Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt, hogy a...

Miért hiszik azt, hogy a színészek élete 'fenékig tejfel'?

Figyelt kérdés

Olvasgatva bukkantam rá arra, hogy a 12-14 éves korosztály, főként lányok, Hollywood-ról álmodoznak, persze úgy, hogy a színházat valahogy kifelejtik, lebecsmérlik. Nyíltan arról fecsegnek, hogy ők a dicsőségre hajtanak.

Miért? Miért gondolják azt, hogy a színészeknek full ki van nyalva a sejhajuk? Miért nem gondolnak arra, hogy szinte mindenki a színházban kezdte? Miért hiszik azt, hogy nem kell dolgozniuk, csak a fényképezőgépek előtt pózolniuk? Nem mondja el nekik senki, hogy az átpróbált órák, az idegeskedés, a folytonos készenlét, stb stb, is velejárója? Miért, miért, miért?



2015. máj. 25. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert naivak és álomvilágban élnek.
2015. máj. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők csak a munka gyümölcsét, a pénzt, a csillogást, szép ruhákat stb. látják. Dehát tinik, majd kinövik és felnyílik a többség szeme. Álmodozni szabad persze, sőt olyan is van, akinek valóra válik az álma, csak ritka ugye:)
2015. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Talán rájönnek később? Fogják az 'életet jelentő deszkákat' igazán becsülni? Mert bármennyire is tiszteletlenek, fáj, hogy esetleg csalódnak, vagy nem látják reálisan. Szép dolog a színészet, igen, de kemény munka áll mögötte.

Nem tudom, ti hogy látjátok, de nem csak Magyarországon van ez a 'sztárkultusz'? Persze 'celebkultusz' is, de arról jobb nem szót ejteni... Nem lehet ez a bökkenő?

2015. máj. 25. 20:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Haha, én is ilyen tini voltam! :D Csak az a gond, hogy a színészet iránti szeretetem nem múlt el, de már nem a vörösszőnyegre vágyom, hanem az emberek szórakoztatására. Hogy miért hiszik azt? Magamból kiindulva, én mindig elnyomva éreztem magam, mindenki lenézett, és úgy akartam kompenzálni a szánalmas tekinteteket, hogy "sztárrá" növöm ki magam. Lol, milyen gyerekesen hangzik.
2015. máj. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nem, szerintem nem gyerekes, én is az elnyomásból, a csúfolódásból és a iskolai terrorból (folytonos verések, vagy lelki terror, bocsánat a szóismétlésért) nőtt ki belőlem a színészet, hogy felnőtt koromban ezt a helyzetet megfordítsam. És igen, az emberek szórakoztatása az, amit mindig felhozok :)

Nem is ez a gondom, hanem azok, akik amúgy is gazdagok, csak az hiányzik nekik, hogy még 'istenek' is legyenek.

2015. máj. 26. 05:20
 6/9 anonim ***** válasza:
mert a tinik egyszerűen ilyenek.
2015. máj. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyan, neked most a régi sérelmeid törtek felszínre. Ha ebben a szakmában dolgozol, nyilván tudod, hogy ábrándozhatnak a csillogó szemű tinik Hollywood-ról, attól még nem jutnak oda.


Hagyd meg nekik ezt az álmodozást, ilyen korban vannak, nincs is annál jobb, mint ilyesmiken tűnődni. Aztán majd felnőnek, választanak egy szakmát, lesznek virágkötők, óvónénik, orvosok, divattervezők stb., ki-ki tehetsége szerint.

