Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Meg tudja mondani valaki,...

Meg tudja mondani valaki, hogy a ma vásárolt Louis Vuitton Evidence típusú napszemüvegem polárszűrős-e vagy nem?

Figyelt kérdés
Az üzletben kérdeztem az eladót,aki rávágta,hogy természetesen, de én itthon a csillogó fénytörésnél se a laptopnál nem tapasztaltam,hogy az lenne. Mármint az internetes leírások alapján. 160 ezres szemüvegről van szó egyébként. Segítő, hasznos válaszokat szeretnék. Köszönöm

2016. ápr. 12. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a honlapjukon. Szerinted vannak itt napszemüveg távszakértők?
2016. ápr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, egy ilyen boltban lévő eladó csak nem vágja át a vásárlókat :) Esetleg menj vissza és kérdezd meg egy másiktól, vagy külföldi fórumokon kérdezz utána...
2016. ápr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztosan van otthon LCD kijelzővel renelkező valamilyen készülék. Nézd meg a kijelzőt a szemüvegen keresztül. Amikor a fejed a szemüveggel együtt oldalra fordítod, mint amikor oldalra lefekszik az ember, akkor sötétedni vagy világosodni kell az LCD kijelzőnek, mert azon polarizációs szűrő fólai a található, ami ha egybe esik a szűrő síkjával akkor világossá válik, amikor merőleges rá akkor elsötétül. Nem vagy te részorulva mindenféle optikusra amikor magad tudod a legjobban megnézni otthoni egyszerű módszerekkel.


Van egy másik módja is. Pl lapos szögből nézel egy mattul fénylő asztal lapot az ablak irányába tekintve a felületén. A szemüveget a szemed elég teszed és miközben nézed a felület selymes csilogását, a szemüveget elfordítod a szemed előtt. A csillogásnak bizonyos állásában el kell tűnnie, míg másik irányú állásban megint jelentkezni fog. Akkor garantáltan polarizált asz a szűrő.


Egy időben nagyon siokat "játszadoztam" ilyenekkel. :)

Sőt a gyógyító fényű lámpa is ezen a polarizált fény gygyító hatásának az elvén működik.

2016. ápr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A laptop képernyőnél is el ekel fordítani és úgy valamelyik állásban válik sötété a rajta keresztül látott kép, majd kivilágosodik más irányba fordítva.


A passzív 3D-re felkészített képernyőn ezt nem is lehet igazán jól kipróbálni, mert ott körpolarizált szűrő sávok találhatók a képernyőn, ez viszont lineárisan polarizált szűrőt tartalmaz.

2016. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!