Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért nem kedveled a magyar...

Miért nem kedveled a magyar beauty bloggereket?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy sokan nem kedvelik a magyar bloggerinákat. Pl te kit nem kedvelsz és miért? Szerintem Viszkok Fruzsi teljesen rendbe van, szép, intelligens, igényes és tartalmas videókat készít. Meg mostanában Pap Inez csinál igényes videókat, bár ő nem teljesen a beauty vonal felé tendál, sajnos pedig az jobban tetszett.
2016. márc. 9. 13:10
 1/8 Sunshinedoll ***** válasza:
64%
Én nem sokat ismerek, Petrán Ágnes smink videói nagyon informatívak, mivel ő sminkes, viszont még elég kezdő és ez látszik is a videóin. Illetve Ehssty smink (a PinkPandától) volt jó, de ő mostanában nem videózik költözés miatt. Viszkok Fruzsi intelligens, aranyos csaj, de az én stílusomnak kicsit "gagyi". Mármint az outfit videói nem tetszenek, mert tipikus magyarlányos stílusa van, amit én nem érzek magaménak, nem hordok olyan ruhákat, mint ő, a sminkjei baromi egyszerűek, annál én ügyesebben sminkelek, nem tanulok tőle semmit, így inspirálni se nagyon inspirának, a főzőcskés-beszélgetős videókat meg alapból nem nagyon szoktam nézni. Szóval a Viszkok Fruzsi csatornája jó, meg nagy gratula a sikerének, és tényleg intelligens, okos lánynak tartom, de szerintem inkább való 13-15 éves lányoknak, mint nekem, aki lassan 25 leszek. (Egyébként szoros értelemben a Fruzsi sem kifejezetten beauty blogger, mivel csinál főzős, DIY meg mindenféle más videót is, a beauty videók max az 50%-ot adják ki újabban). AvianaRahl (Sági Evelin), akit mostanában megtaláltam a youtube-on, igényes, szép sminkeket csinál, bár nem sok videót néztem meg eddig tőle.
2016. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!
2016. márc. 9. 13:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy időben rengeteg beauty bloggert követtem Magyarországon, videósokat kevésbé... most már erősen megválogatom, kit követek... és sajnos a többségük nem érdemes a figyelmemre.


Mert mit látok?

- nem tudják a helyén kezelni a szponzortartalmakat... vagy annyira ellustulnak, hogy saját tartalmat nem is raknak fel, csak gépiesen a szponzorposztokat... vagy minden szart kitesznek, amivel megtalálják őket (volt olyan, hogy egy parfümgyártó cég megkereste őket azzal, hogy aki a legjobb reklámszöveget írja a parfümhöz, nyer... és nem is küldtek tesztcuccot... na, akkor láttam minden 2. bloggernél egymáshoz tök hasonló, nem is kreatív kampányszövegeket a parfümhöz... egy beauty blogos meg ne reklámokat tegyen ki posztba, könyörgöm, hanem legyen legalább egy teszt)

- önellentmondásosak lesznek (főleg amikor csóróként megkeresik őket a nagyobb cégek márkásabb cuccokkal, aztán ott áradoznak róluk, de közben máshol meg megjegyzik egy olcsóbb termékre, hogy húdedrága...)

- sablonstílus

- nehezen kezelhető blog

- úgy hablatyol a sminkelésről, hogy baromira nem ért hozzá


A videósok meg még rosszabbak... szar videóminőség, sminkelni nem tudó 14 éves kiscsajok, erőltetett jópofizás meg viccelődés, kioktató hangnem, átlátszó szponzortartalmak (amiknél még nincs is megemlítve, hogy szponzortermék), affektálós hangon való visitás, röhögcsélés, 40 perces videóból 25 perc random csevegés a témához nem illően...


Viszkok Fruzsit alapvetően kedvelem, de egyre inkább kezdi eladni magát. A ruha hauloknál szinte 1x sem említi meg, csak néha egy kérdezz-felelek videóban, hogy ja, de ezt ő nem is a saját pénzén vette (és ahhoz képest annyira fel van háborodva, hogy a "pénzéért" rosszabb minőséget kapott)... volt egy karácsonyiajándék-ötletes videója, az is full szponzorált volt... és egyre inkább látszik rajta az erőltetés.


Amúgy nekem a sminkjeivel, ruháival nincs bajom, egy igényes, kedves átlag lány. Én inkább az ilyen videókat nézem, mint a sminkkülönlegességest, mert átlag nőként átlag fizetésből én is kb. úgy sminkelem magam. A ruha meg - van, ami nem az én stílusom, de a többség sztem rendben van. És itt is nézem inkább ezt, mert itt legalább azt látom, hogy nem az van, hogy erőltetetten próbál hatue couture-be bújni (mint rengeteg amerikainál, akik baromira nem önazonosak ezzel), hanem vállalható és praktikusnak, kényelmesnek tűnik.


