Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Heterokrómia (különböző színű...

Heterokrómia (különböző színű szemek) szerintetek gáz/félelmetes, vagy szép? Hogyan tudnám elfogadni magam?

Figyelt kérdés

24 eves lány vagyok, heterokrómiám van, az egyik szemem zöldesbarna, a másik szürkéskék.

Kicsi kromtól kezdve piszkáltak miatta és féltek tőlem a gyerekek, pedig gyerekként még nagyon barátkozós voltam. Emiatt totál magamba fordultam, és a teljes gimis évem alatt már meg sem szólaltam, nem tudom, hogy amiatt is, mert plusszba szinte hófehér a bőröm, és hozzá fekete a hajam, és már nem volt kedvem sokat mosolyogni, de sosem voltak barátaim, csqk a szúrós pillantásokat kaptam, mintha valami felelmetes sátánista goth lennék.

Egyetem alatt már végig színezett kontaktlencsét hordtam, és úgy már nem volt bajom vegre a barátkozással, amikor barátaimnak elmondtam és megmutattam a szemem vagy nem foglalkoztak vele, volt akinek pedig nagyon tetszett. Az kicsit segített abban, hogy kevésbé utáljam magam, de továbbra sem mertem kitenni a lábam a házból lencse nélkül, mert borzasztóan frusztrál amikor észreveszik az emberek és sutyorognak, meg mutogatnak, vagy leszólítanak valahol emiatt. Viszont sajnos egyre nehezebben viseli már el a szemem. De félek felválalni magam a gyerek és tinikori traumáim miatt, szerintetek, hogyan tudnám elfogadni, hogy ilyen vagyok? Megszokni azt, hogy az emberek megbámulnak? Nem járhatok mindig napszemüvegben. Esetleg érdemes lenne pszichológushoz elmenni?


2016. dec. 22. 16:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem fantasztikusan izgalmas! Főleg a fehér bőröddel és fekete hajaddal... különleges jelenség lehetsz!


Viszont megértem, hogy a múlt miatt nehezen tudod magad így látni. Pszichológus segíthet, ha találsz egy jót, viszonylag rövid távon is már tud segíteni az egyéni terápia. De akár csoportos irányban is nézelődhetsz, pl. pszichodráma csoportok. Ott ugyanis rögtön egy elfogadó közösséget is találnál, akik között feloldódhatsz (hidd el, sokkal durvább történeteket fogsz ott látni, mint a sajátod - és ezt nem azért írom, hogy elbagatellizáljam a gondod, csak ott tényleg kiteszik a lelkük legmélyét a tagok.) Mindezt biztonságosan, szakszerű vezetés mellett, aki azonnal közbelép, ha konfliktus vagy probléma van, tehát tényleg védett terepen lennél.


Priviben esetleg küldesz egy képet? Kíváncsi lennék Rád - tudom, elég rizikós így képeket küldözgetni és én se biztos, hogy megtenném, de ígérem, nem élek vissza vele.


30/N

2016. dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nagyon különleges, annyira rosszindulatúak az emberek, ha emiatt féltek/elítéltek. így leírás alapján szerintem nagyon szép lehetsz, ráadásul ha már vannak barátaid, akiket ez nem érdekel, akkor szerintem mindegy, csak az számít, hogy ők elfogadjanak. Egyébként lehet, hogy észre sem veszik az emberek, vagy csak annyit érzékelnek, hogy valami más, de nem jönnek rá mi. Kedvenc zenekarom énekesének is egyébként heterokrómiája van, több interjúban is nyilatkozta, hogy kiskorában gúnyolták miatta, de már őt sem érdekli, és többre is vitte mint akik csúfolták :D 19/l
2016. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Annyira már engem sem érdekel ez a része, rengeteget segített, hogy sikerült embereket találnom, akiket ez nem érdekel/elfogadják/normál emberként kezelnek. És de sajna sokan észreveszik. Amikor próbalgattam h úgymond takarás nélkül mentem ki az utcára, próbáltam minnél kevésbé figyelni a többi emberre, de amikor egy helyben állsz pl buszon, bámulnak, és kibeszélnek, hozzámszólnak emiatt stb. És tudom, hogy a felnőttek nagyrésze már nem rosszindulatból teszi, és amikor megkérdezik, hogy valódi-e azt azért teszik, mert különlegesnek találják vagy ilyesmi, csak én azonnal a fiatalkori bantalmazáskora asszociálok, és szerertnék beolvadni a tömegbe, szimpla szürke egérke lenni. Legjobban azt bírom, amikor megvetnek, és beszólnak, hogy "azért, mert különböző színű kontaklencséd van, asszed menő vagy?" Az ilyeneket értékelni tudom.

