Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ti mennyi pénzt és időt...

Ti mennyi pénzt és időt áldoztok a személyes higiéniára/ápoltságra? Van valamilyen rutinotok?

Figyelt kérdés
Most nem ruhákra és kiegészítőkre gondolok, hanem elsősorban tisztálkodó eszközökre. Arra lennék kíváncsi, hogy pl milyen minőségű dezodort használtok, és azt Hányszor egy napon? Napi egy vagy két alkalommal mosakodtok, és azt mivel teszitek? Mivel ápoljátok a bőrötöket, milyen időközönként jártok kozmetikushoz, fodrászhoz, fogorvoshoz stb.? Használtok fogselymet és szájvizet minden fogmosás után? Mivel és milyen időközönként szőrtelenítetek? Beosztjátok a szépészeti teendőiteket a hét napjaira? Miből áll a napi szépségápolási rutinotok?
2015. okt. 15. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:

dezodort rexonát használok, reggel bekenem magam aztán nap közben is van nálam, tesi után persze mindig bekenem magam megint :D

én napi 1x fürdök este, reggel sajnos nincs rá időm. de nivea waterlilly & oil tusfürdőt használok.

régebben havonta 1x mentem el kozmetikushoz és ennek köszönhetően most már nem is nagyon járok mert szép a bőröm :) de amúgy radírozni szoktam egy 'that vanilla moment' nevű bőrradírral :D aminek nagyon jó az illata és a hatása, és olcsó is.

fodrászhoz kb 1 éve nem mentem el mert növesztem a hajam :D de amúgy oda is havi 1x jártam.

fogselymet nem használok, szájvizet szoktam :)

szőrteleníteni időhiány miatt borotvával szoktam 2-3 naponta.

nem osztom be igazából, mondjuk az mindig megvan hogy mikor mosok hajat meg stb :D

hát a napi szépségápolási rutinom nekem a sminkelés. ha az annak számít :)

2015. okt. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Dezodor: Rexona stift, reggel használom, vagy ha délután, este készülök valahova és lezuhanyzom, akkor is.

Este zuhanyzok, reggel mosakszom. Palmolive tusfürdőben szeretem a kéket, az olyan semleges illatú.

Neutrogena testápolót használok, de nem minden nap.

Kozmetikushoz nem járok. Nincs rá szükségem. Van egy jó Clinique arckrémem, azt használom.

Fodrászhoz 2-3 havonta járok. Hosszú hajam van és festett.

Fogorvoshoz évente egyszer, vagy ha gond van. Fogselymet és szájvizet nem használok. Alapban reggel és este mosok fogat, plusz napközben néha, de nem minden nap.

Heti egyszer szőrtelenítek. Ez, ami több időt vesz igénybe, a többi a napi rutin része, így különösebben nem kell beosztani semmit, csak erre kell időt szakítani.

Illetve még a körmök ápolása. Ezt általában hétvégén csinálom meg.

2015. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sunshinedoll ***** válasza:

A test- és hajápolásra nem költök sokat, sikerült jó termékeket olcsón találnom... A tusfürdőm illatmentes babatusfürdő, párszáz forint. Ugyanezzel szoktam arcot mosni is, kb 1-2 hónapig elég.

A samponom párszáz forint, az is kb 2 hónapig elég, 3-4naponta mosok hajat. Balzsamot ritkán használok, most pl nincs is a polcomon, hajmosás előtt szoktam kókuszolaj-pakolást csinálni néha.

Van egy 1000ft-os hajápolóm, amit kb 2-naponta nyomok a hajamra minden reggel, az elég 3-4 hétig. Illetve száraz sampon, hogy ne lapuljon le a hajam.

Fogselymet napi szinten használok, nem tudom pontosan, meddig elég egy, mert nekem elég durván fogselyem-mániám van, kb 6 db doboz van szanaszét a lakásban, hogy ha rám jön a fogselymezés, legyen kéznél :DD Fogkrém az nálam hamar fogy, 2-szer mosok fogat, abból mikor milyet szoktam venni, a szájvizet meg használom szintén reggel-este.

Borotválkozni szoktam kb hetente-kéthetente, ahogy kedvem tartja, külön krémet erre nem használok csak max. kókuszolajat.

Testápolóm is van, az is párszáz forintos, illatmentes, heti 2-3szor, ritkán önbarnítózok is.

Az arcbőrömre elég sokat költök, reggel arcmosás, szérum, hidratáló, fényvédő, ha kedvem van, akkor sminkelek is; este: sminklemosás, arctisztítás, hámlasztó,2 féle szérum egymás után, lotion/essence (ezek japán ill. koreai bőrápolási termékek, nem nagyon van nyugati megfelelője), hidratáló, szemkrém, retinol.... Ezek minden nap (kivéve a hámlasztó meg a retinol, azokat váltakozva használom) Ha kell a bőrömnek, akkor maszkot is rakok fel.

