Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy lehet valakit fotogénebbé...

Hogy lehet valakit fotogénebbé tenni? Van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Nem nagy dologgal fordulok hozzátok, de úgy érzem e téren a tudásom csődöt mondott. A párommal már hosszú ideje vagyunk együtt, nagyon szeretem őt. Mosolygós, helyes arcú férfiról van szó. Mindenki azt mondja, hogy együtt is nagyon jól nézünk ki. Szeret fényképezni, ő tökéletes képeket tud készíteni. Azonban ha ő kerül kamera elé, mintha minden egyszerre megváltozna. Természetesen itt nem azt szeretném, hogy mindent felpakolni a netre, hanem hogy saját képeink legyenek, pl. egy képkeretbe. Nagyon nehéz róla jó képet készíteni, eddigi pályafutásom alatt 3 normálisat sikerült róla. Ha valaki fotogén, akkor ő a megtestesült antifotogén. :D Sajnálom, mert a közös képeink sem olyan jók. Ő is mondta, hogy szeretne ezen változtatni, de amikor "annyira" igyekszik, tiszta erőltetett képek lesznek... :DDD Van esetleg erre valami praktikátok, ötletek? Minden választ szívesen fogadok. :) 24/N :)



2016. ápr. 11. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáltad már megszerkezteni?

Én se vok fotogén és a képeimen mindig olyan furcsa a szám, én ezt tükrözéssel oldottam meg.

2016. ápr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerkesztéssel már próbálkoztam, de valahogy úgy sem az igazi, az igazán jó képei akkor sikerültek, amikor nem tudja, hogy fényképezik. Ennyire nehéz "fotós" esettel a környezetemben nem nagyon találkoztam.
2016. ápr. 11. 17:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg ablakfénynél csinálni a képet és ne éles napfényben. Valamilyen szűrő is sokat tud segíteni a fotókon ( pl. VSCO cam ).

Jobb ha kicsit felülről készül a kép és az is, ha a nyelvét a szájpadlásához szorítja mosolygás közben. (Nem vicc próbáld ki :D )

Az sem jó ha teljesen szemből vagytok a képen, kicsit el kell fordítani a fejet, általában a bal profilunk jobban néz ki.

Ennyi jutott most eszembe :)

2016. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pár tipp: menj picit meszebbre és telével célozd az embert, akkor jóval kedvezőbb lesz az optikai torzítás, mintha közelről mész az arcába. Tűző napfényt kerüld, mert csúnya árnyékokat fog hagyni az arcberendezésen. Azt meg nem hiszem, hogy nem tudod úgy dresszírozni, hogy 10 percig természetesen viselkedjen :) pont azért, hogy ne legyen ez: "amikor annyira igyekszik, tiszta erőltetett képek lesznek"
2016. ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, meg próbálom vele tesztelni ezeket, ezek nem jutottak hirtelen az eszembe. :) Meg próbálom rávenni ilyen próbaképekre.

3#: ezen a szorítsa a nyelvét a szájpadlásához, először meglepődtem, majd magamon leteszteltem... :DDDD és igen :DDD tényleg jó... :D

4#: neked is köszönöm, nem vagyok profifotós, igyekszem majd ezekre figyelni. :)

2016. ápr. 11. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:

a fotózás egy szakma, megvannak a maga szakmai fogásai (például, amiket korábban írtak). ha érdekel a fotózás, akkor érdemes lehet keresned 1-2 könyvet portré fotózásról, amiből megtudhatod, hogy milyen beállításokkal, fényekkel, stb. tudod elérni, hogy jobban nézzen a fotóalanyod.

a fotogénség nem növelhető, az arról szól, hogy valaki eleve mennyire könnyen fotózható. aki fotogén, annak olyan az arcszerkezete, stb, hogy könnyebben fotózható, nem kell akkora erőfeszítéseket tenni, hogy jobb legyen a végeredmény. aki nem fotogén, azt legfeljebb plasztikai sebész teszi fotogénebbé. a végeredményt lehet javítani azzal, ha egy kevésbé fotogén alanyt ügyesebben tudsz beállítani.


a kérdésedből nem derül ki, hogy mivel és hogyan próbálod fényképezni, ezért talán nem árt megemlíteni, hogy ne mobillal fotózd, hanem egy jobb fényképezőgéppel, lehetőleg ne közelről, nagy látószögű objektívvel, hanem inkább messzebbről és minél nagyobb teleobjektívvel, vagy zoom objektív esetén minél nagyobb tele állásban. a nagyobb látószög mindig kedvezőtlenül jobban torzítja az arcot, a teleobjektívek kevésbé torzítanak.

2016. ápr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#4-es: lehet félreérthető volt amit írtam. :) Apró hétköznapi praktikákat kerestem. Általában telefonnal vagy egyszerű fényképezőgéppel szoktunk fényképet készíteni. A profi fotós által készített képek természetesen mindig jól sikerültek. Itt igazából csak arra a kérdésre szerettem volna választ kapni, hogy pl. hogy lenne érdemes tartania a fejét, vagy kinél mik váltak be. A napokban beszélgettünk erről a párommal, olvasott ő is a témában, majd próbálunk gyakorolni. :) Köszönöm szakmai válaszod egyébként. :)
2016. ápr. 13. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!