És azt is tudom, hogy rengeteg sokkal súlyosabb dolog is van, mint ez az apró elváltozás, nem csak mások, de az én életemben is, (16 eves voltam amikor rákban elhunyt ádesanyám) csak mivel egészen 19 eves koromig totál egyedül voltam, és a családomon kívül senkivel nem alakítottam ki eemmilyen kapcsolatot, feszengek amúgy is az emberek között, felek, hogy megvetnek, vagy furának találnak, nem igazán tanultam meg, hogyan kéne hozzájuk viszonyulnom. Én nem akarok félelmetes, vagy fura lenni, kedves normalis ember vagyok, aki ezen kívül teljesen átlagos.

2016. dec. 22. 17:35
 4/16 anonim ***** válasza:

Az emberek hülyék.


Így tudnám összefoglalni a véleményem. :)


Csak azért írtam a drámás csoportnál, hogy durvább dolgokkal is találkozhatsz, hogy tényleg ne érezd már ufonak magad! :)


Szerintem fantasztikus, egyéni adottság, amit kaptál. Nézz nyugodtan a világ meg a tükör szemébe, gyönyörű és különleges vagy!

2016. dec. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mit meg nem adnek ilyen szemekert! Szerintem nagyon szep es kulonleges. Es ami kulonleges, azt megnezik az emberek es beszelnek rola, de nem rossz ertelemben (aki meg igen, pukkadjon meg, nagyon primitiv).
2016. dec. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
szerintem is különleges, szép lehet. kate bosworth szeme is ilyen. lehet, hogy sokan csak irigykednek.. de amúgy az emberek (főleg a gyerekek és tinik) mindenkinek beszólnak, aki kicsit más, mint az átlag, aki vékonyabb. magasabb, vörös a haja, szeplős stb.. szerintem próbálj meg tőlük függetlenedni és úgy tekinteni magadra, hogy különleges vagy. inkább legyél rá büszke, tényleg nem mindennapi dolog ez.
2016. dec. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Uh Kate Bisworth...nekem is ő ugrott be: gyönyörű nő, és ez különlegessé teszi, sztem abszolút jól áll neki. Szóval egyáltalán nem ez a mérvadó
2016. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Légy büszke az adottságaidra, bőkezűen bánt veled a természet. A lelkemet eladnám a felemás szemeidért és a többiért is. Persze, megbámulják az emberek, mert ritkaság, és kiskorodban cikiztek, mert a gyerekek sokszor kegyetlenek. Ugyanúgy cikiztek volna, ha ki se látszana a bőröd a szeplők alól, vagy ha szódásüveg-szemüveged lett volna; és akkor is megbámulnának most az utcán, ha neonpink hajad lenne és flitteres bőroverallban járnál. A szemed színe nem egy szörnyű titok, amit mindenki elől rejtegetned kell.
2016. dec. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Irigykednek rád, én is az vagyok, mert nagyon szép szemeid lehetnek. Ha zavar, hogy emiatt hozzádszólnak,kibeszélnek stb. akkor használd a kontaktlencsét, de szerintem kár eltakarni.


[link]

2016. dec. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon cool
2016. dec. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!