Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lakkozás után (normális lakk)...

Lakkozás után (normális lakk) hány napig érdemes "levegőztetni" a körmöd?

Figyelt kérdés
Nyilvan nem tesz jót a körömnek ha folyamatosan lakkozva van, es nem jut levegőhöz. Azt szeretnem megtudni hogy ha mondjuk 5 napig ki van kenve, akkor hány napig érdemes várni, az újra lakkozásig? Vagy mindegy?

2016. jan. 17. 19:15
 1/6 anonim válasza:
Szerintem teljesen mindegy. Akinek folyamatosan műkörme van az évekig sem "levegőzeti" mégis egészséges.
2016. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Igaz én géllakkot használok, de kb 4 havonta szoktam tartani 1 hónap szünetet. Régen amikor csak sima lakkot használtam szinte nem is volt olyan, hogy ne lakkoztam volna újra miután lemostam. Szerintem ez függ attól, hogy milyen állapotban vannak a körmeid, használsz-e erősítőt, ilyesmik. Havonta pár nap "szellőztetés" szerintem elég lehet.
2016. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szepen :))
2016. jan. 17. 19:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A köröm nem olyan mint a bőr, nem kell szellőznie... semmi baja nem lesz akkor sem ha állandóan lakkozva van.
2016. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A köröm elhalt szaru. A halottak pedig nem lélegeznek. Pont semmit nem számít, hogy meddig van lakkozva.

A géllakkos válaszolónak sem ér semmit az egy hónapos szünet. Max akkor lenne értelme, ha elvékonyodott a körme (amit nem a géllakk, hanem a reszelő vékonyít), és megvárja, amíg a sérült rész teljes hosszában lenő.

2016. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 éve festem a körmöm egy nap szünet nélkül. Hetente fél órára látom pucéran a körmeimet, akkor is reszelem őket :D

Amikor elkezdtek töredezni én az Eveline 8 in 1 -es terméket kentem rá és minden helyre jött. Azóta alaplakként használom és azóta nincs semmi baja a körmömnek, ha nem "szellőztetem"

Erősek, és nem sárgultak be.

2016. jan. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!