2015. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ők tényleg csak a fényt, a pompát látják ebből az egészből, meg azt, hogy a színésznők a legjobb színészpasikkal járnak, menő cuccaik vannak, a legmenőbb márkák reklámarcai, sokat keresnek, imádják őket. Meg komolyan azt hiszik, színészkedni könnyű, ők is meg tudják csinálni. Gyakran még azt sem látják reálisan, mennyire fotogének, hogy néznek ki kamerán (ugyanez van a modelleknél - hány kérdés van gyk-n, hogy UGYE jó lennék modellnek? és erre bejön egy kép egy tetovált szemöldökű, csicsás ruhákba felöltözött, jellegtelen fejű, pufi arcú, enyhén pocakos csajról, akire van kenve 3 réteg csillogó szájfény meg szemhéjtus). Ráadásul azt hiszik, belibbennek egy castingra, mindenki el lesz tőlük ájulva, azonnal megkapják a legnagyobb szerepet... az értelmesebbje legalább egy sulis színjátszókörbe megpróbál beiratkozni, de ott is a nagy része kikel magából, hogy miért mondta a vezető, hogy fejlődnie kell, vagy hogy nincs hozzá tehetsége, és miért nem kapott elsőre nagy szerepet...


Abba sem látnak bele, hogy

-világsztárok nem lesznek magyarok mostanában, ahhoz nagyon mázlistának kell lenni vagy nagyon különlegesnek

-a sztárságot fenntartani nem egyszerű feladat... kell hozzá egy jó ügynök / menedzser,

-Magyarországon csak filmszínészetből nem lehet, vagy csak nagyon ritkán megélni, mellette színházban is játszanak (vagy szinkron, de azt tényleg csak azok tudják csinálni, akiknek jellegzetes hangjuk van), ott meg kapják a közalkalmazotti fizetést, közben meg folyton rohanás van, mert kevés a pénz, minden krach beüthet, és szinte sosincsenek teljesen kész a premierre), meg kell tudni válogatni, mit vállalnak el (akár filmet, akár egyéb szereplést)

-ráadásul gyakran bele sem szólhatnak olyan dolgokba, hogy hova menjenek szerepelni, milyen ruhát vegyenek fel rendezvényekre, miről beszélhetnek a médiának, közben miszlikbe szedik a párkapcsolatát, fotózzák őket lépten-nyomon...

2015. máj. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mert az emberek (különösen fiatalon) ilyen felületesek, csak a külsőségeket nézik és könnyen bedőlnek a látszatnak. persze erre a média is előszeretettel ráerősít. a legtöbb sztárokkal foglalkozó műsor megpróbál egy életérzést becsomagolni és eladni nekünk, a reklámokkal pedig azt az illúziót próbálják eladni nekünk, hogy mindezt az álmot mi is elérhetjük, ha megvesszük a reklámozott termékeket. nem véletlenül működnek olyan jól a sztárokkal operáló reklámok is. ha ugyanazt a sampont, ruhát, akármit használod, mint a sztárok, akkor már majdnem olyan, mintha te is sztár lennél. nem teljesen, de már egy picit közelebb hozzájuk...


a mindenféle tehetségkutatók és különösképpen a valóságshowk meg a beteljesülése ennek a tévhitnek, mert elhitetik, sőt valamennyire valóra is váltják, hogy tényleg bárkiből lehet sztár, csak indulni kell egy ilyen műsorban és már nyitva is a lehetőség előtted. a tehetségkutatókban még ott van, hogy kell valami tehetség (bár sokan elhiszik, hogy elég az, amivel születtél és munka már nem is kell hozzá), de a valóságshowkban mindez még igaz is, mert ott tényleg nem kell semmi hozzáadott érték, csak ott lenni. persze igazi sztár nem leszel attól sem, csak használ a média, aztán ha rád untak az emberek, akkor eldob és keres egy másik balekot helyetted. de ezt már nem annyira nézik az emberek, mert a pillanatnyi dolgokra koncentrálnak. és persze mindenki azt hiszi, hogy vele majd ez máshogy lesz, ha egyszer ő is oda kerül. mert nyilván ő annyira különleges, hogy ő sosem fog kiöregedni, sosem fogja a közönség megunni...

2015. máj. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!