Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Túl szépnek látom magam,...

Túl szépnek látom magam, pedig valahol tudom, hogy nem vagyok az. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól kezdve körülbelül tavalyig erős önbizalomhiányom volt, utáltam magam, ha elmentem egy kirakat mellett, mindig megnéztem, hogy milyen szörnyű vagyok, és hogy mennyire teljesen az ellentéte vagyok az egyik gyönyörű osztálytársamnak. Milyen kövér vagyok, a hajam ronda, a fogaim sárgák, a szemem unalmas...

Aztán elmentem abból a közegből, és azóta mintha kicseréltek volna, túlságosan is szépnek látom magam, úgy gondolom ez már önteltség. :( Például teljesen komolyan rosszul esett, hogy nem mondtak semmi dícséretet barátnőim a külsőmre, amikor találkoztunk. Ez azért nem normális. :D Meg minden nap belenézek a tükörbe és látom, hogy milyen szépen csillog a szemem, stb. De valahol mélyen tudom, hogy ez hülyeség. Nem szeretném visszakapni az akkori érzéseimet, csak egyszerűen elégedett szeretnék magammal lenni és pont. Az lenne a legjobb, ha nem is érdekelnének a külsőségek. Mit tehetnék?



2016. jún. 6. 21:11
 1/4 Sunshinedoll ***** válasza:
90%
Egyrészt az tök jó, ha szépnek tartod magad és ezzel nincs semmi baj, másrészt ez már eléggé túllő a másik oldalra. Ne a barátnőidtől várj dicséretet, dicsérd meg saját magad, ha szükséged van rá. Nem jó dolog, ha mások véleménye ennyire befolyásolja a kedvedet.
2016. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor valójában az a gond, hogy túlságosan adok mások véleményére?
2016. jún. 6. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen azért bűntudatod, hogy nem érzed azt, amit a társadalom és a régi rossz közeged elvárna tőled. Nem hülyeség, nagyon szeretni kell magunk, meg kell találni magunkban és másokban is a szépséget és ki is kell mondani.

Én is voltam hasonló helyzetben, hogy nem csak nem dícsértek meg semmiért a barátnőim, egyenesen szidtak. Azóta én is otthagytam ezt a közeget, s mára sokkal jobban érzem magam. Igaz addig is szerettem magam, nem befolyásolt az ő véleményük, de sokkal könnyebb így, hogy nem ostoroznak ezzel.


Szeresd magad, sok sikert!

2016. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. jún. 6. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!