Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ki milyen karórát ajánlana...

Ki milyen karórát ajánlana ~50-130 ezer forint környékén?

Figyelt kérdés

2016. dec. 27. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi feltételed van, vedd meg a legelsőt, ami ennyibe kerül.
2016. dec. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Legalább azt mondd el, hogy női vagy férfi.

Aztán az sem ártana, hogy hány éves vagy, milyen a stílusod, meg hogy van-e valami elképzelésed (hogy pl. bőr/fém/textilszíjasat akarsz, milyen színű legyen, miket tudjon, milyen legyen a számlap, stb.).

2016. dec. 28. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam ezt mert igazából márkára lennék kíváncsi. Ameddig ennyi keret sem volt rá, nézegettem a diesel replikákat, azoktól már kivagyok, mire van keret eredetire is akár. A polic sem nagyon hat meg. Ami tetszik nekem és árba is alacsonyabb mint akár az előbb említettek az a Fossil. Most ahogy tényleg venni akarok egy "komolyabb" órát utánaolvasgattam és kiderült, hogy ezek kínai, divatórák, géppel gyártott alkatrészekkel, szerkezettel. Még ismerem a michael kors karórákat az is ebbe a kategóriába tartozik úgyvélem.


Ebbe az árkategóriában nem is találok olyat, ami jól néz ki, nem divatóra és minőség? Gondolom ezek már a milliós tételes órák. Seiko órákról olvastam még most és az már minőségibb, de ami tetszik az már nem ez az árkategória.


25 évesnek, férfi, sportos és elegáns öltözékhez passzoló legyen egyaránt.


Pár óra ami egy felpróbálást megérne számomra:


Fossil:

[link]

[link]

[link]

[link]

Tetszik, hogy látszik a szerkezet egy része

[link]

MK:

[link]

2016. dec. 28. 07:23
 4/8 anonim ***** válasza:
igazad van, tényleg nem számít hogy férfi vagy női legyen........
2016. dec. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor próbáljuk meg tekintetünket kiemelni a túlárazott divatcsodák mocsarából és vegyük észre, hogy valódi minőséget is kaphatunk ennyiért, pl. egy Orient, automata, japán búvárórát, amit bármilyen társadalmi közegben büszkén viselhetsz:

[link]

De hasonló, időtlen stílusú búvára van nyilván más komoly gyártónak is:

[link]

De ha barométer, iránytű, hőmérő kell egy strapaórába, arra is van megoldás:

[link]

Ezeken a weblapokon bátran turkájl, hogy lásd a felhozatalt.


Hogy a szerkezet automata, sima kvarc, Eco-Drive, Spring Drive, stb, és ezeknek mi az előnye/hátránya, annak majd utána olvasgatsz.


Hogy ne legyen vele problémád, érdemes legalább 100m vízállóságú órát venni:

[link]


Amit szerintem még érdemes lehet figyelni, mert egy órán jópofa dolog néha szíjat cserélni (fém, gumi, bőr, nylon, saját gyártmány, akármi) de azt akkor lehet, ha a normál 20/22/24 stb mm távolságú fülek vannak az órán, ahogy a fenti két mutatós órán is. Itt linkelek egy példát, amire csak a saját gyári szíját lehet cserélni, ha pl. elreped,:

[link]


A svájci vonalat igazán nem ajánlanám, mert a svájci óraipar a svájvi ár/bér/életszinvonalon eljut lassan oda, hogy csak a többmilliós óráik lesznek műszakilag is profik, a belépő szint egyre gyengébb, és a belépő szintű svájci árából profi japánt lehet venni.

2016. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Az sem utolsó dolog, hogy mekkora a csuklód kerülete. Mert ha kicsi hiába nézel 45-47mm tokátmérőjű órát nagyon otrombán fog állni.
2016. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje: .....


Most ahogy tényleg venni akarok egy "komolyabb" órát......"


Majd felsorolod az összes szemét semmirevaló divatcikket,hogy Fossil Michael Kors ,Police meg társai....mi lett volna ha valami "gagyibb" órat keresel.....

2016. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Éppen ezért használtam idézőjelet a komolyabb szónál. Vagy szerinted mi lett volna ott annak a lényegi értelme? Pont azt, amit leírtál, hogy igazából nem komoly ez sem hiába nem 1500 Ft.
2016. dec. 29. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!