Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért nem lehetnek alacsony...

Miért nem lehetnek alacsony nők sosem szépségkirálynők, nem lehetnek modellek?

Figyelt kérdés
Az alacsony szép nők csak fotómodellek lehetnek gyakorlatilag, ami nem olyan népszerű és nem is ismertek a fotómodellek, ha jól tudom. Az alacsonyak mindig kikerülnek a szépségiparból úgymond, miért. A Miss Hungary-re 170 alatt nem is lehet jelentkezni.

2016. márc. 25. 23:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Általában azért szoktak nagyon magas nőket alkalmazni modellként, mert rajtuk jobban érvényesülnek a ruhák, mint egy átlagos magasságú nőn. Illetve a magasság mellett nagyon szép hosszú lábuk van amitől még jobban mutat egy nadrág/szoknya. Fotómodellnél azért nem hátrány, ha alacsony, mert ott meg tudják oldani beállításokkal a dolgokat vagy esetleg nem is egy ruhát hanem pl. egy terméket reklámoznak vele nem számít a magassága, csak hogy szép legyen. De kifutón kell hogy minél magasabb legyen, mint egy manöken, hogy jól mutasson rajta a ruha, ezért adnak még magassarkút is az amúgy is 190 cm magas csajokra. A Miss Hungaryről nem nagyon tudok, hogy ott miért van ez. Talán mikor fürdőruhában mászkálnak jobban bejön az embereknek a hosszú comb mint hogy átlag magasságú, de szép az arca.
2016. márc. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Nevetséges szerintem, a ruhagyártók igenis tervezzenek olyan ruhákat amik egy átlagos földi halandón is jól állnak. Tele van a világ alacsony és átlagos magasságú, gyönyörű nőkkel, meg olyanokkal akiknek a modellekkel ellentétben van mellük.
2016. márc. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Az 1. Nek igaza van


Egyebkent megjegyzem: fotomodellek nincsenek. Vagy cimlaprol, vagy a h&m internetes katalogusarol legyen szo,mindenhol olyan embereket alkalmaznak, akik szintugy modellek, ergo magasak. Nyilvan ujsagba meg cimlapra meg hiressegek is kerulnek.

2016. márc. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Remek. Akkor gyakorlatilag diszkriminálva vannak az alacsonyak a szépségiparban. Rám egyébként minden nadrág amit veszek a legtöbb boltban hosszú, mamám szokta felhajtani, mert varrónő. Ha nem lenne, akkor fizethetnék mindig pluszban csak azért,hogy jó legyen rám egy nadrág.


Éltem kint amúgy az USA-ban és ott volt külön alacsony,úgymond petite és magas divat alacsony árfekvésű ruhákban is. Komolyan duci divat meg itthon is rengeteg van, de petite divatról nem tudok.Kint mindig tudtam venni magamnak ruhát, nadrágot, még felsőket is, amiknek nem hosszú az ujja. Itthon viszont nem megy.


Jobban mutat a ruha? Hát igen, ezt hallottam már sokszor, de nem az átlagos alakú, termetű nőkkel kellene foglalkozniuk a gyártóknak? A legtöbb nő valljuk be azért nem modell termettel rendelkezik. ÁÁ, csak ideges leszek.

2016. márc. 26. 09:10
 5/16 anonim ***** válasza:

Hidd el, a szepsegiparban mindenkit diszkriminalnak, meg a magasakat is. A csontsovany lanyokat fogyasra kenyszeritik "tul kover" cimszoval, sot, meg olyan is van, hogy vki tul magas, hogy modell legyen, a ducisagrol nem is beszelve, mellesleg megjegyzem, a duci modelleknel a gyonyoru arc szo szerinti elvaras, nem ugy mint a simaknal.


egyebkent en orulok annak, hogy a gatyak jol allnak a labamon, ugyanis en 173 cm vagyok, viszont te egy szot nem szolhatsz, ugyanis cipovasarlasnal meg szinte mindig a 40-esnel kisebb labuaknak kedveznek, es koztudott, hogy a magasabb embereknek altalaban a labuk is nagyobb. En pl sok cipo, magassarku eseten kulonosen, alig talalok 41-es darabot.

2016. márc. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez a férfiaknál is így van. Ha hosszában jó lenne a naci, akkor nem lehet begombolni. Ha meg igen, akkor felmosol vele.
2016. márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Sunshinedoll ***** válasza:

Mert a kifutómodell egy vállfa, ami hordozza a ruhát. Nem azért van, hogy szép legyen, csinos meg formás legyen. A ruha a lényeg, nem a test, a ruha pedig jobban érvényesül, ha nem 150 centis nő viseli. Főleg kifutón.


A szépségverseny meg alapból hülyeség.

2016. márc. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Sunshinedoll ***** válasza:
A szépségipar mindenkit diszkriminál, aki nem 180 magas, sovány és fehér bőrű. Alulreprezentáltak a ducik, a feketék, az ázsiaiak, a normál testalkatúak, nem csak az alacsonyak.
2016. márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Sunshinedoll ***** válasza:
Jaj, még egy, aztán befogom: Kate Moss pl nem túl magas, 168 cm, mégis mekkora karrier van mögötte, bár ez inkább átlagos magasság, nem pedig alacsony.
2016. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
5-ös hozzászólónak. Nehogy azt hidd, hogy kicsi lábra könnyebb cipőt vásárolni. Nekem 6 és feles és azokat mindjárt elviszik. Amikor leárazás van akkor meg már csak a legnagyobbak maradnak meg. Sokszor még a 7-es is nagy a lábamra, hatosból meg nincs is szinte. Egyik ismerősöm olykor csak a gyerekosztályon kap cipőt a lábára.
2016. márc. 26. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!