Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Már vagy 15 éve van köldök...

Már vagy 15 éve van köldök piercingem, készíttetett arany, de elég vékony,1 mm-es, egyszerű bogyós. A boltban orvosi acél ált.1,4 mm,1,6 mm. Ha vennék, mennyire nyúznám meg magam, ha beraknám?

Figyelt kérdés

Egyáltalán bele tudnám nagyobb probléma nélkül tenni? És mondjuk egy lógóssal nem szakítanám ki a lyukat idővel? Mennyire akad bele a ruhába?

Kérlek, csak komoly válaszok érdekelnek! Köszönöm!



2016. szept. 7. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Gyakorlatilag ha 15 éve van benne és aranyból van, akkor az már kreált magának egy lyukat, ami szélesebb, mint a szár vastagsága. (Lásd nehezebb fülbevalók, ahol a lyuk megnyúlik.)

Viszont a kérdés az, hogy miért arany van benne? Nem bírta a köldököd régen az orvosit? Mert ha akkor nem bírta, most se fogja, titán szárasat nézz. Ha csak azért van arany, mert így lett csináltatva, akkor nem lesz baj.

De van gyakorlatilag vékonyabb szárú (ugyan úgy 1 vagy 1,2 mm-es) köldök ékszer is.

Kiszakítani a lyukat nehéz, ahhoz komolyabban kell meghúzni nagyon nagy erővel.

Ruhába akadás attól függ, milyen ékszer és milyen ruha. Ha az ékszer felületén vannak olyan helyek, amik láthatólag is beleakadnak a dolgokba, akkor bele is akadnak. Ha sima, akkor nem.

Látatlanban, ennyit tudok mondani neked, remélem segített.

2016. szept. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tobbet segitettel, mint amennyit remelhettem volna! Egy profi beszel beloled, ugy velem. Igazabol nikkel allergiam van, de 2 eve a fulembe + 2 lyukat lovettem, az orvosi fem es nincs gondom vele, bar az orrom lehet nem birta, mert szuras utan 2 hettel fura piros dudor nott a lyuk mellett (vadhus, ha jol tudom). Ekkor kicsereltem ezustre es elmult. Igy viszont nem rizikozom es atgondolom a tanacsod alapjan. Nagyon szepen koszonom! :)
2016. szept. 8. 14:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, vannak köldök ékszerek, amiknek a szára bioplaszt, vagy titán. Erre a két anyagra nem nagyon allergiás senki. A titán fém, a bioplaszt egyféle műanyag.
2016. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az átlag 1.2 (16G) -s simán belemegy, mindenfèle fájtalom, eroltetés nélkul. A legtobb koldokpc ekkora. Ha nem bírod az orvosi fémet, akkor tényleg vigyázz velle, mert úgymond kidobhatja a tested. Nekem 2 éve volt koldokpc-m, sosem volt bele gond, pedig sokszor cseréltem. Egyszer az egyik "nem tetszett neki" /pedig nem volt nehéz, elotte nagyobbakat is hordtam és nem is vagyok fèmallergiás/ és valahogy elhalt a szovet korulotte és egy kis ido múlva /hiába cseréltem ki gyorsan/ kiszakadt, úgyhogy sterintem is inkább titán ékszert válassz /vagy aranyat vagy ezustot/, abban is vannak nagyon szépek! Am késobb én is újra szúrattam, azóta is imádom az enyémet. Remélem valamit én is tudtam azért segíteni /bár elottem már sokmindent leírtak/! Szia!
2016. szept. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen a jótanácsokat! Érdemes megfogadnom őket! Fura, az orrom nem tolerálta, a fülemnek semmi baja az orvosi fémtől. Azt hiszem, titánium, vagy nemesfém lesz a választásom és nem szuszakolok bele 1,4 vagy 1,6-ost. Ajándék lett volna, de inkább köszönettel visszautasítom. Azt hiszem, nem éri meg. :)

Még egyszer nagyon szépen köszönöm!

2016. szept. 10. 06:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Orulok, hogy segíthettem:))
2016. szept. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!