Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ebben az esetben lehet fogszab...

Ebben az esetben lehet fogszabályzásról szó, illetve más megoldás nincs?

Figyelt kérdés

Felülről hiányzik mind a kettő oldalsó metszőfogam (2esek), valamint mindkettő második elő zápfogam fogcsíra hiány miatt... Feltehetőleg bölcsesség fogam sem fog nőni. Látványra nem olyan vészes a helyzet, mert amennyire lehet rendezettek, mármint nincsenek kifacsarodva kicsit sem (mint az alsó fogsoromnál), illetve egyik sem lyukas, vagy lyukad. Természetesen ekkora mennyiségű foghiánynál akad esztétikai probléma... Esetemben az a baj hogy a középső metszőfogaim között van egy nagyobb hézag, a szemfogaim felé húzódnak.

Alul megvan minden fogam, azzal az a baj, hogy egy icipicit megvannak csavarodva, mármint nem teljesen egyenesek, de ha a látványon kívül ez nem okoz problémát, akkor engem nem zavar ez a része. Valamint alul még az a baj, hogy szerintem a középső metszőfogaim valamivel kisebbek mint kellenének, de ez sem olyan zavaró szóval az alsó fogsorral mondhatni nincsen nagy probléma.

Az fogorvostól eléggé félek, meg főleg a szembesüléstől, hogy nem lehet esetleg sehogy sem szebbé varázsolni a fogsoromat, de természetesen elmegyek majd egyhez... Most csak szeretném kicsit szűkíteni a kőrt, hogy vajon mire számítsak. Valahol azt olvastam, hogy fogcsírahiány

esetében a fogszabályzás kiesik, illetve ha olyan a helyzet hogy úgy tolódtak el a fogak, hogy van hej akkor fog-implantátumokat lehet beültetni... De az én esetemben nem ilyen, ahhoz először a helyére kéne tolni a két első fogam. Hallottam úgynevezett instant fogszabályozásról is, de azt sem tudom hogyan lehetne, vagy hogy esetemben egyáltalán lehet e. Meg arra sokan panaszkodnak.


Mi a véleményetek?


Előre is köszi! 18/f



2015. dec. 8. 05:26
 1/2 Dr. Borbély Zoltán válasza:

Az általad leírt fogcsírahiány egyértelműen fogszabályozással oldható meg a legjobban, tehát nem kell attól félned, hogy ne lehetne szebbé tenni a mosolyodat. Fogszabályozás segítségével be lehet zárni a réseket, így a végén nem is látszik a hiány.

Az egyéni adottságaidtól és elképzelésedtől függően az elülső fogaknál vagy meg kell nyitni a 2-es fog helyét és implantátumot tenni a helyére, vagy pedig a 3-ast kell előre vezetni a középső metszőfogak mellé. Utóbbi esetben a 3-ast (szemfogat) át lehet úgy plasztikázni, hogy egy metszőfogra hasonlítson, a 4-est pedig úgy beállítani, hogy egy szemfogra hasonlítson. Így egyáltalán nem feltűnő, hogy valaha foghiányod volt.

Azt javaslom, hogy egy fogszabályozásra szakosodott rendelőt keress fel és ne hagyd lecsiszolni a fogaidat, vagyis ne csináltass hidat a probléma megoldására.

2015. dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszát, sokat segített! :) El is kezdek a legmegfelelőbb rendelők és szakemberek után keresgélni... Tényleg sikerült megnyugtatnia, mèg 1x köszönöm!
2015. dec. 9. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!