Akiket ezenkívül még követek:

Lolly blogja

Beautyjunkie (ő mostanában videózni is elkezdett, és sztem nagyon jó úton van)

Ohmybrush Viki

Bikira lányok

Rami (Stílus és egyéb - őt inkább a lifesstyle dolgai miatt meg mert alapvetően értelmes csaj... a beauty oldalát hagyjuk, mert nem igazán tehetséges abban)


Aviana Rahl-ra fel vagyok iratkozva, de ő is annyira affektál, hogy gondolkozom a leiratkozáson.

2016. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hiteltelenek, amatőrök, erőltetettek.

Nagyon kevés bloggert követek, mert sokakat beszippantott az ingyen cuccok bűvölete.

2016. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

van egy-két jó, de többségük nagyon jellegtelen és semmi eredetit, újat nem tud mutatni. sajnos a balkános öltözködés még mindig nem tudott kikopni a magyar közízlésből, elég sok magát divat/beauty bloggernek nevező lány úgy öltözködik, mintha a 2000-es évek elejéről érkezett volna egy vidéki diszkóból. aki meg 'trendi', az is inkább csak úgy trendi, hogy magára aggatja a h&m/zara/bershka (pénztárcától függően) kínálatát és ennyi.

unalmasak, csak a külföldieket és azt az egy-két említésre méltó magyar bloggert majmolják, nincsenek nagyon saját gondolataik, lopnak egymástól. nem tudják, hogy kell blogot csinálni: gagyi, átláthatatlan piaci jellegű dizájn, feleslegesen terjengős vagy épp túl rövid bejegyzések, rossz minőségű képek stb. mondom, van egy-két jó, de a többség.. Viszok Fruzsi pl. szerintem a jobban közé tartozik, mert szimpatikus és normális lánynak tűnik, látszik, hogy sok energiát fektet bele, de én sem tudok vele 100%-ig azonosulni, szerintem inkább fiatalabb 14-18 éves korosztálynak való.

2016. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Névről nem ismerek egyet sem, de akiknek láttam már videóját vagy jártam a blogján azok nevetséges kislánynak tűntek akik azt hiszik értenek valamihez, miközbe nem. Beszélnek a semmiről, hülyeségeket írnak, bemutattak termékeket amiből semmi nem derült ki, béna, unalmas tucatruhákban pózoltak meg a többi hasonló, a haul videóknak semmi értelme szerintem. Na meg ki a fenét érdekelnek ilyen videók hogy "mi van a táskámban", "mi a reggeli rutinom", stb? Úgyse a valóságot mutatja, csak amit ők meg akarnak mutatni. A valóság talán érdekelne is.
2016. márc. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sem a magyart, sem a külföldit nem bírom... Néztem több videót különböző lányoktól, mindegyik ugyanaz: affektáló, amatőr, okoskodó, de én nem lettem sokkal "okosabb" a tippjeiktől... Vannak "fotóbloggerek", tele van velük az instagram, egyéniség nuku, "jajjdeszépjóreggelünkvanstarbuckpohárésláncostáskakézben", és ugyan egyszer, de láttam már egyik ilyen nőcinél, ahogy lehúzza a másikat... Szép, mondhatom.
2016. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Viszkok, Pap egyik név se mond semmit, pedig egy csomó blogger videoját láttam már.


Azért nem kedvelem őket, mert amatőrök és fogalmuk sincs arról, mi a profizmus. Ez nem lenne gond, ha magukat nem tartanák olyan okosnak és profinak, hanem megmaradnának a "háziasszony" szinten.


Mindegyik akkor kezdte el a blogolást, amikor éppen ráért, nincs dolga, nincs pasija, nincs munkája, tanult, feltűnési viszketegsége van stb. Amint lett pl. munkája, vagy pasija, vagy rájött, hogy gáz az egész egyből abbahagyta vagy ideje nem volt ilyen amatőr kinyalt pi c sa stílust követni. Vagy azért kezdte el, mert kapott 1-2 ingyen cuccot. De miután egy nagy gagyvarék a blogja, ezért a norm. cégek sem fogják vele lejáratni magukat.


Na ezért nem bírom őket. Engem egyébként a legjobban idegesítőek: Esthyke Ppandától (kis idegbeteg amatőr vidéki parasztlány), kis dundi madein beauty (saját magával harcot vívó, csak a szemét megmerni mutató gömbike) és még sorolhatnám. Nyilván a fasorban sem lesznek 20 év után :-) Nyanyák

2016. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!