24L

2015. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sunshinedoll ***** válasza:
Ja, dezodorom meg tök mindegy, valami olcsó, és egyszer használom, ha edzeni megyek, akkor kétszer :D
2015. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sunshinedoll ***** válasza:
Fogorvoshoz félévente járok, kozmetikushoz sose, fodrászhoz meg kb évente 1-2-szer, egyébként magamnak vágom/festem a hajam.
2015. okt. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

*Naponta kétszer fürdök reggel-este

*Balea tusfürdőm van

*Rexona Maximum dezodort használok naponta 2× mert izzados vagyok es ezzel eltudom kerülni a foltokat

*Hetente minimum egyszer használok bőrradír krémet, naponta testápolót

*Imádom a fürdőgolyókat 2 hetente felet bedobok a vízbe

*Arcomat Neutrogenaval tonizálom, Garnier micellásvízzel tisztítom ezt naponta 2× is

*Fodrászhoz havonta járok mert frufrum van

*Szolizok hetente 2× attol függ melyik stádiumba vagyok barnulni akarok még vagy a színt akarom tartani, oda is hazsnálok speciális szolikrémet

*Borotvával szőrtelenítek vagy bizonyos területeken Veed natural epilálócsíkjaival

*Napi 1× v 2× mosok fogat szerencsére kis túlzással tökéletesek a fogaim fehérek,rendezettek, egy darab lyukas sincs és nem is volt...

*Testpermeteim is vannak, ha nem parfümöt akarok használni ( Victoria's secret, Hello Kitty )

*Hajamat mindennap vasalom, de azt is megcsináltattam Brasil Cacaus kezeléssel

*Mindennap sminkelem magam még van hogy otthonra is lustálkodni mert jol esik foglalkozni igy magammal

Hiuság..... haha:)


Napi rutin:

Felkelek veszek egy nagy fürdőt, megmosom a fogam, bekenem magam, kikenem magam, befujom magam kivasalom a hajam, felöltözök nap közben """csodás vagyok:)))))""" hazaérek este lefürdök letisztítom az arcom micellás vízzel.... hajamat felkötöm


Hirtelen ennyi jutott az eszembe,ha ez soknak is hangzik körülbelül hónapra lebonva - mert ugy enem kellminden hónapban uj sminkcuccot vagy tusfürdőt venni

talán 7000 forint és ez is csak azért ennyi mert a szolibérletem 6000:)


19/L

2015. okt. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ilyen hidegben van, hogy csak napi 1x veszek egy nagy zuhanyt- fürdőt viszont többször szoktam megmosdani ha olyan van, de ha megyek el valahova, párommal találkozom akkor előtte mindig megfürdök pluszba.

Tusfürdővel szoktam fürödni illetve van, hogy néha speciális vagy különlegesebb fürdőgolyókkal stb. pl. Lush vagy egyéb egzotikus termék de az inkább csak ritkán sajnos.

Testápolót nem minden nap de azért minden másnap kb. szoktam használni illetve radírozást is szoktam tengeri homokkal meg egy két gyógynövényes dolgot.

Dezodor olyan 1000 -2000 Ft körülit, hol olcsóbban hol drágábban, van 1-2 amihez ragaszkodom. Mielőtt elindulok valahova, fürdés után vagy nap elején szoktam. Este soha.

Kozmetikusnál már rég voltam talán 1-2 éve, mennék én többször is de sajnos nem tehetem meg.

Szóval leginkább itthon ápolom a bőrömet de nincsen rá mindenféle méregdrága kenceficém.

Viszont parfümjeim mind Douglas és mind drágák, az illatok a gyengéim.

Szőrteleníteni borotvával szoktam, azt kétnaponta legalább.

Fodrászhoz amíg szőke voltam minden hónapban jártam most már csak fél évben 1-2x, fogorvoshoz havonta kb, fogszabályzóm volt eddig, azért is...

Fogsejmet nem, de szájvizet szoktam használni.

Olyan szétszórt vagyok, hogy nem osztok be sajnos semmit, de tervezem, hogy megcsinálok egy szép kis rendezett táblázatot...


20L

2015. okt. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
fogselymet*
2015. okt. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Naponta egyszer zuhanyzom, nyáron, és a piros betüs napokon kétszer. Reggel este arctisztítok és hidratálok. Többnyire Garnier és L ´oreal termékeket veszek, ezek válltak be.

Heti kétszer radírozok, radírból Garnier-t, Yves Rocher-t vagy The Body Shop-ot veszek. Heti két alkalommal szörtelenítek és testápolózok minden évszakban, testvaj megintcsak The Body Shop.

Hajmosás heti kétszer, Aussie, Garnier és L ´oreal termékekkel.

Fogorvoshoz kb két havonta járok.


21N

2015. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!