Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha valakinek az apja és az...

Ha valakinek az apja és az anyja is fekete hajú és sötétbarna szemű, akkor lehet szőke hajú, kék szemű lányuk?

Figyelt kérdés

2016. okt. 4. 01:32
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, persze, legfeljebb kisebb eséllyel. Szemszínt illetően ha mindketten heterozigóták, és recesszíven hordozzák a kék szemszínért felelős gént, akkor a gyerek lehet kék szemű.

Ìgy fejből fogalmam sincs hogy a hajszín esetében milyen a dominacia viszony a szőke és a sötét hajszínek között, viszont élőben több példát is ismerek sötét hajú szülő és világos hajú gyerek kombóra, szóval értelemszerűen ez is lehetséges.

2016. okt. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:) Csak azért kérdeztem mert velem is ez a helyzet:\ És teljesen elütök a családtól:\ A családban mindenki alacsony, tömzsi, fekete (v nagyon sötétbarna) hajú, sötétbarna, szinte fekete szemű. Egyedül én vagyok magas nagyon vékony, szőke hajú kék szemű:\ És azért aggaszt mert ugye kívülre durván eltérek a többiektől, de belülre még ennél is jobban... szvl felmerült bennem, hogy örökbefogadtak de persze ők ezt tagadják. De megnyugtat, hogy akkor lehet ilyen:))
2016. okt. 4. 02:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a fekete haj tényleg fekete, akkor nem (négerek, ázsiaiak). Ha csak nagyon sötét barna, akkor lehet.
2016. okt. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Apa fekete és anya nagyon nagyon sötétbarna, de mindenki azt mondja rá, hogy fekete.
2016. okt. 4. 14:19
 5/9 anonim válasza:
Rengeteg másodágon öröklött tényező van!Meg kell nézni a nagyszülőket is!
2016. okt. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A genetika vicces és érdekes téma, olvas utána! :) De ha mégis örökbefogadott lennél, az miben változtatná meg az életed? A sötét szőrzetű szüleid azok, akik sajátjukként szeretnek és felneveltek. Ki a sz*rt érdekel, hogy nem az ő génjeikből vagy összerakva? Úgy érzem, hogy inkább szerencsés vagy. Én max megkeresném a vér szerintieket és megköszönném nekik is, hogy örökbe adtak és ezzel sokkal jobb körülményeket biztosítottak. Biztos nehéz döntés lehetett nekik, ha így volt. Amúgy is szerencsés vagy, ha teljes családban nevelkedsz :)
2016. okt. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A modern korban a gyerekek gyakran magasabbra nőnek szüleiknél ("jobb" táplálkozás stb. miatt) A hajszín is egy fura dolog, én pl egész sötét (fekete) hajjal születtem, később szőkés majd barna lettem (festés nélkül persze). Lelkileg egészen különbözhet egy gyerek a szüleitől, ez marha bonyolult. Ezek még nem perdöntőek. De az arcvonásokban kell, hogy legyen hasonlóság. Esetleg nézegesd szüleid fiatalkori képeid, mennyire hasonlítanak rád. Testvéreid vannak-e, rájuk mennyire hasonlítasz. Egy-egy kiugró járomcsont, magas homlok, különös vonalú orr stb. többet mutathat. A vércsoport sem alakulhat akárhogy (pl két nullás vércsoportú embernek nem lehet AB gyereke).
2016. okt. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ismerősöm magyarnak kinéző,fehér bőrű nő, olyan cigány származású apától,akin nem látszik hogy cigány,anyja magyar származású.Házasságot kötött egy olyan férfival,akinek a bőre fehér,de a haja fekete,a férfi magyarnak néz ki,olyan fehér a bőre.A családfája ismeretlen,mert intézetben nevelkedett.A gyermekük fehér bőrű,tejfel szőke gyerek lett,de ahogy elkezdett kamaszodni,úgy sötétedett a haja és a bőre,mára már 20 évesen varjú fekete a gyerek haja és cigányosan sötét a bőre,feltűnően cigánynak néz ki.Eléggé megdöbbentő,hogy a fehér bőr és a tejfel szőke haj így megváltozott!
2016. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, valószínűleg a nagyszüleidtől! Nálunk is ez van, bár csak szemszínnél, de a szüleink barna és szürke szeműek, én meg a testvérem pedig kék és zöld. (Kék az egyik nagymamánktól jött, de a zöld nem tudjuk. :D)
2020. júl. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!