Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 12 évesen muszáj szőrteleníteni?

12 évesen muszáj szőrteleníteni?

Figyelt kérdés
Eléggé szőrös a lábam,de engem még nem zavar, viszont már volt aki beszólt miatta. l.

2017. jan. 8. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem muszáj 20 vagy 30 évesen sem. Tehát 12 évesen sem. Mindenki maga dönti el. Az, hogy ki mit mond, azzal ne foglalkozz. Se jobb, se rosszabb nem leszel attól, hogy szőrös e a lábad vagy sem.
2017. jan. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Egyfajta társadalmi elvárás, hogy ne legyél jeti. Tetszik, nem tetszik, sajnos ez van. A saját döntésed, de valljuk be, nem túl szép egy szőrös női láb.
2017. jan. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen és pont ezért tettem fel a kérdést, mert egy nőtől valóban elvárás, de 12 évesen még a kislány/nagylány kategóriához tartozom, ezért még nem igazán akarok ezzel bajlódni, viszont már mások s észrevették.
2017. jan. 8. 09:31
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Én is ilyen voltam.

Ennyi idősen a többi kortársamnak még egy szőrszál sem volt a lábán, így szokatlan volt nekik,hogy van egy lány az osztályukban,akinek van.

Volt,hogy nekem is beszóltak miatta, így hamar el kellett kezdenem a szőrtelenítést.

Viszont nekem a sötét hajam miatt valóban szembetűnő volt a lábamon levő szőr.

Van olyan osztálytársam (18 éves),aki a mai napig nem borotválja a lábát,mert vörös hajú,így nem is látszik neki.

Tehát ennyi idősen csak akkor tedd,ha nagyon látványos.

Vásároljatok anyukáddal egy jó borotvát.

2017. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem muszáj, csak esztétikusabb, de 12 évesen ha nem akarod nem kell. De ha kiszőkítteted akkor sokkal könyebb és nem kell szőrteleníteni max majd csak akkor ha te is szeretnéd. De leborotválhatod de utána meg mindig kellesz.
2017. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eléggé sűrű, sötét szőr van rajta térdig, a combomon gyengébb és nem olyan sűrű,de ott is szőrös. Nyáron kiszőkítettük,akkor szerintem most is ezt fogom tenni.
2017. jan. 9. 05:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkezded borotválni, akkor szúrós borosta lesz a combbelsődön és annál kiábrándítóbban fiú nem csalódhat benned... :(
2017. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ez egy ördögi kör. Ma az a divat, hogy ne legyünk szőrösek, de ez csak egy megtanult dolog, korábban senki nem találta gusztustalannak, csak megtanultuk, hogy most már annak találjuk, mert így mutogatják a tévében meg el lehet adni hozzá egy csomó új találmányt, most már a nők is vesznek borotvát, nekik rózsaszínre kell gyártani, de amúgy dettó ugyanaz mint a férfi, csak többen veszik. Profit.

Ez olyan, hogy pl. egyes kultúrákban eltorzítják a testet, pl. meghosszabbítják a nyakat, vagy a lábat deformálják és amikor mi meglátunk egy ilyet, kidobjuk a taccsot, amikor ezek az emberek meg meglátják a nem torzított dolgokat, a számunkra normálisat találják undorítónak. Ez mind csak hiedelem, nem ösztönös dolgok, nincs egészségügyi hatásuk vagy bármi logikus ami miatt indokolt lenne, csak az agyunkban van egy olyan újonnan telepített program, hogy ezt kell csinálni.


Egyébként iskolázott, világlátott emberek körében kevésbé hisznek ilyenekben és sokkal toleránsabbak.

Bár lehet, hogy még ilyen kérdéseken nem gondolkodtok.


Azzal azonban mindenképp számolj, hogy a borotva nem opció. Ahogy már figyelmeztettek előttem is, ha egyszer elkezdesz borotválni, úgy megerősödik a szőrzeted, hogy aztán már naponta kaparhatod magad, szakállszerű, durva, fekete szőrzet fog nőni a lábadon, amit simogatni eléggé émelyítő érzés negatív értelemben.

Optikailag eltüntetni egész barátságosnak hangzik, de ha eltávolítani szeretnéd, akkor szokj hozzá az epilátorhoz. Én sose borotváltam, mindig epilálok, azt is csak csupaszláb-szezonban, mert mostanra annyira meggyengült a lábszőrzetem, hogy vékonyabb szálak nőnek és sokkal ritkábban.

2017. febr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!