Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire árt a...

Szerintetek mennyire árt a fogzománcnak ha két különböző fogkrémmel mosom meg reggel és este?

Figyelt kérdés

A fogaimmal kétféle problémám van és egyféle fogkrém nem tudja megoldani. Egyrészt érzékenyek és kissé el vannak vékonyodva (savas étkezés), ez ellen Elmex Sensitive Plus-t használok (fogkrém és szájvíz) vagy Sensodyne Pronamel-t (szintén a kettő kombója). Viszont felmerül a lehetőség, hogy nem tisztítanak eléggé. Nem egy olyan véleményt olvastam, hogy valakinek ezek használata közben lett lyukas a foga vagy lett fogszuvasodása.....

Nekem pedig a másik problémám sajnos, hogy lepedékképződésre hajlamos a fogam, arra pedig az egyik legjobb a Parodontax, az szépen tisztít. Viszont sajna érzékennyé teszi egy idő után a fogakat.

Most elvileg nekem Parodontax-ot kellene használom foglepedék ellen, és érzékeny fogakra való fogkrémet, mert vagy a lepedéktől vagy a saveróziótól elveszíthetem a fogam.

Viszont azt is mondják, hogy nem egészséges túl sokszor fogat mosni, én pedig (ahogy ajánlották) legalább 2-3 percig mosom velük a fogam.


Ez nem túl sok, ha reggel-este két különböző fogkrémmel 2-3 percig mosom a fogam és szájvizet is használok mellé? (Heti 2-3-szor Listerine-t is használok, az alkoholtartalma miatt nem ajánlják mindennap).


Köszönöm előre is a választ!



2016. júl. 4. 12:15
 1/2 opened paradise ***** válasza:
70%

Semennyire,de szerintem egy egyszerűbb is leszedi a lepedéket,ami nem olyan erős.

Vagy mondjuk egy szájzuhany/elektromos fogkefe.


Nem vagy kicsit kényszeres,amúgy?

2016. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Az is számít, hogy mozgatod a fogkefét. Sajnos sokan nem köröznek vele, hanem csak egy irányban húzzák-tolják, amivel tényleg meg lehet sérteni a fogzománcot, különösen a fognyaknál. Az is egy tévhit, hogy erősen kell dörgölni a fogakat. Viszont a fogmosás idejét 2-3 percre ajánlják, ez így oké. Az elmexben valóban nincs erős dörzsanyag, a másikat nem ismerem. Viszont az elmex-szel eléggé jó tapasztalataim vannak. Mindannyiszor, ha érzékennyé vált egy fogam, vagy konkrétan már fájni kezdett és nekiestem elmex-szel, pár nap alatt csillapodott, elmúlt a tünet. Sajnos nem tudjuk, hogy használták azok, akiknek nem jött be. Természetesen egy már kialakult lyukat nem fog visszatömni, így inkább arra gondolok, hogy akkor váltottak elmexre, amikor már kialakult a lyuk, csak még nem kezdett el fájni, így jó hogy a használata "közben" lyukad ki, vagyis csak folytatja a már túl erős szuvasodást addig, amíg a tulaj is észre nem veszi.


Egyébként ha ennyire egységesen meggyengültek a fogaid, érdemes lenne elektromos fogkefét venned, mert az körkörösen mozog a fogaidon és sokkal alaposabban képes tisztítani, mint a fogkefe. A drágábbak közt van olyan, ami jelez, ha túl erősen nyomnád rá (meglepődnél, ha tudnád, hogy mi számít már erősnek), de a dm-ben, müllerben stb. 5-6000 Ft-ért kapható fogkefék is jók már, jelzik a kétperces fogmosási időt is. Szóval egy aminfluoridos fogkrém + elektromos fogkefe kombó elég jó kezelés lehet. És kiegészíteném xilit szopogatásával, ami segít az ásványi anyagoknak beépülni és nem hagyja savassá válni a szájüreget, ha csak étkezések után elszopogatsz fél kávéskanállal, már nem kell lelkiismeretfurdalásodnak lenni, hogy nem mostál fogat.

Amúgy ha elektromossal mosol fogat, elfelejted majd, hogy valaha lepedékképződésre voltak "hajlamosak" a fogaid. :) Én eléggé előítéletes voltam az elektromos fogkefével, de miután több orvos ismerősöm ajánlotta, gondoltam kipróbálom és megvettem a legolcsóbbat, hát ég és föld volt a különbség, pedig addig azt hittem, hogy alaposan mosom a fogaim... de nem lehet kézzel leutánozni amit a gép tud, nekem is mindig gyorsan belepedékesedtek, valószínűleg mert mindig maradt valami rajtuk, ami gyorsan újratermelődött. Az elektromossal meg ennek az első fogmosás után vége szakadt. :D

2017. máj. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!