Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért nem megy a gyantázás?

Miért nem megy a gyantázás?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem Veet Aloe verás meleggyantát (zöld, és nem patronos, hanem sima tégelyes) gyantát, de nem működik. A hátuljára ragasztott használati utasítás szerint (hozzáteszem amit a tetejébe raktak, azon minden spanyolul volt, így nem nagyon lehetett használni) beraktam fél percre a mikróba maxon (800 Watt), és kiszedés után vártam vele (a lecsavarható teteje nélkül). A jól átolvadt gyantát kavargattam a hozzáadott műanyag "spatulával", amíg rajta a kis hőjelző pont fekete nem lett (lehűlt annyira, hogy nem égetett meg). Felkentem szőrnövekedéssel megegyező irányba a a fürdés alatt felpuhult, tonikkal áttörölt és behintőporozott területre és ráraktam a saját, méretre vágott csíkját, azonos irányba és többször rásimítottam. A lehúzás legnagyobb lendületem ellenére is nehézkesen ment, a területet el nem engedő gyanta miatt (igen, szőrnövekedéssel ellentétes irányban téptem) és alig hozott le szőrt pár szálon kívül, ráadásul a fele ragacs rajtam maradt. Az említett területet eddig borotváltam, a szőr sűrű és kb 5-6 centis (nem méregettem vonalzóval, csak simán szemmel)szemmel. Átnyálaztam jó pár blogot, cikket praktikák után, de nem találtam újakat, csak azokat, amiket már használok. Mit szúrhattam el?

Ui.: Kezdő gyantás vagyok.



2015. júl. 29. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez akkor történt eleinte, ha nem elég gyorsan rántottam le csíkot.
2015. júl. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5-6 cm szőr nagyon nagy, nem lehet rendesen gyantázni ekkorát szerintem. Meg a Veet, xepil gyanták minősége egyébként is pocsék rossz. Esetleg túl sokat is kentél fel, mert a gyantát vékonyan kell csak. Ez mind lehet a gond.
2015. júl. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocs, elírtam, azt akartam írni, hogy 5-6 mm-esek a szőrszálaim. :S.Egyébként lehet, hogy túl sok gyanta maradt a spatulán.

Egyébként a Veet nem olyan rossz márka. Oké, nem egy méregdrága szupertermék, de nem is annyira rossz. Az x-epil sokkal vacakabb.

2015. júl. 29. 21:03
 4/5 anonim válasza:
2015. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem a videót és ma ismét újra próbálkoztam a szőrtelenítéssel. Direkt próbáltam ügyelni arra, hogy minél vékonyabb rétegben kenjem fel, de így se jött össze. Az eredmény kb ugyanaz, legfeljebb annyival jobb, hogy már pár szál kijött. Ennek ellenére minimum fél órát szutymogtam el vele, mire egy kisebb terület viszonylag szőrtelen lett.Vagy az én szálaim túl erősek, vagy én vagyok rettent béna. Mindkettő elképzelhető... :/
2015. aug. 1. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!