Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Első műköröm! Segítség!?

Első műköröm! Segítség!?

Figyelt kérdés

Ballagásomra szeretnék műkörmöt csináltatni,de még életemben nem voltam körmösnél,így fogalmam sincs,hogy ott hogyan és mint mennek a dolgok.

"S"-es méretű,zselés műkörmöt szeretnék,matt fehér színben,semmi csicsás,közönséges dolog nem kell.

Kb. mennyibe kerül,ha lenő a körmöm,akkor magamnak is le tudom szedni,vagy hogy megy ez? Mennyi ideig tart,fájdalmas e?


2017. márc. 12. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

először is keress egy körmöst a környékeden, aki jól dolgozik(neten illetve ismerősöknél tudsz elsősorban érdeklődni).

Ár az változó kb 4-6000 ft közt mozog nagy átlagban. A töltés olcsóbb egyébként. Le tudod magadnak is szedni, de inkább körmössel csináltasd, nehogy a sajátod bánja a kárát. Én még csak tanulókkal rakattam fel körmöt, az hosszadalmas, de aki gyakorlott szerintem egy óra alatt is megcsinálja. Nem fájdalmas, csak ha belereszel véletlenül a körömágyadba.

2017. márc. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%

A zselés nagyban függ attól, hogy milyen a körmöd - lehet-e a sajátodra építeni, vagy tip kell hozzá, tényleges építést szeretnél, vagy csak zselés lakkot (tehát akarsz-e hosszítani rajta).

Árat nehéz mondani, 2-5ezer között bármi lehet kb, attól függ, hol csináltatod. Idő az függ a készítő gyakorlottságától, átlagban két órát mondanék, ha nincs rajta extra. Építés mindig hosszabb idő, mint a lakk vagy a töltés.

Fájni egyáltalán nem fáj, ha erősebb a lámpa, akkor kicsit kényelmetlen lehet, de amúgy kb. olyan, mint mikor otthon körmöt festesz. :)


Én személy szerint nem mentem vissza leszedetéshez, eleinte otthon átkentem sima körömlakkal, így elég sok időt rá tudtam húzni pluszban, illetve folyamatosan karban tartottam körömcsipesszel meg erősebb reszelővel (nekem elég hosszút csináltak a normálhoz képest, alapból tövig rágott körmöm van).

Ahogy idővel elkezdett leválni, én leszedtem magamnak, volt, ami lepattant magától (nyilván akkorról beszélünk, mikor már majdnem teljesen lenőtt), a maradékot körömlakklemosóval megoldottam. Kb ezt csinálják a szalonban is, oldószerbe áztatják a kezed.


Két plusz infó: nekem alapból gyengék a körmeim, de a zselé védőrétege alatt piszok gyorsan elkezdett nőni, tehát napok alatt úgy nézett ki, mint másnak két-három hét után. Ezt hallottam már mástól is, aki így először körmözött, hogy megvadul tőle a saját körmöd.

A másik, hogy leszedés után piszkosul elvékonyodott a körmöm, lemezes lett, stb. Ez részben az otthoni leszedetés hibája, de a leszedetés szalonban is gyengíti, csak ott felpolírozzák utána, hogy kevésbé legyen csúnya. Tehát erre számíts, ha elunod.

2017. márc. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!