Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hármas metróval utaztam, és...

Hármas metróval utaztam, és az átlagember úgy nézett ki mint egy bolgár román vagy görög. Mennyire kevertek a pestiek?

Figyelt kérdés

Ritkán járok BKV-vel, csak ha rossz a kocsim.

Hármas metróval utaztam,és az átlagember úgy nézett ki mint egy bolgár vagy görög vagy román.

Legtöbb ember un. "cigányforma" volt. Mintha az ember valami balkáni ország metrójában utazna.


Az un. "cigányforma" egy régi 18.századi magyar gúnyszó a NEM CIGÁNY származású, de sötét pigmentációval (fekete haj szem sárgás bőr) rendelkező emberekre. Mennyire kevertek a pestiek?



2015. dec. 24. 13:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Miből gondolod azt, hogy akiket a metrón látsz azok mind egytől egyig törzsökeres "pestiek" és itt is élnek?

Rengetegen járnak fel vidékről albérletbe, vagy munkásszállóra is mert nincs munka és a családnak meg enni kell...


Vácról őrbottyánról pestmegyei településekről, és csomó más megyéből is sokan ingáznak Bp-re munka miatt vagy mert itt van a vállalkozásuk.

2015. dec. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
naponta többször használom a 3-as metrót, de nem a sötétebb bőrűek vannak többségben.
2015. dec. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagmagyar nem szőke...
2015. dec. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 elwera ***** válasza:
Biztos keveredtek. Apában is lehet cigány, anyámban zsidó, német. Sötétbarna hajú, barna szemű, világos bőrű vagyok, kicsit sárgás bőrrel, és gyermek koromban cseppet mongol szemem volt.
2015. dec. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Mivel új jelenség a cigányokkal való keveredés (1960-as évek óta) ezért az könnyen kideríthető egy elég rövid családfakutatással.
2015. dec. 24. 16:39
 6/21 A kérdező kommentje:
Az átlag magyar nem szőke, de akinek nincsenek Kelet szlovák (szlovják) román vagy főként délszláv eredetű ősei, az nem is lehet fekete hajú szemű és sárgás bőrű. Ha ez magyaros kinézet lenne, nem lenne erre a sötét pigmentációs típusra olyan régi magyar gúnyszó mint az un. "cigányforma"
2015. dec. 24. 16:45
 7/21 pntsz válasza:
91%
A magyar a legkeveredettebb nép Európában!
2015. dec. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 pntsz válasza:
A második kommentedre a válasz: sötét barna szemű, enyhén barna bőrű vagyok és amíg meg nem őszültem kékesfekete hajam volt. Szerinted mi vagyok, milyen őseim vannak?
2015. dec. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
pntsz, legkevertebb? Kevertebb mint a szintén extrém kevert környező népek? Van talán erre valami bizonyítékod? Ne Budapesttel gyere elő, mert legtöbb országban a nagyvárosok többsége kevertebb mint a vidék.
2015. dec. 25. 10:34
 10/21 anonim ***** válasza:
2015. dec. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!