Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy-hogy barna lett a szemem...

Hogy-hogy barna lett a szemem amikor édesanyámnak kék apukámnak meg zöld a szeme színe?

Figyelt kérdés
Elvileg gyerekoromba szőke is voltam (most barna) és kék szemem volt de mára ez mind kettő barna. Az ilyen hogy lehet? Ha pl nekem kék szemű feleségem lesz meg az ő családja is akkor az dominál?

2015. nov. 2. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyszülők szemszíne milyen?
2015. nov. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Van a csaladodba olyan akinek barna a szeme?
2015. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen, arról van szó hogy a szemszín sokkal bonyolultabb módon öröklődik mint ahogy tanítják. És szinte minden csecsemő kék szemmel születik, néhány hónap alatt alakul ki a végleges szín. A hajszín is sötétedik a korral: az ovik tele vannak szőke gyerekekkel, felnőttek közt alig akad (Magyarországon legalábbis).
2015. nov. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hajszín gyerekkorban sötétedik. Van barna szemű a családban? Nagyon kevés az esély rá hogy kék+zöld=barna. Olvastam óla egy cikket, pár százalék az esély :)
2015. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyszülőkről nem tudok sokat(elhunyt mind), annyit hogy anyai nagyapám kék szemű volt. Biztos volt barna ez van. De akkor nagyszülőktől többet örököl egy gyerek? Vagy sok esetben az anyuka szeme dominál(legalábbis szerintem).
2015. nov. 3. 14:04
 6/6 anonim válasza:

Nálam az apuka szeme dominált.

Anyukám és a húgom is kék szeműek...

2016. jún. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!