Rossz testalkat?

Figyelt kérdés
Ha valakinek nem túl szerencsés az alkata azon is lehet edzéssel változtatni?Gondolok itt olyanra,hogy túl széles vállat lehet-e valamivel kompenzálni vagy ha nem elég vékony a derék( egy vékony ember esetében,akinek nincs rajta zsír), azon lehet-e edzéssel változtatni?

2015. júl. 27. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Maximum ruhadarabokkal és kiegészítőkkel lehet kiemelni vagy elrejteni ezt-azt ilyen esetekben.


De maga a testalkat az adott, ugyanúgy, mint a szemed meg a hajad színe. Egy banán alkatból soha nem lesz homokóra, egy széles váll az széles is marad, egy nem túl vékony derék nem lesz vékonyabb, ha nincs rajta zsír. A csontokat nem tudod arrébb pakolni magadban.

A lengőbordákat még a leghiúbbak ki tudják vetetni, ha van hozzá elegendő pénzük, ahogy mellet vagy csípőt is fel lehet töltetni, de edzéssel az alkaton nem lehet változtatni.

2015. júl. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az izom adja a formát.Miért ne lehetne formálni,első?Te nagyon buta vagy!
2015. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, biztos én vagyok a buta... Valószínű...

Az izomzat is olyan, hogy mindenkinél egyénileg, a saját genetikája szerint növeszthető, fejlesztető. Ezért nem tudnak a nők akkora izomzatot növeszteni, mint a férfiak. Ezért nem lesz két férfinak sem és két nőnek sem egyforma az izomzata.

Az alkat meg nem csak az izomzatból áll, (ez most biztos NAGYON melepő lesz) nőknél ott van a mellen és a csípőn lévő zsírszövet, ami tizenéves korban kifejlődik és kiadja a női formát. Ez MINDEN nőn jelen van (testépítőket most ne vegyük ide). Ezért magasabb a nők testzsírszázaléka is, míg a férfiaknál a normál testzsírarány 8 és 20% között van, addig a nőknek 21 és 33% között, ha jól tudom.

És ezért nem lesz pl. nekem a büdös életben homokóra alkatom, mert nem vagyok bögyös.

Akkor ott van a kérdező által felhozott példa, a széles váll. A váll alapja a csontozat, ha a csont szélesebb a vállánál, akkor az széles is marad. Ha széles a csípőcsont, akkor az is széles marad.

Röviden: az alkat ALAPJA a csontozat, arra jön rá az izomzat, aminek fejlődését a genetika határoz meg. És ott a zsírszövet.

Szeretem, amikor olyan dolgokba szólnak bele az emberek, amikről fingjuk nincs.

2015. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!