Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmondható hogy minimálbéres...

Elmondható hogy minimálbéres melósként többet keresek és jobban élek mint a világ lakosságának 80%-a? És vannak országon ahol átlagember csal álmodik arról ami nekem jut?

Figyelt kérdés

Nem egy sikertörténet az enyém nyugati szemmel. Van egy állásom ahol mezei melós vagyok havi nettó 70-ért. Ezért 8 órát melózok néha becsúszik túlóra amit b – sznak kifizetni de ez van. Nyáron van szabadság igaz úgy adják ki mintha a fogukat húznák és néha kiírnak akkor is szabira ha el se megyek de ez van. Néha elfelejtik befizetni utánam a TB-t de azért vonni vonják de ez van.


És mindezzel együtt többet keresek és jobban élek mint a világ lakosságának 80%-a. Havi 70-et a kezembe kapok van tb-m ellátnak az sztk-ban van fizetett szabi (vannak országok ahol ez nem létező fogalom!) van betegállomány (van ahol ez se létezik) stb.


Szóval vannak a világon milliárdok akik csak álmodnak olyan sorsról ami nekem van. Már ott kezdődik hogy van munkám amiért fizetnek és nem az ostort vágják végig rajtam és nem a szeméttelepre járok enni és egyáltalán úgy mehetek haza hogy nem kell attól félnem agyonlőnek útközben a drogbandák stb.


Szóval örüljek hogy így is vagyok?


2015. dec. 14. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy vagy, de ettől függetlenül lehet törekedni, hogy többet érjen el az ember.
2015. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz ennek örülni, akkor tégy úgy. Még mindig irigylésre méltóbb hozzáállás mint akik ugyan ennyit keresnek, és csak agonizálni tudnak felette.
2015. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem unod még?

www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fizetes__7230898-ki-lehet-jelenteni-statisztikai-alapon-hogy-en-a-minimalberes-melos-tobbet-keres

2015. dec. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Oszt akkó mi van? És ha nem unom még? Tán kötelező olvasnod vagy mi a szent szar?

Nem tetszik ne olvasd, senki se kötelez rá.

2015. dec. 14. 21:34
 5/13 anonim ***** válasza:

"...ami nekem jut?"


Nem ennyi "jut", hanem ennyit akarsz. Ennyit ér a munkád.


Ha többet akarnál, akkor tennél érte, hogy több "jusson".


Mindenkinek annyi "jut", amennyit akar.

2015. dec. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Mindenkinek annyi "jut", amennyit akar."


Értem. Szóval az akit tizenévesen halálra dolgoztatnak valami afrikai bányában és annyit se keres hogy enni tudjon és éhen hal / agyonverik ha már ereje sincs akkor az azért tart ott mert ennyit akart értem!


Meg azok a bangladesi nők is varrónők akik 300-an élve bennégtek egy kigyulladt varróüzemben mert a gyár tulaja a tűz miatt nem akarta leállítani a munkát és úgy akarta a dolgozókat munkára kényszeríteni hogy rájuk zárta az épületet csak sajna a tűz gyorsabb volt és élve bennégett a 300 munkás nos azok is azért dologztak iylen helyen mert ezt akarták. Értem. Még véletlenül se azért mert más választásuk nem volt. Persze még joguk lett volna az utcán éhen halni is.

2015. dec. 15. 08:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Minek írod ki újra és újra ugyanazt a kérdést?
2015. dec. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De te nem Afrikában vagy Bangladesben élsz, hanem egy (ugyan közel sem tökéletes, sőt...) fejlett nyugati demokráciában, itt azért sokkal nagyobb ráhatásod van a sorsodra.
2015. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

" fejlett nyugati demokráciában, "


APÁM!!!!!!!! Ezt a barmot!!!!!


fejlett?? Nuygati?? Demokrácia???


EZ?????????????? EZ a rakás szar?????


EZ????????????

Orbanisztán! BALKÁN!!!!


Királlyal a csúti törpével és udvartartásával Mészáros Lőrincek Lázárok stb akik bármit megtehetnek.


HOL ÉLSZ TE??????


EZ????? EZ A RAKÁS SZAR FEJLETT NYUGATI????


Apám ásd el magad!!!!

2015. dec. 15. 11:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivelhogy a határok nyitva vannak, semmi nem választ el a fejlett nyugati demokráciától, csak a saját kifogásaid és saját civilizálatlan hangnemed.


Rajtad áll, hogy élsz-e a lehetőségeiddel vagy mindenki mást okolsz a saját lúzerséged miatt.


Az afrikai meg bangladesi mezítlábas gyereknek valóban nem túl nagyok a lehetőségei, de a tied korlátlan.


Rajtad áll, hogy orbanisztánozol vagy épp segítesz magadon. Te döntesz a saját életed fölött.

2015. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!