Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen iskolai végzettség...

Nati222 kérdése:

Milyen iskolai végzettség kell a műkörmös szakmához? Kb. mennyi pénzbe kerülne a tanfolyam? Valaki eltudná nekem mondani hogy müködik ez?

Figyelt kérdés

2016. jún. 27. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
Google > műkörmös tanfolyam ^^
2016. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

18 éves kor után végezhető el, 8 vagy 10 osztálynak kell meglennie.

Az okj-s tanfolyamra (olcsó okleveles képzéssel nem dolgozhatsz hivatalosan) legalább 300 ezret számolj, ebben az összegben már a tanfolyam közben elhasznált anyagok pótlása is belefér.

Suli után kellenek továbbképzések (technikai, díszítő), ezekre alkalmanként 20-30 ezret számolj.

Ha szeretnél szalonban dolgozni, eleinte célszerű olyan helyre menni, ahol alkalmazottként, havi fizetésért dolgozol. Tény, hogy nem fizetnek jól az ilyen helyek, de tapasztalatot szerzel. (Ha pest közeli vagy, Balázsi Szilvi Cn-es oktató szokott gyakornokokat foglalkoztatni a szalonjában, ez nagyon hasznos lehet) Közben tovább tudod bővíteni a tudásod, és a készleted.

Egy stabil vendégkör kiépítésére kb egy év szükséges, de ehhez nagyon jónak kell lenned, hiszen minden sarkon van egy körmös.

2016. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ahova en jartam, ott eleg volt a 8altalanos, es a 16.eleteved betoltese. Maga a mukoromepites okj ara 34ezer forint, itt tenyleg csak az alapokat tanulod : sablon felhelyezes minden koromtipusra, mukoromepitest, tipp felhelyezes stb. Ezzel is eltudsz mar helyezkedni(!), de persze jobb, ha tobb papirod van, foleg ha nem sajat vallalkozasba ugrasz rogton. Nekem szerencsem volt, miutan vegeztem viszonylag gyorsan talaltam munkat, a havi keresetem pedig 130fix +jatt. Most fogok menni tovabb okj-ra:)

egyebkent a suli 1honap alatt elvegezheto!

19/L

2016. aug. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!