Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért undorító egy nő testén...

Miért undorító egy nő testén a szőrzet?

Figyelt kérdés

Sötét hajú, vilagos bőrű lány vagyok és eléggé meguntam, hogy mindig gyantáztatnom/borotválkoznom kell. Fájdalmas és drága.

Most ott tartok, hogy csak a lábamat borotválom, mert szeretem, ha sima, és azzal a fajta szőrrel nem tudtam megbarátkozni.

Az emberek nem tesznek megjegyzéseket vagy néznek furán, de ha bárhil fellibben a szőrzet téma nőkön, az emberek - úgy tűnik nekem - valami undorító, visszataszító dolognak tartják, különösen a hónaljon.

18L



2016. aug. 4. 23:52
 1/4 Kenzo Tenma ***** válasza:
49%
Hát a hónaljat azért még célszerű, na meg a muflont is szerintem.
2016. aug. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Miért?

Ha nem lenne higiénikus, nem nőne oda.

Amióta nem borotválom a hónaljamat, konkrétan nincs olyan, hogy kellemetlen testszagom lenne, pedig rendszeresen sportolok. Természetesen dezodort használok.

Az intim tájékon szintén előnyösebb, ha van ott szőrzet, véd különböző fertőzésektől.

2016. aug. 5. 00:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a csupaszság a divat addig az emberek gáznak tartják a szőrt... ez van, agymosott a világ. Normális embert meg alapból nem zavar semmiféle szőr másokon, meg nincs is semmi köze hozzá.
2016. aug. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen új fejlemény: ma még vidáman filmező színésznők fiatalkori filmjeikben csutkára szőrösen szerepeltek. Divat, profit. Ha elterjesztenek egy olyan ideált, hogy a nő csupasz, akkor az addig csak férfiaknak gyártott borotvahab, borotvapenge pinkre festve már eladható a nőknek is. És hasonlók. Ahogy előttem is írták, ennek nincs semmilyen reális, egészségügyi alapja, egy gyors agymosás történt és innentől gusztustalannak találjuk.

Azért érdemes megfigyelni, hogy a tanultabb emberek között kevésbé fordul elő az ilyen ítélkezés, talán mert jobban rálátnak a manipulációs hátterére a dolognak, vagy stabilabb önértékeléssel bírnak, amire nincs annyira hatással a reklám. Általában értelmiségi nők között találjuk azokat is, akik CSAKAZÉRTSEM szőrtelenítenek hónaljat, vagy úgy érvelnek, hogy a természet tudta mit csinál, amikor szőrrel látott el egyes területeket. A hüvellyel kapcsolatban ennek pl. bizonyítottan alapja van: a szőrzet védi a hüvely bejáratát, az érzékeny hüvelyflórát az idegen hatásoktól.


Sajnos az agymosásnak nem csak a közvetlen reklám (pl. borotvareklám) az eszköze, hanem mondjuk hogy egy autóreklámban egy csupaszra szőrtelenített nő pózol a szuper sportkocsival, vagy a filmekben mindenki csupasz, mert az ilyen tudatalatti üzenetek sokkal durvábban hatnak.


Egyébként én epilátorral szedem a szőrt a lábamról évek óta és ennek eredményeképp sokkal gyengébb és ritkább lett a szőrzet, ezért télen már nem is szoktam szőrteleníteni, mert alig nő vissza, ami meg visszanő, az se nagyon látszik. Télen hónaljban egyáltalán nem szőrtelenítek, nyáron meg igyekszem kicsit hosszabb ujjú rövidujjú cuccokat hordani, de ha fürdeni megyünk, akkor a párom szakállnyírójával (ami olyan mint a hajvágó gép, csak kisebb) lenyírom rövidre, aztán kiszedem epilátorral. Ez az első alkalommal elég fájó, de meglepő módon a 2. alkalomtól kevésbé fájdalmas mint lábon. Valamiért a hónalj "megszokja", a láb meg nem. Az epilált hónaljat aztán Bepanthen+ kenőccsel bekenem és így gyorsan regenerálódik a bőr.


A gyantázást én sose próbáltam, nagyon macerás és drága, az epilátort meg egyszer kell megvenni.

2017. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!