Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Műkörömről mit érdemes tudni?

Műkörömről mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés

Életem első műkörme lesz megcsináltatva 04.15-én nem túl erős a körmöm de nem is annyira gyenge

sokat fognak reszelni a tetéjéből? hogy fogják leszedni? irjatok le le mindent amit érdekes tudni

előre is köszönöm


2016. ápr. 2. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Formára reszeli, ha nagyon összevissza, de egyébként a hosszából nem szed le, csak akkor ha eleve rövidebb körmöt szeretnél.

Megcsinálja neked az építést (nekem zselés volt), szépen kifesti olyan színre, amilyet szeretnél.

Legközelebb mikor mész, akkor lereszeli a színes részt a műkörömről (a színtelen attól még ott marad) és feltölti a lenövést. Aztán reszel belőle annyit amennyit szeretnél és kifesti a választott színre.


Ennyit kell róla tudni. De miért nem géllakkozol? Nekem csak akkor volt műkörmöm 2-3 alkalom erejéig, amikor volt valami és tövig rágtam a körmömet.. 2-3 műkörmös alkalom elég volt ahhoz, hogy a műköröm alatti saját körmöm megnőjön és utána leszedte az egészet és géllakkra váltottunk.

A géllakknak egyébként sokkal természetesebb hatása van, mert nem lesz annyira vastag, mint a műköröm. Igaz, ezzel 2 hetente járok, de olcsóbb is. Még mindig jobb vagyok vele, mint a 3 heti műkörmözéssel.

2016. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

(A géllakkal 2 hetente kell visszamenned, a műkörömmel 4-5 hetente, 3 hét az valami gagyi lehet:D)

A műkörömről azt érdemes tudni, hogyha szakember készíti akkor javíthat az életeden. Pl rágod a körmöd, vagy beszakad állandóan vagy csak csúnya alakja van és emiatt tömpének tűnnek az ujjaid.

A tetejéből nem reszelnek, mert akkor kilyukad a körmöd :D Csak felbolyhozzák a felső réteget, hogy jobban megtapadjon az anyag. Fertőtlenítés és előkészítés után megépítik a körmödet zseléből/porcelánból, közben lámpázzák, reszelik, színezik, stb. Végül kapsz egy kis körömágybőr olajat, kézmasszázst.

Amikor leszedik akkor a zselét elektromos reszelővel lereszelik (kicsit rezeg, de nem zavaró és hamar megvan, szakember kezében teljesen biztonságos), a porcelánt leoldják egy porcelánoldó folyadékkal vagy azt is lereszelik. Töltésnél nem az egész fentlévő körmöt távolítják el, hanem lereszelik a színes részt róla és egy síkba reszelik a lenövést a saját körmöddel, majd kb ugyanaz mint az építésnél: előkészítés és zselé/porcelán felvitel.

Amit érdemes tudni azok a műkörmözés szabályai:

Ne késs el :D tényleg inkább menj 5 perccel hamarabb, minthogy késel 15 percet és aztán nem marad idő díszíteni.

Ne feszítsd be a kezed, csak lazán tartsd.

Ne bújj bele a körmös arcába, elég ha ő látja amit csinál, amikor a lámpába teszed a kezed úgyis megnézheted mi merre hogy néz ki.

Ha fáj valami AZONNAL szólj! ha a reszelésnél vagy bármikor fájdalmat érzel jelezd azonnal, mon djuk arra számíts h az elektromos reszelő rezeg, a zselék közül pedig a márkák 60%a felmelegszik az UV lámpában, de ezekről is nyugodtan szólj a körmösnek.

Ha valami nem tetszik azonnal szólj róla, ne azután fintorogj hogy elkészült, ha nem tetszik egy szín vagy minta akkor nyisd ki a szád amikor még lehet módosítani, ne akkor amikor már kint vagy az utcán.

Kb így ennyi amit tudni kell, de a műkörmösöd is kérdezheted nyugodtan, ez a szakmája, biztosan válaszolni fog neked :)

2016. ápr. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!