Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Körmösök! Ha már megépítettéte...

Körmösök! Ha már megépítettétek a körmöt és ráteszitek a színt utána megint kell egy réteg építőzselé rá? A francia körmöknél ezt láttam de színesnél is így van?

Figyelt kérdés
Ha van itt egy műkörmös leírhatná nekem a zselés műkörömépítés menetét.:)

2016. nov. 21. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nagyon nem ez a módi...

Egyrészt franciát nem festünk, hanem építünk, tehát körömágyszínből és fehérből, amit ha nem használunk tippet, egy hajszálvékony réteg álátszó zselé tetejére viszünk fel, ami csak a körmök hosszának és alakjának kialakítására szolgál. Ha pigmentáltak a szinek, akkor teljes magasságot nem tudunk építeni, ilyenkor a tetejére vagy átlászó zselé, vagy még egy réteg szín kerül. Francia mintát csak akkor szoktam beépíteni(csak festem a színt és a tetejére jön az átlátszó zselé) ha olyan díszítést szeretnék rá készíteni ami mutatósabb ha dimenziós eltérés van.

Színt (legyen az zselé vagy gellakk) a már megépített köröm tetejére szokás felvinni, és fényzselével fedni.

2016. nov. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De akkor mivel kell kialakítani a "c" ívet? A körmösöm miután ráteszi a színt utána még szokott valami átlátszó zselét rátenni. Akkor ez milyen zselé? (nem a fényzselére gondolok)
2016. nov. 22. 15:10
 3/3 anonim ***** válasza:

A magyarok kicsit össze vissza használják ezeket a fogalmakat....

A c-ív a körömlemez hajlítottságának íve.

Az amiről te beszélsz az a csúcs, vagy stresszpont.

Mint ahogy írtam, ha pigmentált anyaggal dolgozik teljes magasságában nem tudja kiépíteni a körmöt, ilyenkor szoktunk a tetejére vinni fel még átlátszó zselét, hogy megmagasítsuk a körmöt a töréspontnál, ezzel strapabíróbbá téve. De ezt egyes egyedül franciánál szokás, én ott is kevésbé pigmentált körömágyszínnel dolgozok, így én kiépítem azzal az anyaggal teljes magasságában a körmöt.

Viszont szines körömnél a színt csak a köröm felszínére visszük fel. Ha ő azt is beépíti, akkor lehetséges, hogy nem jó minőségű anyagokkal dolgozik, nem elég pigmentált, és emiatt vastagabb réteget kell hogy rakjon a körömre, mi miatt a felszín nem lesz egyenletesen, viszont ha a színes anyagot reszeli meg fennáll a veszélye, hogy valahol jobban belekap az anyagba, és ott áttetsző lesz, ezért fedi egy átltszó réteggel, hogy majd azt reszelje formára.

Egyébként be lehet építeni a szines anyagot is, csak felesleges időhúzás...

Normális minőséggel, és hozzáértő elkészítéssel körömfelületen is ugyan olyan tartós, mint beépítve.

2016. nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!