Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit csinál pontosan egy...

Mit csinál pontosan egy designer? Annyit tudok h tervez.

Figyelt kérdés

A témakör,ami érdekel az a ruhák, lakberendezés.

Hol kell hozzá tanulni?

Mik az árnyoldalai?

Jó ötleteim vannak, és nagyon kreatív vagyok, de nem rajzolok kiemelkedően, ami gondolom hátrány.

Valaki, aki sokat tud a témáról. :)



2016. okt. 22. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én design-t tanulok (vállalkozással vegyítve) szóval mondhatni sokat tudok a témáról. A design-nak nagyon nagyon sok fajtája van! Csak, hogy pár példát mondjak: industrial design, fashion design, interface design, product design, retail design, interior design. Ezek közül szabadon döntheted el, hogy milyen irányba mész, kezdhetsz sima "designer"-ként, vagy, ha már tudod mi érdekel, azon a területen is. Én simán design-t tanulok, sok mindennel foglalkozunk az előbb említettek közül.


Mit kell hozzá tanulni? Ami nekem van óra a design feléhez kapcsolódóan az "design" és "culture". Előbbiben gondolkodni tanulunk, ami hülyén hangzik, de nagyon hasznos, utóbbiban stílusokról, korokról. Emellett tanulok még marketinget, economy-t és organsation-t is.


Árnyoldalak... ha csak design-t tanulsz, akkor nem leszel képben a biznisz-dolgokkal, ahogy a kultúra tanárom, aki designer-ként végzett mondta, "nem fogod érteni, miről beszélnek a nagy emberek az asztal másik oldalán, tőled csak az ötleteket várják".


Rajzolni? Nem kell úgy tudni hozzá, mint gondolod. Főleg technikai, vonalzós rajzokat készítünk, ha a térlátásod megvan, sokkal könnyebb lesz megtanulni, de nem kell hozzá tudni művészi rajzokat készíteni.


Ami még meglepett, hogy azon kívül, hogy kigondolom, megrajzolom, tudnom kell a kutatást, vagyis a megelőző részét és a kivitelezést is. A mostani vizsgánkra pl. egy térelválasztót kellett csinálni csapatokban, 1:1-es (normál, rendes méretű) termékkel bemutatva, tehát meg kellett építeni, fából, szögekkel, stb.


Nem tudom, Magyarországon hogyan tanítják, én Dániában tanulok, ahol sokkal gyakorlat-orientáltabbak, de hihetetlenül élvezem. Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok. Még amiről érdemes beszélni, az a különböző programok és a céljaid.

2016. okt. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2016. okt. 22. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!