Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen nehéz eredeti...

Tényleg ilyen nehéz eredeti parfümöt rendelni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet emberek, hogy nem találok olyan webáruházat ahol tényleg a valódi parfümöket rendelhetem meg. Volt 1-2 ahonnan rendeltem régebben, de már azok is átálltak a sötét oldalra.

Rettenetes pénzeket fizet ki a vásárló mert azt hiszi eredetit vásárol, de lehet, hogy még soha nem kapott eredetit ezért nincs mihez viszonyítani. Érdemes elmenni a Müllerbe vagy a Douglasba ahol össze lehet hasonlítani a híres, megbízható, garanciát vállaló webshop által kiküldött parfümöt az ottanival. Amikor pl egy Douglasban egy tesztert szagolsz nem az alkoholos illatot érzed, hanem ahogy annak lennie kell, szépen fokozatosan letisztul fej, szív majd alapillatra. Az a baj, hogy túl jók a hamisítványok, ráadásul nem minden esetben kapsz kamut ugyanattól a webshoptól. Így jártam legutóbb a parfumoutlet.hu -val rendeltem tőlük egy Zegna Z parfümöt és megnyugtató volt azt érezni, hogy végre van aki tényleg azt árulja amit ígér. Teljes nyugalommal rendeltem egy újabb adagot ebből a fajtából egy bő 8 hónap múlva, mivel eddig kitartott az 50ml-es kiszerelés, ugyanis nem kellett agyonfújnom vele magam annak reményében, hogy egész nap kitartson az illat. Volt, hogy nap végén kaptam dicséretet az illatra amit délelőtt fújtam magamra. Tehát megrendeltem az újabb 50ml-t, majd az ugyanolyan dobozból mint az előző és ugyanolyan üvegből magamra fújva egy nyomokban hasonló inkább alkoholos szagú löttyöt sikerült kapnom, aminek az illata lehangolóan gyorsan elhalványult. Emberek a parfümhamisítás ma már mesteri fokon működik és rengetegen úgy vesznek parfümöt, hogy azt eredetiként könyvelik el és ahhoz viszonyítva vásárolják meg az újabb szörnyűségeket.



2016. dec. 1. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Mindig csak iparfumeria-ról rendeltem eddig, ami most már notino. Nem volt vele gondom. Bár nem vizsgáltam az eredetiségüket, de feltűnő különbség nem volt, hiszen azt észrevettem volna, mivel van kb. 3 parfüm, amiket felváltva használok és mindig azokat veszem, időnként rendelem, időnként boltban megveszem.

Boltban kihelyezett teszterek egyébként nagyon sokszor "csalnak" és semmi közük már a parfümhöz, mert ott állnak ezer éve kibontva. Lehet érezni, hogy olyan "régi" szaguk van és magának a parfümnek az illatát nem is lehet normálisan érezni.

2016. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Igazad van a régi teszterekkel kapcsolatban, azok valóban nem keltenek jó benyomást a vásárlóban. Vásároltam már Müllerben parfümöt csak nyilván nem olcsó ott ahogy a Douglaban sem. Konkrétan a Dior Highert vettem Müllerben és ha már Iparfüméria akkor az a helyzet, hogy onnan is rendeltem már egy Highert és kiváló minőségű nagyon hasonló hamisítványt kaptam.

2016. dec. 1. 10:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nagyjából tudja az ember, hogy mikor kell gyanakodni. Amikor fele annyiba kerül egy parfüm, mint üzletben, és nem is akciós, vagy nem valami csomagban van, akkor az elég gyanús. Legalábbis nekem.

Én csak olyat szoktam rendelni netről, ami üzletben nincs. Pl. ajándékcsomagok (akár parfümös, akár kozmetikai), és akkor néha rendelek az egyébként használt parfümömből is, ha már egyszer rendeltek. De egyébként megveszem a boltban, nem érdekel ha drágább. Azért a parfüm nem egy olyan cikk, amit olyan gyakran kéne venni.

2016. dec. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A parfümök időnként új (általában rosszabb) formulát kapnak, emiatt meg van aki az eredetire fogja rá hogy hamis...

Én rendeltem már több helyről, egyik se volt hamis (szerencsére).

A bolti teszterek meg azért nem szokták jól bírni, mert erősen meg vannak világítva, sokszor fel is melegszenek. Én is rendszeresen futok olyanba ami már nem jó.

2016. dec. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont ezért nem merek rendelni netről, mert félek, hogy hamisítványt kapok, és hiába kerül csak a bolti ár felébe, igazából elbukom. A Müllerben a kedvenc parfümöm pedig elég drága, annyit nem szívesen adok egy üvegcse illatért.

De az illat mellet vannak más árulkodó jelek is, hogy hamisítvány a termék. Példának mondanám most a Hugo Boss Bottled parfümöt. Nemrég egyik munkatársam akart rám tukmálni egyet, mondván, hogy olcsón szerzi. Az első, amin látszott, hogy hamis, az a doboz. Nehéz egy eredeti csomagolást 100% tökéletesen lemásolni. Más volt az ezüstös szín, mint az origi dobozon. A következő ilyen, az üveg. Bár azt már elég jól hamisítják, azon nehezebb észrevenni, de a lényeg az üveg alján lévő mélyedés, és az átlátszó kis matrica. Viszont amit nem lehet hamisítani, az az állaga. Rázz fel egy eredeti és egy hamis parfümöt. Amelyikben a buborék azonnal szétoszlik, az lesz a hamis, amelyikben csak 4-5 mp után, az az eredeti. Persze ezt netes rendelésnél nehéz, bár ha webshopból rendel az ember, akkor 14 napig elállhat a vételtől mindenféle indok nélkül.

2016. dec. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!