hát...meg is lett az eredménye.

5.-be még csak 0,5-ös kellett volna,amit ha hordok talán kinőhetem.De nem hordtam. 8.-ba pedig már muszáj voltam,mert nem láttam el a tábláig.

Hát rögtön -2,5 kellett.Hordtam onnastól kezdve minden nap.

Megszoktam,megszerettem.16 évesen váltottam kontaktlencsére.Már felnőttem.A munkába szemüveget hordok,mert jobban illik oda,asszisztensnő vagyok egy magánklinikán,de ha elmegyünk valahova a kollegákkal,vagy a férjemmel,berakom a lencséket.

Szeretem ezt is,azt is. :)

2015. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tesin én nem vehetem fel, mert leordít a tanár. Ha meg leesik és összetörik nem csak a tanár ordít velem, hanem otthon is. Osztálytársam is így járt, lerakta a padra a szemüveget, valaki lelökte és ráléptek neki. De elég ciki ha nem ismered fel a legjobb haverodat kislabda dobásnál és azt sem látod, hogy hova esik a teniszlabda, majd a fejedre pottyan, mert ugye nem láttad ki dobott mekkorát és hova, csak azért mert nincs rajtad egy rohadt szemüveg.

Köszönöm a biztatást!

Egyébként a szememet semmi nem tette tönkre, az volt a baj, hogy gyorsan nőttem és a szemem nem megállt a növekedésben, hanem tovább nagyobbodott és így elkezdett fokozatosan romlani a látásom. A szemész azt mondta, hogy már valószínűleg soha nem is fog meggyógyulni. :'(

Ha valaki belém köt is azzal fenyegetőzik, hogy összetöri a szemüvegem és vakoskodhatok.

De erre még rátesz nekem egy 12 éves allergia is, amiből folyamatosan begyullad a bőröm és száraz piros folt lesz rajta. Amitől az emberek irtóznak, ebből kifolyólag általában lehajtott fejjel járok és görbeháttal(hála az önbizalom hiánynak) amitől hanyag tartás alakult ki nálam és gerincferdülés.

Szóval elég összetett gondok vannak itt nálam.

UI.: Köszönöm válaszokat!

2015. máj. 15. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!