Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Divatblog hobbiból?

Divatblog hobbiból?

Figyelt kérdés
Üdv! Kíváncsi lennék pár véleményre, hideg-meleg jöhet, mert szeretnék okosan mérlegelni :) Divatblogot tervezek indítani már egy jó ideje. Szeretnék friss blogot vezetni, ahol tényleg arról írok ami adott héten/napon aktuális, és nem előre szervezetten fotózok le egy nap alatt 20 különböző szettet. Rengeteg az ötlet, szóval lenne miről írni, de van egy apró gond. Nincs még profi fényképezőm, és állandóan rendelkezésre álló fotós/barát/ismerős se, akit heti rendszerességgel kérhetnék segíteni. Sima kompakt gépem van, ami azért jócskán alulmarad egy DSLR kamerához képest. Mire összegyűjtök egy olyanra, az kb alsó hangon fél év. Érdemes kivárnom amíg megszerzem a profi felszerelést, akkor is ha ez a blog nekem elsősorban szórakozás, kedvtelés lenne? Nem kitűzött célom ismert bloggernek lenni, csak keresek valamit ami lekötne kicsit az egyetem mellett, mert a régi hobbim (grafika) lassan a szakmámmá válik, és szükségem van újdonságokra. Viszont igénytelen sem szeretnék lenni, és idővel amúgy is vennék egy komolyabb gépet, a suli miatt is. Szükségem van rá hogy jó minőségben dokumentáljam a munkáimat stb. Csak a blogot legszívesebben már a héten útnak indítanám :) Ti kivárnátok? Vagy vágjak bele bátran, nem fognak kinevetni kompakt géppel és időzítővel? (szabadtéren különösen nehéz boldogulni ilyen párosítással, pedig a kültéri képekre esküszik mindenki)

2016. febr. 20. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

hobbiból csinálod, magadnak, a saját igényeid szerint. neked kell eldönteni, hogy neked megfelel-e a kompakt, vagy kell komolyabb gép az igényeid kielégítéséhez. mások véleménye nem számít, amíg nem ők adják az eszközöket, vagy a pénzt, hogy csináld...


egyébként egy kompakttal is lehet ugyanolyan jó képket csinálni. különösen szabadtéren. legfeljebb nehezebb, küzdelmesebb, több odafigyelést igényel. a megfelelő hozzáértés, tudatosság és igényesség nélkül meg egy komolyabb géppel se fogsz jobb képeket csinálni, mint a kompakttal. viszont a képek alapján senki nem azt fogja látni, hogy a géped milyen, csak annyit, hogy a képek jók, vagy nem...

2016. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom mire képes a kompakt gépem mert jópár éve használom :) Tény és való hogy szabadtéren egész ügyes. Csak rengeteg ilyen "hogyan csinálj igényes blogot" szintű cikket elolvastam, főleg külföldit, és a legtöbbje azt tanácsolja hogy jó gép nélkül nem érdemes belekezdeni mert óriási minőségugrás a legjobb kompakt és a legkezdőbb tükörreflexes közti különbség is. A saját igényeim is elég magasak mert vizuális művészeti szakon tanulok, így valójában semmit sem csinálok szívesen félvállról ahol képekről van szó. Tény és való, nem számít mások véleménye hobbi szinten; de nekem épp annyira igen, hogy ha kinevetnének hogy mit akarok ilyen amatőr felszereléssel, már elvenné a kedvem attól hogy csináljam. Köszi a véleményt! A paráim ellenére szerintem belevágok a kompakttal. Végül is az is izgalmas, mit tudok abból kihozni. Idővel pedig majd cserélem egy jobbra.
2016. febr. 21. 13:41
 3/3 anonim ***** válasza:

ha örömödet leled benne és magadnak csinálod, akkor kezdd a héten!

később úgyis veszel egy komolyabb gépet..

2016. febr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!