Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Valaki eltudna mondani pár...

Valaki eltudna mondani pár helyet ahol lehet gyantát kapni (pl. patika, gyogyszertar, drogeria stb. ) Árát is es azt is szeretnem megtudni hogy hogy kell csinalni (barmint a gyantazast) meg hogy kell e hozza még valami kozmetikai eszköz vagy valami?

Figyelt kérdés
Es ha sokaig hasznalom egy ido utan ritkulni fog a szőr? (Egyebként kézre akarom hasznalni) koszi elore is ;)

2016. nov. 23. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szioka kedves kerdezo!


En amikor gyantaztam, gyantapatront vettem, kulonosen erzekeny boruek szamara is keszitenek mar. Ez markatol fugg milyen aron van. Olcsobb verziot vehetsz 100ftos boltokban, euros boltokban. Kb 600-700ft , de van, amikor olcsobban is kilehet fogni 300ftert is arulnak, ez szinten helyfuggo. Ezeket a tipusuakat online is betudod szerezni, nekem sokaig eleg volt egy patron. Illetve kulonbozo fodraszcikkek is foglalkoznak ezzel.


Vannak dragabb verziok is, Dmben, Rossmannban lehet kapni oket veet vagy xepiles gyantak. Ezeknek a pontos arat most nemtudom , de legyen kb 1000-1200ft.


Ezen felul elengedhetetlen a gyantacsik, ezt altalaban nagyon olcson betudod szerezni, tobbfele kiszerelesben kaphatoak 100dbos, 10dbos,

400ft/10dbos, de mar vettem 150ftert is. Altalaban ahol van gyantapatron ott van csik is.


Erdemes venned gyantazas utani olajat, ebbol is van dragabb illetve olcso kategorias, de szerintem egy olcsobb is u.olyan mint egy dragabb.

Vagy kokuszolajat is hasznalhatsz, lehet bioolajakat is, a lenyeg hogy az irritalt bort megnyugtasd.


En regebben ugy csinaltam, hogy egy gyantapatronrol leszedtem a kupakjat es mikroban melegitettem fel egy bogreben, amiben viz volt. De vigyazni kell, hogy ne legyen tul forro, de ha nem tul meleg akkor meg nem folyik rendesen. Szoval elkell talalnod, aztan felviszed a borodre, rateszed a gyantacsikot, rasimitod es egy gyors mozdulattal lehuzod.


Amikor hasznaltam a szorszalaim elvekonyodtak, olyanok voltak mint tinedzser koromban :) talan egy kicsit ritkul is, de emberfuggo, jobb mint egy borotva, csak maceras es hosszu ido.


Ui: a szorszalaidnak elegendo hosszunak kell lenniuk, mert akkor nem tudod kiszedni, en ezert utaltam, mert nem szeretek szoros maradni. :) de ha nem mutogatod magad masnak vagy a parodnak, szerintem megeri belefektetned.


Ha esetleg bevallna ajanlani tudom az xepil gyantazo keszletet, amiben elektromos gyantamelegitovel tudod eges nelkul felmelegiteni a patronokat :) kenyelmesebb! Remelem tudtam segiteni, bocs ha valahol hulyen fogalmaztam csak siettem xd

2016. nov. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!